Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak to vypadá na "elitní škole" FSS v Brně

  11:17aktualizováno  11:17
Tento příspěvek je věnován situaci na "elitní" škole - Fakultě sociálních studií v Brně. Byl jsem dnes ve škole za děkanem (nejvyšší funkce), zjistit, co a jak, jestli mám ještě nějakou šanci atd. Řekl mě, že je to pro mě moc velká výhoda, že mě vyhodí už teď v prváku, protože, pokud mám nějaký problémy teď, je přece naprosto jasné, že na tu školu prostě nemám a nemohl bych dodělat druhý ročník, nebo dokonce psát diplomku.

Měl bych si prý také přiznat, že škola je nad mé síly a zavčas si zvolit jinou životní dráhu. Pokud jsem to dobře pochopil, kdo určí špatnou pointu ve srovnání knížky Ch. Murrayho a A. S. Orloff a nedostane tak na recenzi do kurzu sociální stát dost bodů k zápočtu, nemá žádnou šanci dostudovat obor žurnalistika + sociální politka a práce na FSS v Brně.

Řekl jsem na to, že když s druhým oborem problémy nemám, je přece poněkud nepříjemné, že bych měl končit i s ním. Pan děkan se zeptal, co jsem měl za známky a  jestli jsem dobrý student žurnalistiky. Řekl jsem, že jsem měl průměr z postupových zkoušek C, což je velmi dobře. Pan děkan se jenom zasmál a shovívavě, beze slov pokýval hlavou.

Připadal jsem si, jako chlapeček ze třetí třídy, který se rozhodne, jít studovat na FSS a kterému musí pan děkan nějak opatrně vysvětlit, že musí nejdřív udělat základku a gympl a potom, po přijímacích zkouškách teprve, jestli se dostane mezi cca 7 vyvolených procent, může o tom přemýšlet. Něco mi ale říká, že to byl trošku jiný případ, přístup byl však asi stejný.

Jsem moc rád, že to takhle dopadlo a můžu si zvolit jinou dráhu,  když už vím, že na to nemám. Je dobře, že na té škole mají takové metody, podle kterých se spolehlivě pozná, kdo na to má a kdo ne.

Věřte mně, že kdyby mě to dneska pan děkan tak hezky nevysvětlil, možná bych si i myslel, že kdybych se škole věnoval mohl bych ji dokonce i někdy dostudovat. Teď už samozřejmě vím, že je to blbost.

PS: Za rok se samozřejmě hlásím znovu, tentokrát dostanu na recenzi o dvacet bodů více a na studium budu rázem mít. Jenom je mně trošku divné, že kvůli tomu ztratím dva roky. Ale když je to tak elitní škola, tak je to zřejmě v pořádku. Bohužel, za tím, aby naše škola byla elitní se jde spíše efektně, něž efektivně. Měl bych si ale přiznat, že je nad mé síly tohle posoudit.

Ondřej Schneider, Tišnov
za chvíli už pouze bývalý student FSS v Brně
ondrasch@centrum.czHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naší práci, rozčiluje se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Výročí úmrtí Jana Palacha připomněli zástupci akademiků a studentů

Pieta k 49. výročí sebeupálení Jana Palacha v prostorách tzv. Husova dvorku,...

Zástupci akademiků a studentů si v Karolinu připomněli 49. výročí úmrtí Jana Palacha, který se v lednu 1969 upálil na...

Najdete na iDNES.cz