Všechno trvá dlouho, přiznávají ministři. Oznámkujte je po půl roce

  7:04
Všechno je komplikované a trvá příliš dlouho, hodnotí svou zkušenost po půl roce vlády ministr financí a šéf ANO Andrej Babiš. Podobně to vidí ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček z ČSSD, který před tím vedl ostravskou fakultní nemocnici. „Na tohle jsem nebyl zvyklý, to pro mě bylo asi největší negativní překvapení,“ popisuje Němeček. Dejte ministrům známku jako ve škole, vysvědčení vládě vystavíme v pátek.

Vláda Bohuslava Sobotky po jmenování prezidentem Milošem Zemanem před šesti měsíci | foto:  Dan Materna, MAFRA

Oznámkujte ministry

Ohodnoťte jednotlivé členy vlády jako ve škole

Sám premiér Bohuslav Sobotka, jehož vládu jmenoval prezident Miloš Zeman 29. ledna a který nyní postupně navštěvuje jednotlivé ministry a hodnotí s nimi jejich práci, jako zásadní vidí to, že kabinet neobtěžuje občany vládními krizemi. „Co se úplně nedaří, je výrazněji zrychlit čerpání peněz z fondů Evropské unie,“ připouští premiér. Čím se zatím zapsali členové vlády?

Bohuslav Sobotka (ČSSD), premiér, hodnocení iDNES.cz: 60 %

Ve vládě zatím nevyměnil žádného ministra. Nejblíže k tomu měla po sporech s podřízenými šéfka resortu spravedlnosti za hnutí ANO Helena Válková. „Pokud projeví jakékoliv další zaváhání při vedení úřadu, bude ČSSD jako koaliční strana požadovat změnu v čele ministerstva,“ řekl premiér poté, co Válková vyhodila náměstka Pavla Šterna.

Premiér Bohuslav Sobotka

Sobotkova vláda v parlamentu zatím úspěšně prosazuje to, k čemu se zavázala. Například zvýšení penzí, snížení DPH na léky, knihy a dětskou výživu či rušení poplatků u lékaře. Vláda nedala garanci na výkupní ceny elektřiny z jaderné elektrárny Temelín a ČEZ pak ukončil tendr na stavbu třetího a čtvrtého bloku. S rozvojem jaderné energetiky ovšem vláda dál počítá.

Zatím největší boj s opozicí vláda svádí o služební zákon. Opozice kritizuje, že chce koalice „zabetonovat“ své lidi ve státní správě. „Stihla vyměnit asi pět set lidí a sedm set míst ve státní správě obsadila svými kamarády,“ vyčítá vládě šéf opoziční ODS Petr Fiala. Premiér zato narazil se snahou upravit církevní restituce. Církve na nic takového nekývly.

Andrej Babiš (ANO), ministr financí, hodnocení iDNES.cz: 70 %

Pro příští rok počítá se schodkem státního rozpočtu 100 miliard korun a kývl na růst objemu prostředků pro státní zaměstnance o 3,5 procenta. Přetahovaná s ministry, kolik kdo pro resort dostane, ale ještě neskončila. Do parlamentu předložil Babiš v souladu s koaliční dohodou daňové návrhy: mimo jiné počítají s vyšší slevou na dani na děti, či se sjednocením stropu na výdajové paušály pro OSVČ s hranicí ročního příjmu dvou milionů korun.

Ministr financí Andrej Babiš hovoří s novináři 20. června v Lucemburku po...

Stejně jako jeho kolegové udělal „průvan“ v úřadě, ale i firmách s podílem státu. Kritiku partnerů si vysloužil, když do ČEZ poslal pět zástupců ANO, ale žádného lidovce. Byl to také Babiš, kdo se s vedením firmy NWR dohodl, že severomoravský důl Paskov bude fungovat až do konce roku 2017 a vláda poskytne peníze jen na sociální programy pro horníky za 600 milionů korun.

