Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


11:44
Vážení čtenáři, dnešní on-line reportáž ze schůze Sněmovny končí. Děkujeme za pozornost a přejeme pěkný zbytek dne.
11:36
Proti vydání Ratha ke stíhání hlasovali tři poslanci ČSSD Jiří Koskuba, Jiří Krátký a Miroslav Svoboda a také Tomáš Úlehla z ODS. Ten patří do skupiny poslanců největší vládní strany, která se postavila Petru Nečasovi a tento týden nepodpořila růst DPH.
11:27
Rath při odchodu nechtěl rozvést svá slova o financování ČSSD. "Vysvětlil jsem to podrobně," uvedl poslanec. Při proslovu poznamenal, že nechce uškodit levici před krajskými a senátními volbami.
11:25
Pro vydání Ratha bylo 174 poslanců, čtyři hlasovali proti.
11:23
Vězeňská služba odvedla Ratha ze sálu.
11:20
Poslanci podle očekávání vydali Ratha k dalšímu trestnímu stíhání.
11:19
Zákonodárci odmítli Humlův návrh, aby se Rath mohl účastnit hlasování o zákonech a aby policie zrychlila šetření kauzy Buštěhrad.
11:15
Do podrobné rozpravy se nikdo nepřihlásil.
11:14
Končí všeobecná rozprava, začíná rozprava podrobná.
11:13
Do rozpravy se přihlásil další nezařazený poslanec Stanislav Huml. Souhlasí s Křečkem, že by nejdříve měla být vyřešena kauza Buštěhrad. Huml chce také prosadit, aby Sněmovna požádala policii o urychlení řízení a aby se mohl Rath účastnit hlasování o zákonech.
11:09
Nyní hovoří Michal Doktor. Rath má podle něj právo a povinnost vykonávat poslanecký mandát. Doktor považuje za protiústavní, když se Rath neúčastní například hlasování o důvěře vládě.
11:01
Jiří Šlégr je jedním ze čtyřiceti lidí, kteří se za Ratha zaručili, že při případném propuštění z vazby neuteče do zahraničí. "Nejsem a nebudu jeho advokátem. V naší zemi se ale neměří stejným metrem. Je otázka, jestli je Česká republika ještě právním státem," uvedl poslanec.
10:58
"Souhlasím ale, aby David Rath byl vydán," uvedl nakonec Křeček. Po něm jsou do rozpravy přihlášení už jen nezařazení poslanci Jiří Šlégr a Michal Doktor.
10:57
Stanislav Křeček z ČSSD se ptá, zda kvůli novým skutkům u Ratha poběží další koluzní vazba. "Neměli bychom poslance vydávat, když ještě není naloženo s prvním skutkem, případem zámku v Buštěhradu," řekl Křeček.
10:50
"V této kauze se nehraje fér hra, to vidím jasně. Nevím, jestli je David Rath vinen, to je věc nezávislého soudu," uvedl Paroubek.
10:47
Paroubkova řeč je tematicky pestrá. Podle něj dochází k dvojímu metru orgánů činných v trestním řízení. Zmiňuje Pussy Riot, kauzu Budišov či řidiče olomoucké MHD Romana Smetanu.
10:37
Podle Paroubka je ze strany policie "jednosměrné", když stíhá především politiky opozičních stran. Média prý straní pravici a mlčí o jejích kauzách.
10:33
Pokračuje rozprava, jako první hovoří expremiér Jiří Paroubek.
10:32
Rath hovořil zhruba hodinu a čtvrt.
10:31
"Prosím, vydejte mě, věznění vydržím dál," ukončil Rath svou řeč.

Diskuse


Hekynen druhý: Tak Ratha odvedli zpět, byl vydán... (11:21)

Hekynen druhý: už jsem našel... http://www.psp.cz/ff/f8/0a.htm (11:18)

: No. Do podrobné rozpravy se nikdo nepřihlásil. Není přenos, není exhibice poslanců. (11:17)

: ct24 (11:16)