Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Jackson čelí novému nařčení

  10:22aktualizováno  10:22
Kalifornská policie prověřuje nové obvinění proti Michaelu Jacksonovi. Dnes osmnáctiletý mladík tvrdí, že ho zpěvák v dětství sexuálně zneužil. Jacksonův obhájce považuje nařčení za další z řady výmyslů. Zpěvák se už zodpovídá ze zneužití čtrnáctiletého chlapce na svém ranči.

Losangelský prokurátor odmítl uvést podrobnosti o novém obvinění s tím, že ho kriminalisté teprve prošetřují.

Advokát Gregory Brenner s odvoláním na policejní zdroje uvedl, že poškozeným je osmnáctiletý mladík z Los Angeles. Tvrdí, že ho zpěvák koncem osmdesátých let zneužil.

Obhájce Mark Geragos poslední nařčení odmítl: "Není to nic víc než součást pokračující kampaně, která má Michaela pošpinit nepodloženými, pomlouvačnými a absurdními obviněními. Zjistíme, kdo za tím stojí a přijmeme patřičné kroky."

Zatím není jasné, jestli případ z 80. let není promlčen. Podle agentury Reuters je promlčecí doba u podobných případů zpravidla osm let, ale za určitých okolností může být prodloužena.

I kdyby byl promlčen, poškozený by mohl vypovídat jako svědek během procesu v Santa Barbaře, domnívá se profesor trestního práva Stan Goldman z losangelské právní školy.

Obžaloba viní pětačtyřicetiletého Michaela Jacksona v sedmi bodech z neslušného chování vůči dítěti mladšímu 14 let a ve dvou z toho, že mu podával alkohol s úmyslem zneužít ho.

Podle některých médií stojí za žalobou nyní čtrnáctiletý chlapec postižený rakovinou, se kterým Jackson udržoval přátelský vztah asi tři roky a občas s ním, stejně jako s jinými dětmi, spal v jednom pokoji.

Zpěvák tvrdí že je nevinný a obvinění označuje za "velkou lež". Soudce v Santa Barbaře očekává, že proces začne pravděpodobně v prosinci.

V případě, že bude Jackson shledán vinným, hrozí mu tři až osm let vězení. Za opakované zneužívání může dostat až dva roky za každý další prokázaný skutek. Podle amerických médií mu tak hrozí maximální trest 24 let odnětí svobody.

Jackson byl vyšetřován kvůli zneužívání třináctiletého chlapce už v roce 1993. Tehdy se ale finančně vyrovnal s rodinou oběti a vyhnul se tak obvinění.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Týden (pro)ruských dezinformací: Agentka KGB, Írán a nezdravá Ukrajina

Litevská prezidentka Dalia Grybauskaité na summitu lídrů osmadvacítky v...

Proruské dezinformace, dezinterpretace událostí či výroků i vyloženě falešné zprávy zaplavují Evropu včetně České...

Turecko zahájilo v syrském Afrínu pozemní operaci, prohlásil Erdogan

Situace v Afrínu v posledních dnech eskaluje (19. ledna 2018)

Turecká armáda v sobotu v severosyrském Afrínu, který ovládají kurdské milice YPG, de facto zahájila pozemní operaci....

Senát USA neschválil rozpočet vlády, která teď nemá peníze na provoz

Kapitol, sídlo amerického Kongresu (8. listopadu 2016)

Americký Senát se nedokázal včas dohodnout na dočasném rozpočtu pro federální vládu Spojených států, která tak nyní...

Najdete na iDNES.cz