„Sbírám zkušenosti každý den v rámci koaličních jednání i resortu. Pro mě jsou to nové zkušenosti. Co mě překvapuje, je obrovská byrokracie veřejné správy, všechno je komplikované, trvá to strašně dlouho. Podařilo se mi sestavit nový tým a myslím, že jsme už dosáhli hmatatelných výsledků, hlavně v úspoře nákladů v různých soutěžích. Například na auditora na dotace nebo na správu státní pokladny. Určitě by to mohlo jít všechno rychleji,“ řekl iDNES.cz Babiš. Za osobní úspěch může považovat, že v Bratislavě vyhrál soud o to, že byl registrován neoprávněně jako vědomý spolupracovník předlistopadové StB.

Svatopluk Němeček (ČSSD), ministr zdravotnictví, hodnocení iDNES.cz: 60 %

Výrazně ho zaměstnalo plnění jednoho z hlavních slibů vlastní strany: rušení přímých plateb ve zdravotnictví, s výjimkou poplatku na pohotovosti. Zatím ale chybí vize, jak celkově zlepšit fungování zdravotnictví.

Ministr zdravotnictví Svatopluk Němeček

„Považuji za největší úspěch, že se nám podařilo dosáhnout finanční kompenzace zrušených nemocničních poplatků nárůstem plateb za státní pojištěnce,“ říká Němeček. Další poplatky skončí od ledna. Sněmovna to už začala schvalovat.

„Pro mě je největší překvapení, že to jde mnohem pomaleji, než jsem si myslel. Jak se to tou mašinérií ministerstva, tak dalších institucí, velmi pomalu probojovává, na to jsem nebyl zvyklý,“ uvedl pro iDNES.cz Němeček.

Lubomír Zaorálek (ČSSD), ministr zahraničí, hodnocení iDNES.cz: 60 %

Ačkoli se čekalo, že Zaorálek bude mít spory s prezidentem Milošem Zemanem o věci, kde se střetávají kompetence vlády a hlavy státu, zatím se to (aspoň veřejně) neděje. V zahraniční politice zaujala vláda dvě zásadní pozice: ve sporu mezi Ukrajinou a Ruskem zaujal Zaorálek poměrně silně za souhlasu demokratické opozice proukrajinský postoj. 

„Za neakceptovatelné považujeme jak uznání nezávislosti Krymu Ruskou federací ze dne 17. března, tak i rozhodnutí o přijetí Krymského poloostrova do Ruské federace z 18. března,“ prohlásilo třeba ministerstvo zahraničí pod Zaorálkovým vedením.

Ministr zahraničí Lubomír Zaorálek chce komunikovat se všemi stranami

Vůči Číně se rozhodla vláda nastavit pragmatický kurz nezvýrazňující tolik lidská práva. „V případě Číny nejde o nic jiného, než že se snažíme docílit normálních vztahů, které tady léta nebyly,“ řekl Zaorálek. Na jaře zamířil do Číny, kde podepsal společné prohlášení, že česká strana respektuje územní celistvost Číny a že Tibet je její neoddělitelnou součástí. „Měli bychom trvat na svém a neotáčet o 180 stupňů to, co jsme dosud dělali,“ kritizoval ho předseda ODS Petr Fiala.

Česká vláda také ve vztahu k Evropské unii deklarovala, že chce přijmout její fiskální pakt. Na to však nemá sama dost hlasů a je nejisté, že získá podporu opozice.

Věra Jourová (ANO), ministryně pro místní rozvoj, hodnocení iDNES.cz: 80 %

Jako první zřejmě nakonec opustí Sobotkovu vládu, ale ne kvůli skandálu, ale protože na podzim „povýší“: stane se novou českou eurokomisařkou. V pondělí se na tom shodla vládní koalice (více zde).

Věra Jourová po jednání koaličního vedení.

