Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak se o nás "stará stát"?

  10:35aktualizováno  10:35
Chci se vyjádřit k vládní finanční "reformě", která systematicky likviduje živnostníky. Jestli si vláda myslí, že stát zbohatne na drobných živnostnících, tak je na velkém omylu. Například člověk opravující boty z toho nikdy nezbohatne, ale stát doposud do něho nemusel investovat.

Zato nyní po ukončení činnosti se o něj konečně stát postará v podobě podpory v nezaměstnanosti. Tito bývalí živnostníci se po svých zkušenostech i při případně lepších podmínkách nikdy k živnosti  nevrátí (viz článek v MF Dnes 28.2.Stovky živnostníků musely skončit - tj.2431 občanů jen v Pardubickém kraji).

Já se snažím  již 13 let sebe a svou rodinu uživit sám, jsem majitelem cukrárny. Ale za celou dobu jsem nezažil takovou diskriminaci podnikání jako v poslední době. Pokud  se podmínky pro podnikání budou i nadále zhoršovat, budu donucen následovat své zaměstnance na úřad práce.

Je čím dál tím těžší splnit všechny další a další vyhlášky, navíc když si např. prováděcí vyhlášky zákona o potravinách č. 110 odporují: vyhl. 451/2002 vydaná ministerstvem zemědělství a vyhl. 107/2002 vydaná ministerstvem zdravotnictví. Jejich dodržení je často nerálné, takže likvidní, např. spodek zářivek zároveň se stropem, vyspádování všech výrobních místností i skladů do kanalizace, obklady i ve skladech, atd. atd.

Další ztížení podnikání jsou vysoké odvody za zaměstnance a od 1.1.2004 zvýšené odvody sociální a zdravotní za OSVČ, které jsou neúměrně vyšší než u zaměstnanců
(zaměstnanec ze svého hrubého platu zaplatí 12,5%, kdežto OSVČ 19%(soc. 11,84+1,76%, zdr. 5,4%).

Dále zbytečný problém je s dvojí cenou výrobků způsobenou různou DPH: při odnášce s sebou je DPH 5%, při konzumaci u stolku 19%. Ale když si zákazník sedne se zabalenými zákusky ke stolku, tak mám od něj dodatečně požadovat DPH???

Další vysoké náklady jsou na plánované registrační pokladny. Jak bude technicky
zajištěna oprava kasy např. v sobotu či neděli? Žádný servis neseženu, takže budu muset zavřít a veškerou výrobu vyhodit kvůli krátké době upotřebitelnosti??? 

Dalším druhem cílené likvidace malých živnostníků jsou daňové prázdniny hypermarketům, jelikož mohou mít nižší ceny. Toto má být rovné tržní prostředí pro všechny podnikatelské subjekty? A to, že nebude od koho v brzké době vybírat daně, to ví každý člověk se selským rozumem.

Kdyby byli ve vládě nějací ekonomové, nikdy by se nepovedlo uvařit takovouto
socialistickou bramboračku, které naše vláda říká daňová reforma.
    

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

V hořícím hotelu jsme byli za tři minuty, řekl hasič v Rozstřelu

Mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů Martin Kavka (vlevo) a Jiří Španer z...

Situace v hořícím hotelu Eurostars David byla dramatická, uvedli v Rozstřelu mluvčí a vyšetřovatel pražských hasičů...

Vlastník půdy napadl stavební povolení D11, dálnici má za černou stavbu

Dálnice D11 od léta 2017 končí u hradecké čtvrti Kukleny.

Vlastník půdy v trase dalšího úseku dálnice D11 se ohradil proti stavebnímu povolení. Podal rozklad, protože s ním...

Manželé dali milion na výstavu o republice. Děti to jednou pochopí, říkají

Pavel Müller byl pilotem záchranné služby Jihomoravského kraje.

Neobvykle vysokou částkou přispěla rodina Müllerova z Mikulovska na chystanou výstavu ke stému výročí republiky pod...

Najdete na iDNES.cz