Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Italský kriminálník se dobrovolně vrátil do vězení, nechtěl žít s mnichy

  21:00aktualizováno  21:00
Jedenatřicetiletý italský delikvent se rozhodl vrátit dobrovolně zpět do vězení. Nelehké rozhodnutí učinil poté, co byl podruhé chycen při útěku z nápravného zařízení, které řídil Řád menších bratří kapucínů. Jejich život mu přišel příliš asketický.

I sicilští kapucíni si najdou chvilku na odpočinek. Přesto italského kriminálníka život mezi nimi děsil a raději se vrátil do vězení. | foto: Profimedia.cz

Italský kriminálník z nápravného zařízení v centru Sicílie prchl už koncem listopadu. Sám se nahlásil na policejní stanici, kde byl však znovu zajat a poslán okamžitě zpět.

Mladý Ital tak prchl podruhé a při druhém odchycení překvapil policisty rezignovaným prohlášením: "Už nechci zpět mezi kapucíny..."

Místo "lehčího" nápravného zařízení si tak raději vybral regulérní vězení, kde si dobrovolně odsedí svůj trest za krádež. Život mnichů mu připadal příliš striktní a asketický a děsil ho více než čtyři stěny a mříž.

Řád menších bratrů kapucínů se oddělil od františkánů v šestnáctém století, protože prosazoval větší askezi a odříkání, aby se tak více přiblížil ideálům svatého Františka z Assisi. Kapucíni si své jméno vysloužili podle špičaté kapuce na řeholním hábitu.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Turci a Kurdové se přetahují o Afrín, umírají civilisté i ozbrojenci

Operace Olivová ratolest je namířena proti ozbrojencům z turecké Strany...

Turecké pozemní síly se v neděli probojovaly do severosyrské oblasti Afrín. Oznámil to podle tureckého rozhlasu premiér...

Útok na hotel v Kábulu nepřežilo osmnáct lidí, včetně čtrnácti cizinců

Muž se snaží utéct z balkonu kábulského hotelu Intercontinental během útoku tří...

Při nočním útoku na hotel v Kábulu zemřelo osmnáct civilistů, z toho čtrnáct cizinců. Národnost cizinců afghánské...

OBRAZEM: Američanky demonstrovaly za práva žen, hlavním terčem byl Trump

Tisíce lidí se v sobotu  po celých Spojených státech účastnilo druhého pochodu...

Desetitisíce lidí se v sobotu po celých Spojených státech účastnily pochodu za práva žen, který byl uspořádán v rámci...

Najdete na iDNES.cz