Prioritou Jourové jako ministryně bylo zlepšit čerpání peněz z fondů Evropské unie. Česko v tom totiž bylo za období 2007 až 2013 nejhorší v rámci celé EU. Vláda schválila Jourovou předloženou Dohodu o partnerství, která je nutná pro čerpání peněz v letech 2014 až 2020. Česko může získat až 594 miliard korun. Jourová se také podílela na přípravě služebního zákona.

Ve vládě Jourová prosadila i novelu zákona o cestovním ruchu, podle níž budou muset cestovní agentury jasně uvádět, která cestovní kancelář zájezd organizuje. Zvýšit se má i ochrana klientů cestovních kanceláří v případě jejich úpadku. Zákon zavede minimální limity pojistného plnění, a to čtyři miliony korun pro cestovní kanceláře, které nabízejí zájezdy leteckou dopravou, a milion korun pro autobusové zájezdy. Menší cestovky se však obávají, že to pro některé z nich může být likvidační a pomůže to na jejich úkor těm větším.

Marian Jurečka (ANO), ministr zenědělství, hodnocení iDNES.cz: 70 %

Ve vládě je ze tří ministrů za KDU-ČSL nejvíc vidět. Po nástupu zrušil či pozastavil několik výběrových řízení v celkové hodnotě několika stovek milionů korun jak na ministerstvu, tak v podřízených organizacích. Do čela jedné z významných státních firem, Lesů ČR, vybral Daniela Szóráda. V parlamentu mu prošla novela zákona o potravinách, která zavádí vyšší sankce a zajistí více informací zákaznkům.

Ministr zemědělství Marian Jurečka z KDU-ČSL.

„Myslím si, že jsme celkem dobře dokončili přípravu společné zemědělské politiky a vyvrcholilo to schválením programu rozvoje venkova na vládě. Rozdělujeme největší objem finančních prostředků ze všech resortů, přes 250 miliard korun do roku 2020. Jsem spokojen, že se podařilo dotáhnout do konce personální záležitosti v klíčových organizacích jako jsou Lesy ČR nebo Státní pozemkový úřad. Nebylo úplně tolik času se věnovat tématice myslivecko-lesnické,“ řekl Jurečka.

Jan Mládek (ČSSD), ministr průmyslu, hodnocení iDNES.cz: 80 %

Za první polovinu roku získalo investiční pobídky 84 zahraničních společností, což by mělo přinést téměř deset tisíc nových pracovních míst. Jedním z největších úspěchů je získání investice jihokorejské společnosti Nexen ve výši 22,8 miliardy korun, která podle vlády pomůže vytvořit víc než tisíc nových pracovních míst v Ústeckém kraji. Investičními pobídkami ministerstvo podpořilo i 52 tuzemských společností.

Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek při návštěvě čínského Nankingu.

„Za velmi pozitivní a klíčové pro naše podniky považuji skutečně výrazné zlepšení politických a hospodářských vztahů s Čínou. Ta nabízí obrovský potenciál příležitostí pro české firmy a je jednou z mála zemí, která má v tuto chvíli dostatečný investiční potenciál,“ uvedl pro iDNES.cz Mládek. 

Vláda nedala garanci na výkupní ceny elektřiny z Temelína, ale s rozvojem jádra Mládek i další ministři počítají. „Spíše to vypadá, že by byl jeden blok v Temelíně a jeden blok Dukovanech,“ uvedl ministr, když s ním premiér Sobotka hodnotil první půlrok ve funkci. Mládka zaměstnávala i situace v OKD a jednání s jejím vlastníkem o delším zachování těžby v severomoravském černouhelném dole Paskov.

„Další oblastí, kterou vnímám jako důležitou, je ochrana spotřebitele. Našli jsme odvahu otevřít témata, která v uplynulých letech nikdo řešit nechtěl, jako stáčení tachometrů a podvody při prodeji ojetých aut,“ uvedl pro iDNES.cz Mládek.

Jiří Dienstbier (ČSSD), ministr pro lidská práva a legislativu, hodnocení...

