Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jedničky v datu nadchly homosexuální pár, ke svatbám se však příliš nehodí

  8:03aktualizováno  8:03
Dnešních pět jedniček v datu není podle numerologů den vhodný ke svatbě. Přesto se výjimky najdou. V Ústí nad Labem přilákalo datum 11. 1. 2011 k oltáři vůbec první homosexuální pár, v Praze se bude oddávat na letišti.
(ilustrační snímek)

(ilustrační snímek) | foto: Koláž - iDNES.cz

Stejná mimořádnost, jakou je úterní datum, čeká Ústí nad Labem. Své ano si tam řekne vůbec první homosexuální pár. Žádosti o registrované partnerství přijímá jen matrika centrálního ústeckého obvodu a ta potvrzuje, že to bude jediné registrované partnerství na severu Čech.

V Praze jiný pár spojí výjimečné datum s výjimečným místem oddání. Úředník z Prahy 6 za nimi musí na ruzyňské letiště.

sázení kvůli jedničkám

Co magická data prozrazují o lidech? Třeba to, že jde-li o podpis důležité smlouvy nebo úschovu peněz, datum určitě roli hrát nebude.

"Nemůžu říci, že by se někdo data s jedničkami domáhal. Asi je to tím, že lidé s takovými čísly chtějí spíše spojit osudové okamžiky života. Například svatbu," domnívá se prezident Notářské komory ČR Martin Foukal.

Jedničkami se ale rádi nechají lidé inspirovat při sázení.

"Jsou určitě ti, kteří si v úterý kvůli jedničkám vsadit půjdou," je přesvědčený mluvčí společnosti Sazka Zdeněk Zikmund. Tiketů s více jedničkami ale řádově nepřibude, protože ze zkušenosti Sazky vyplývá, že sázení nesouvisí ani tak s datem, jak čísly, která lidé uvádějí na tiketech. "Převažují 7 a 13," dodal Zikmund.

"Svatby se tu nekonají v hojném počtu, ale čas od času se to stane. Za dva poslední roky se tu konaly v saloncích dvě," popsala mluvčí Letiště Praha Michaela Lagronová. Přímo ve veřejné části terminálu se pak v roce 2007 bral pár, který vyhrál svatbu v soutěži letecké společnosti.

Obřady zrušili

Hledání párů, které se chtějí vzít v úterý, podle krajských redakcí MF DNES a iDNES.cz připomíná spíše situaci okolo pověstného šafránu. Pro většinu úřadů není úterý oddacím dnem a pokud o obřad lidé nežádají, vůbec se neoddává.

Výjimkou v celostátním měřítku jsou Karlovy Vary. "Máme jednu mimořádnou svatbu. Pár si přál být oddán právě v tomhle datu," potvrdil mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

Jeden sňatek potvrdila také matrikářka v Netolicích na Prachaticku. "Uskuteční v jedné obci našeho matričního obvodu. Ale je to malá svatba a snoubenci si o ní nepřejí nic zveřejňovat," řekla Jana Borovková.

Na řadě dalších měst se oddávat nebude. Ve Znojmě dokonce snoubenci tři obřady zrušili. "Takže prozatím na úterý nic nemáme," krčí rameny Jana Bojanovská z tamější radnice.

Zamlouvají si obřad skoro rok dopředu

Budoucí novomanžele možná odrazuje pošmourné zimní počasí. Nevěsty si mohou umazat šaty blátem nebo uklouznout na náledí. Numerologové tvrdí, že důvody jim nedávají ani samotné jedničky.

Úterní součet jedniček tvoří sedmičku. Ta je podle numeroložky Hany Černé obdobím konfliktů a překonávání překážek. "Na negativní úrovní může vyvolávat problémy v citové oblasti a pocity osamělosti," varuje Černá.

Více snoubenců přivede k oltáři letošní listopad. A někteří si kvůli tomu neváhají domluvit svatbu téměř rok dopředu.

"Je opravdu neobvyklé, že někdo má už v lednu zamluvenou svatbu na listopad," upozornila mluvčí Chrudimi Sylva Drašnarová s tím, že termín už mají domluveny dva páry.

