Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Langer se vrací do vedení ODS. Kapitánem být nechce, podpořil Nečase

  14:43aktualizováno  14:43
Ivan Langer, kterého v roce 2010 vykroužkovali voliči, takže se nedostal do Sněmovny, se vrací do vedení ODS. Za Olomoucký kraj bude členem klíčového stranického orgánu, výkonné rady. "Žiji s politikou, ne z politiky. A tak to také zůstane. Žádné veřejné funkce," zdůraznil Langer a před kongresem podpořil Petra Nečase.

Ivan Langer, kterého jako poslance v roce 2010 vykroužkovali voliči, se vrací do vedení ODS, do výkonné rady. | foto:  Petr Topič, MAFRA

"Nemířím na kapitánský můstek, ale do lodní strojovny. Mou podporu jako předseda strany má Petr Nečas," řekl iDNES.cz Langer, dříve místopředseda ODS a jeden z nejmocnějších politiků v zemi.

Jistou dobu se o něm dokonce mluvilo jako o "korunním princi" ODS, někteří mu dávali přezdívky jako Ivan Hrozný, ale v každém případě byl Ivan Langer silným zákulisním hráčem nejen v ODS. A to i v době, kdy nebyl ministrem vnitra.

Petr Nečas a Ivan Langer debatují v Poslanecké sněmovně. (1. listopadu 2005)

Petr Nečas a Ivan Langer debatují v Poslanecké sněmovně. (1. listopadu 2005)

Před dvěma lety, kdy strana donutila k odchodu předsedu Mirka Topolánka a do voleb ji vedl už Petr Nečas, se stal Langer jednou z nejviditelnějších obětí záliby, kterou našli voliči - kroužkování.

Kroužkovali kandidáty ze zadních míst a Langer se do Sněmovny vůbec nedostal. Stáhl se a nejvíce bylo jeho jméno slyšet v souvislosti s tím, že jeho žena soudila řidiče Romana Smetanu, který politikům na billboardech přimalovával tykadla.

Langer se nyní naplno věnuje své zálibě, vysoké škole CEVRO, kterou vybudoval a kde stojí v čele správní rady. S Nečasem se ale prý dál občas potkával, nikdy to však podle Langera nebylo tak, že by mu oficiálně radil.

Do vedení strany vrací Langera ODS z Olomouckého kraje

Teď, právě v době největší rebelie v ODS, kdy několik poslanců hrozí, že položí Nečasovu vládu, se tak Langer vrací nahoru. Ve středu si ho do výkonné rady občanských demokratů vybral regionální sněm ODS v Olomouckém kraji, který také podpořil Nečase, aby zůstal dál předsedou strany.

Langer se nejdříve s iDNES.cz o svém návratu na politické výsluní nechtěl vůbec bavit. "Děkuji, ale nijak zvlášť netoužím po publicitě. A navíc se s vaším deníkem již čtvrtým rokem soudím, tak proč bych mu měl umožňovat na mně vydělávat?" odepsal v esemesce. Pak si to ale přece jen rozmyslel a sám se ozval.

A přidal i názor na "politický přestup" roku, tedy to, že se předseda Věcí veřejných Radek John rozhodl sedět na dvou židlích - být zároveň poslancem a pracovat v mediálním impériu Jaromíra Soukupa.

"Je to neuvěřitelný incest. Něco tak absurdního by mě nenapadlo. Je to důkaz hlouposti a stupidity toho člověka," řekl iDNES.cz Langer. Muž, kterého také svého času velmi zajímala média. To když ještě působil v mediální komisi Poslanecké sněmovny.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Po 19 hodinách je D1 u Humpolce, zastavená nehodami, konečně průjezdná

Kolony na dálnici D1 (16. ledna 2018)

Okolo středeční 8. hodiny se povedlo na D1 na 99. kilometru ve směru na Prahu zprůjezdnit jeden jízdní pruh. Dálnice v...

Najdete na iDNES.cz