Výrazně se angažuje při prosazování zákona o státní službě, která podle vlády zlepší výkon státní správy a depolitizuje ji, podle opozice ovšem „zabetonuje“ v pozicích lidi spojené se současnou koalicí. „I ti, kteří proti vám toho tolik neměli, toho teď mají spoustu,“ vytkl Dienstbierovi exministr spravedlnosti Pavel Blažek při jednání o tomto zákonu (o jednání o zákonu ve sněmovně více zde).

Ministr pro lidská práva a šéf legislativní rady vlády Jiří Dienstbier

Parlament se také začal zabývat zákonem o pomoci v hmotné nouzi, jímž chce vláda bojovat proti chudobě, sociálnímu vyloučení a vyloučeným lokalitám. Jedním z cílů je zabránit zneužívání doplatků provozovateli ubytoven.

Do konce léta chce Dienstbier připravit zákon o obecném referendu a chystá i návrh novely, která by posílila pravomoci ombudsmana. Mohl by žádat Ústavní soud o zrušení sporných zákonů či podávat antidiskriminační žaloby. Dienstbierovým cílem je také zrovnoprávnění homosexuálů při adopcích. „Homosexuálně orientovaný člověk může adoptovat dítě, ale přesně do okamžiku, než uzavře registrované partnerství,“ řekl k tomu Dienstbier.

Pavel Bělobrádek (KDU-ČSL), vicepremiér pro vědu a výzkum, hodnocení iDNES.cz:...

Zatím patří k méně nápadným ministrům. Ve vládě je mimo jiné proto, že v ní chtěl Sobotka mít předsedy všech tří koaličních stran. Bělobrádkův úřad hledá mimo jiné způsob, jak financovat provoz nové prestižní nadace Český institut pro vědu a technologie. Ta má podporovat excelentní vědecké týmy.

Pavel Bělobrádek

Do konce příštího roku chce Bělobrádek připravit nový zákon o podpoře výzkumu. Co se týká rozpočtu, Bělobrádek počítá s 900 miliony navíc a chce přesvědčit ministra financí Babiše, aby výdaje na vědu zvýšil.

Bělobrádek také navrhl a prosadil odvolání osmi ze sedmnácti členů Rady pro výzkum, vývoj a inovace, mimo jiné exministryně školství Miroslavy Kopicové. Radu chce vicepremiér doplnit ještě v létě.

Antonín Prachař (ANO), ministr dopravy, hodnocení iDNES.cz: 70 %

Parlament začal schvalovat roční odklad vydávání značek na přání majitele automobilu a sněmovna už schválila, že se zvýší motivační bonusy pro majitele zemědělských pozemků pod plánovanými dopravními stavbami. To má podle Prachaře pomoci zrychlit stavbu dálnic.

Ministr dopravy Antonín Prachař.

Prezidenta Zemana určitě potěšilo, že se s ním Prachař dohodl, že bude urychleně zpracována studie proveditelnosti kanálu Dunaj - Odra - Labe. S tím původně Prachař nesouhlasil, ale změnil názor.

Ministerstvo připraví do konce srpna plán na otevírání trhu železniční dopravy. Měl by obsahovat způsob, jak vznikne nezávislý železniční regulátor a jakým způsobem se bude řešit převod nádraží z Českých drah na správce kolejí. Zvládnutím těchto kroků podmiňuje Prachař případný vstup konkurenčních železničních dopravců na dotované rychlíkové tratě. Do konce roku stát podle ministra dopravy spustí tendr na provozovatele pěti rychlíkových tratí.

V červnu Prachař také slíbil, že v příštích třech letech  by stát mohl postavit zhruba 60 kilometrů dálnic.

Daniel Herman (KDU-ČSL), ministr kultury, hodnocení iDNES.cz: 50 %

Ministr kultury Daniel Herman a šéfem Národní galerie Jiřím Fajtem

Jeden z méně nápadných členů vlády. Nejvíce na sebe upozorňuje tím, že rozvíjí myšlenku, jak by přece jen mohla být postavena Kaplického „chobotnice“, tedy architektem zamýšlená nová budova Národní knihovny. Ale na jiném místě, ne už jako „Oko nad Prahou“ a také s pozměněným účelem. Herman o této věci jedná s developerem Luďkem Sekyrou, klíčovým sponzorem KDU-ČSL.