Podobně jsou na tom v Olomouci. "Zatímco na leden tu nemáme jediný požadavek, na možnost uzavřít sňatek 11. 11. se naopak lidé ptají už teď. A dvě žádosti už máme zaregistrované," popsal mluvčí olomoucké radnice Ivan Rašťák.

Podle propočtů numerologů ale ani toto datum není vhodné. "Den je vhodný pro materiální a finanční oblast, ale ne pro sňatek, vztahový život. V citové oblasti se mohou objevit problémy," varuje numeroložka Hana Černá.

Matrikáři vidí za zájmem snoubenců čistě pragmatické důvody. Datum 11. listopadu vychází na pátek a ten je mezi snoubenci rozhodně populárnější než úterý.

city vynechte, pracovat musí hlava

Numeroložka Hana Černá rozebrala dvě jedničková data letošního roku.


11. 1. 2011, výsledný součet data je 7

Numeroložka Hana ČernáTomuto číslu vládne Neptun, on je příčinou mnoha změn na poslední chvíli.

Číslo 7 ohlašuje období vnitřních a vnějších konfliktů a zápasů, překonávání potíží a překážek. Člověk se může oddávat iluzím a stavění vzdušných zámků. Na negativní úrovní může číslo 7 vyvolávat problémy v citové oblasti a pocity osamělosti. Je to den vhodný především k intelektuální činnosti, ke studiu, přemýšlení, umělecké tvorbě, k touze po poznání. Tento den je vhodný k odpočinku, vyhledávání samoty, přemýšlení, meditaci. Je třeba se vyhnout finančním rozhodnutím. Je potřebný minimální odpočinek. Den vhodný k lékařské péči či zákroku, také k péči o své tělo, o sebe. Není to vhodný den pro vztahy, sňatky, materiální oblast.

11. 11. 2011, výsledné číslo je 8

Pod tímto číslem je planeta Saturn. Číslo 8 probouzí zájem o materiální svět, rozmnožení majetku, bohatství, blahobyt. Probouzí zájem o finanční zisk, majetek, moc a slávu. Dává vůdcovské sklony. K negativním rysům patří strohost, bezohlednost, prudkost a vznětlivost. Jako dvojznačné číslo může přinést příznivé i nepříznivé změny. Nabádá proto k opatrnosti a varuje před chybami a omyly. Den je vhodný pro materiální a finanční oblast, ale ne pro sňatek, vztahový život. V citové oblasti se mohou objevit problémy. Je to den vhodný v hledání pomoci či řešení v otázkách spravedlnosti, soudních sporů, vyřizování dědictví, uzavírání smluv, řešení právních otázek.

Autoři: , ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

O Hrad se utkají Zeman s Drahošem. Ten má podporu většiny ostatních kandidátů

Kandidát Jiří Drahoš se v pražském volebním štábu raduje z postupu do druhého...

Do druhého kola prezidentských voleb postoupí Miloš Zeman a Jiří Drahoš. Dosavadní prezident dostal 38,56 procenta...

Velká jízda do pekla. Život Terezy, kterou drží v Pákistánu za pašování drog

Tereza H., kterou v Pákistánu zadrželi za pašování drog, s kamarádkou Simonou.

Jednadvacetiletou Terezu H. přivedl divoký styl života až do pákistánské vazby za pašování drog. Se svou kamarádkou...Poslanci vydali Babiše a Faltýnka ke stíhání kvůli Čapímu hnízdu

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Premiéra Andreje Babiše a šéfa poslanců ANO Jaroslava Faltýnka může policie stíhat kvůli podezření na podvod při...

Zeman, nebo Drahoš? Vyberte si prezidenta ve volbách nanečisto

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Zbývá jen několik dní, než se opět otevřou volební místnosti. Redakce iDNES.cz připravila volby nanečisto, ve kterých...

ANALÝZA: Drahoš drží trumfy v souboji se Zemanem, Babiš si toho všiml

Jiří Drahoš postoupil do druhého kola prezidentských voleb. V nich se utká se...

Náskok 615 946 hlasů, který měl prezident Miloš Zeman v prvním kole prezidentské volby před Jiřím Drahošem, je optický...

Další z rubriky

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Katastrofa ČSSD mě zasáhla, napsal prezident Zeman. Hašek mluvil o puči

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu Zachraňme...

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Najdete na iDNES.cz