Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jak postupovat při připojení pomocí modemu

aktualizováno 
* Doporučuje se kupovat pouze homologované modemy schválené Českým telekomunikačním úřadem pro provoz v telefonní síti. Za provozování neschváleného zařízení hrozí pokuta. S výběrem vhodného modelu poradí prodejce. Obecně lze říci, že moderní externí homologované modemy (v ceně kolem 3000 Kč) fungují bez problémů. Levné interní modemy v ceně kolem tisíce korun poslouží spíše nenáročnému domácímu uživateli.

* Po zakoupení modemu je třeba vyplnit přiloženou přihlašovací kartu a zaslat ji telefonnímu operátorovi. Kopii přihlášky a rozhodnutí o způsobilosti je vhodné uschovat spolu s dokladem o koupi.

* V případě problémů s připojováním modemu je třeba nejprve zkontrolovat jeho nastavení a popřípadě v Ovládacích panelech (Control panel) v položce Modemy (Modems) Připojení (Connection) zrušit zaškrtnutí Čekat na oznamovací tón (Wait for dial tone before dialing). Některé modemy vyžadují složitější nastavení parametrů, se kterým by uživateli měli pomoci technici poskytovatele připojení.

* Radiotelefony a linky využívající PCM kompresi mohou přenášet data jen výjimečně, pomalu a nespolehlivě. V případě, že se modemu opakovaně nedaří spojit, nebo se připojení rozpadá, je možné zavolat na linku 0800 - 123 456 a zjistit si, zda linka nevyužívá PCM modulaci (radiotelefonní stanice mají čísla začínající devítkou).

* V případě, že má uživatel radiotelefon či linku s PCM kompresí, nechť zašle písemnou žádost o přepojení na samostatnou digitální linku. Žádost prošetří technici, a pokud jejímu splnění nebrání technické problémy, linku vymění.

* Pokud není možné digitální linku zavést, je nepravděpodobné, že bude možné připojení prostřednictvím ISDN nebo pevné linky. V takovém případě představuje možnou alternativu bezdrátové připojení - ale to je dostupné jen v některých lokalitách.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Postupy SWAT i dětské porno. Zpráva odhalila přípravy masakru v Las Vegas

Stephen Paddock, domnělý střelec z Las Vegas, na nedatované fotografii z...

Vyšetřování střelby na hudebním festivalu v Las Vegas pokračuje i takřka čtyři měsíce po tragédii. Policie však velký...

VIDEO: Motorový člun rozdrtil loďku, rybáři vyskočili na poslední chvíli

Dramatická srážka. Loď najela do rybářského člunu

Tři rybáři v americkém Oregonu museli vyskočit z loďky do studené řeky, aby se zachránili před motorovým člunem, který...

Turecko zahájilo v syrském Afrínu pozemní operaci, prohlásil Erdogan

Situace v Afrínu v posledních dnech eskaluje (19. ledna 2018)

Turecká armáda v sobotu v severosyrském Afrínu, který ovládají kurdské milice YPG, de facto zahájila pozemní operaci....

Najdete na iDNES.cz