Herman má jako jednoho z poradců neúspěšného prezidentského kandidáta, hudebního skladatele a pedagoga Vladimíra Franze. V pozici šéfa Národní galerie potvrdil Jiřího Fajta. Ministr kultury usiluje o to, aby dostal více peněz na kulturu, alespoň jedno procento rozpočtových výdajů. „Výrazně se snažíme zvýšit úroveň platů, která je v resortu velmi neuspokojivá,“ řekl Herman.

Michaela Marksová Tominová (ČSSD), ministryně práce, hodnocení iDNES.cz: 70 %

Ministryně práce Michaela Marksová Tominová toho celkem v tichosti zvládla hodně. Je to logické, protože sliby ČSSD se týkaly hlavně sociální oblasti.

Budoucí ministryně práce a sociálních věcí Michaela Marksová-Tominová (23.

„Vládou prošla novela zákona o hmotné nouzi, návrh na porodné na druhé dítě, valorizace důchodů. To bylo to první, na čem jsme začali pracovat,“ vypočítává Marksová. Sociální demokracie plní sliby, ale ty znamenají další výdaje ze státního rozpočtu.

Poslankyně TOP 09 Helena Langšádlová proto Marksové rozhodně nevytýká nečinnost, nýbrž levicový populismus. „Výdaje státu zvýší schodek a zatíží dluhem naše děti. Vláda také ruší naši důchodovou reformu, ačkoli nemá žádnou alternativu,“ připomíná také Langšádlová.

Hana Válková (ANO), ministryně spravedlnosti ,hodnocení iDNES.cz: 30 %

Ministryně spravedlnosti je v podstatě „v podmínce“. Po neuvážených výrocích a vnitřních bojích na ministerstvu, které už opustili dva náměstci, dostala od premiéra ještě poslední šanci.

Nová ministryně spravedlnosti Helena Válková

„Pracujeme už na návrzích nových zákonů, jako je například zákon o znalcích a tlumočnících, nová úprava v oblasti exekucí a insolvencí, práce na novém trestním řádu a samozřejmě veřejností očekávaná novela nového občanského zákoníku. Podařilo se také přijmout novelu advokátního tarifu, která výrazně snižuje náklady na vymáhání malých pohledávek,“ vypočítává své zásluhy Válková. Když měla jmenovat nějaké selhání, zmínila svoji „naivitu ve vztahu k médiím“.

Válkovou také asi nejvíc kritizuje opozice. Justiční expert a europoslanec za TOP 09 Jiří Pospíšil ji opravdu nešetřil. „Zpočátku jsem nástup Válkové vítal, ale po půl roce se její resort zmítá v chaosu. Lhůta pro přípravu zákona o státním zastupitelství se musela prodloužit, kolem tendru na elektronické náramky je spousta otázek. A to ještě pomíjím třeba výroky paní ministryně o protektorátu. Válková je jedním z nejslabších lidí v čele resortu a to říkám jako nejdéle sloužící ministr,“ uvedl Pospíšil.

Martin Stropnický (ANO), ministr obrany, hodnocení iDNES.cz: 60 %

Ministr obrany jako svůj největší úspěch jmenoval „systematické úsilí o změnu vnímání rozpočtu lidmi, kteří rozhodují v resortu o velkých zakázkách“.

Martin Stropnický, ministr obrany

Stropnický prosazuje aktuálně tři zákony: o vojácích z povolání (vytváří jasný kariérní řád, má do vojska přivést dobré odborníky), branný zákon a zákon o aktivních zálohách. Ty do značné míry zdědil ještě z doby svého předchůdce Vlastimila Picka. Důležité ovšem bude hlavně to, jestli se mu podaří získat dostatek peněz pro armádu.

Expertka opozice na obranu Jana Černochová z ODS ho šetří. „Vyzývala jsem ministra, aby klíčové zákony předložil do září, a on je předloží. Stropnický legislativu také konzultuje s opozicí,“ chválí ho Černochová. Velký rozruch vyvolal návrh branného zákona, který by zjednodušeně řečeno vrátil „vojnu“, tedy zavedl povinné odvody a cvičení i v době míru, protože vše nezastanou profesionální vojáci.

Milan Chovanec (ČSSD), ministr vnitra, hodnocení iDNES.cz: 70 %

Na rozdíl od jiných ministr vnitra Milan Chovanec zahájil svou řeč na téma „co se povedlo“ výčtem, koho všeho vyměnil.

Milan Chovanec

„Obměnili jsme management České pošty, jmenovali policejního prezidenta a tým kolem něj, šéfa Úřadu pro zahraniční styky,“ jmenuje ministr Chovanec.

Nicméně na vnitru je asi nejviditelnější zřízení týmu na daňové úniky Kobra, který spojuje berní úředníky a policisty. Chovanec jinak připravuje nový přestupkový zákon, který zavede přísnější trestání opakovaných přestupků. „Jsme aktivní v boji s drogami na česko-německém pomezí,“ dodal ministr.

Richard Brabec (ANO), ministr životního prostředí, hodnocení iDNES.cz: 60 %

Ministr životního prostředí Richard Brabec neměl v ekologii zpočátku dobrou pozici, když v jeho životopise vyčnívá šéfování chemičce. Nakonec však nepatří k těm nejkritizovanějším.

Budoucí ministr životního prostředí Richard Brabec (24. 1. 2014)

„Rozpohybovali jsme Státní fond životního prostředí a snažíme se snižovat ztrátu evropských peněz. Když jsme na ministerstvo přišli, reálně hrozilo, že přijdeme o 14 miliard. My jsme to stáhli o čtyři miliardy,“ řekl Brabec. Dál připravuje na podzim úplně nový zákon o odpadech, který by platil od roku 2016. „Bude to docela přelomová záležitost,“ slibuje ministr.

Brabec přiznává, že podcenil emoce a politické tlaky kolem Národního parku Šumava a nyní to napravuje. „To mohu potvrdit. Ministr příliš naslouchá ekologům a ne úplně vnímá názory obyvatel šumavských obcí,“ reagoval poslanec Jan Zahradník z ODS, člen výboru pro životní prostředí. Jinak Brabec připravuje novelu zákona o ochraně přírody a v souvislosti s tím chce jako vůbec první ministr zpřístupnit i první zóny národních parků včetně míst mimo stezky. „Uvěřím tomu, až se tam budu moci jít podívat,“ poznamenal Zahradník.

Marcel Chládek (ČSSD), ministr školství, hodnocení iDNES.cz: 50 %

Hyperaktivní ministr školství Marcel Chládek dokonce deklaruje, že už má za pouhý půlrok splněných 80 procent z programového prohlášení. „Za největší úspěch považuji odstartování fondu pro navýšení kapacit mateřských a základních škol nebo zvýšení platů pedagogů a nepedagogů o tři a půl procenta v roce 2015,“ uvedl Chládek.

Ministr školství Marcel Chládek odučil na základní škole v Novém Strašecí jednu...

Dokonce i na otázku „co se nepodařilo?“ odrazil poukazem na to, co se nepodařilo jeho předchůdcům, a ne jemu. „Byl jsem připraven na to, že školství není v dobrém stavu. Realita je však ještě horší,“ odpověděl Chládek.

Na druhou stranu, Chládek už byl také podobně jako Válková na pohovoru u premiéra, a to kvůli údajnému arogantnímu chování k podřízeným. Nyní čelí kritice kvůli chystanému krácení dotací církevním a soukromým školám.

Hodnocení ministrů Sobotkova kabinetu po půl roce vlády

Podívejte se, jak ministři v lednu po svém jmenování pózovali pro první společnou fotografii:

21. února 2013

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel

  • Nejčtenější

V Baltimoru obří loď zbořila dálniční most. Selhal motor, kolos byl neovladatelný

26. března 2024  8:17,  aktualizováno  27.3 1:10

Aktualizujeme V Baltimoru na východním pobřeží Spojených států se v pondělí zřítil čtyřproudový silniční most, do...

Střelba, výbuchy a požár. Ozbrojenci zabili na okraji Moskvy přes 62 lidí

22. března 2024  18:41,  aktualizováno  23.3

Přímý přenos Nejméně 62 mrtvých, včetně dětí, a 146 zraněných si vyžádal ozbrojený útok v koncertním centru na...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

K útoku u Moskvy se hlásí Islámský stát, teroristé prchli v bílém renaultu

22. března 2024  22:04,  aktualizováno  23.3 7:01

K zodpovědnosti za útok v Krasnogorsku u Moskvy se na ruské sociální síti Telegram přihlásila...

„Ukrajinci to nebyli.“ Islámský stát ukázal video z masakru u Moskvy

24. března 2024  14:47,  aktualizováno  17:17

Islámský stát (IS) prostřednictvím zpravodajské agentury Al-Amaq zveřejnil video z pátečního útoku...

{NADPIS reklamního článku dlouhý přes dva řádky}

{POPISEK reklamního článku, také dlouhý přes dva a možná dokonce až tři řádky, končící na tři tečky...}

ANALÝZA: Čtyři Tádžici svlékli Putina do naha. Ten musí něco udělat

25. března 2024

Premium Sotva týden poté, co si Putin zajistil páté prezidentské období, masakr v Moskvě rozbil moderní...

Izrael udeřil na severu Sýrie nedaleko skladů zbraní. Nejméně 36 lidí zemřelo

29. března 2024  3:39,  aktualizováno  4:05

Při izraelských náletech nedaleko oblasti Halabu (Aleppa) na severu Sýrie zahynulo podle agentury...

Tajemný pan Pacička z Tábora. Příběh muže, který spojil velké korupční kauzy

29. března 2024

Premium Dlouhá léta byli hlavními tvářemi velkých kauz v Česku kontroverzní podnikatelé z Prahy. Například...

Útok Hamásu byl ozbrojený odpor, řekla ikona feminismu. Ničíte levici, vyčítají jí

29. března 2024

Premium Jedna z nejznámějších feministických autorek, americká filozofka židovského původu z Kalifornské...

Předali si to v Praze. Německý poslanec Bystroň podle BIS přijal peníze od Rusů

28. března 2024  22:03

Německý poslanec strany Alternativa pro Německo Petr Bystroň byl podle české Bezpečnostní...

Smoljak nechtěl Sobotu v Jáchymovi. Zničil jsi nám film, řekl mu

Příběh naivního vesnického mladíka Františka, který získá v Praze díky kondiciogramu nejen pracovní místo, ale i...

Rejžo, jdu do naha! Balzerová vzpomínala na nahou scénu v Zlatých úhořích

Eliška Balzerová (74) v 7 pádech Honzy Dědka přiznala, že dodnes neví, ve který den se narodila. Kromě toho, že...

Pliveme vám do piva. Centrum Málagy zaplavily nenávistné vzkazy turistům

Mezi turisticky oblíbené destinace se dlouhá léta řadí i španělská Málaga. Přístavní město na jihu země láká na...

Kam pro filmy bez Ulož.to? Přinášíme další várku streamovacích služeb do TV

S vhodnou aplikací na vás mohou v televizoru na stisk tlačítka čekat tisíce filmů, seriálů nebo divadelních...

Stále víc hráčů dobrovolně opouští Survivor. Je znamením doby zhýčkanost?

Letošní ročník reality show Survivor je zatím nejkritizovanějším v celé historii soutěže. Může za to fakt, že už...