Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ind usekl hlavu dvacetileté dceři, nelíbilo se mu její chování

  9:23aktualizováno  9:23
Indický horník usekl své dvacetileté dceři hlavu za to, že podle něj vedla špatný život. Tento čin je dalším z řady případů, které ukazují na nesoulad tradičních vzorů chování a kulturních zvyklostí s prudkým rozvojem Indie a nabouráváním stereotypů týkajících se zejména žen.
Ilustrační snímek

Ilustrační snímek | foto: Profimedia.cz

Ogad Singh, horník v mramorových dolech, byl znepokojený chováním své dcery Manju Kunwar. Ta se ke svým rodičům do vesnice Dungarji v indickém státu Rádžasthán vrátila poté, co před dvěma lety opustila manžela. Takové chování je v konzervativní Indii nežádoucí, stejně jako další dívčiny kroky, které Singha rozezlily.

Podle policisty Umeshe Ojhy byl poslední kapkou útěk dvacetileté Manju Kunwar z domova, před dvěma týdny uprchla ke svému příteli. Otec ji v neděli donutil k návratu domů. A v pondělí jí usekl hlavu.

Podle informací deníku The Telegraph se pak Singh procházel po vesnici ležící asi 400 kilometrů od Džajpuru, hlavního města Rádžasthánu, a ukazoval sousedům dceřinu hlavu.

Matka dekapitované dívky v době činu pracovala na poli a není schopna manželův čin nijak komentovat. Policie dodala, že ostatky dvacetileté dívky již byly zpopelněny, jak ukládá hinduistická tradice.

Tato událost je jen další z řady podobných činů namířených proti ženám, které častokrát trpí v konzervativní indické společnosti. Podle OSN je Indie zemí, která je pro ženy a dívky nejnebezpečnější na světě (více o problému čtěte zde).

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Migranty u Dunkerku ničí zima a zmar, Afghánec přišel na cestě o nohy

Žadatelé o azyl v oblasti okolo Calais a Dunkerku žijí v lesích v...

Na severozápadě Francie se začínají hromadit uprchlíci a migranti, kteří se stále zoufalejšími pokusy pokoušejí dostat...

TÝDEN OBRAZEM: Indiánský sjezd, odjezd věřících a ptačí migrace

PŘÍPRAVA K ODLETU. Účastník mezinárodního srazu horkovzdušných balónů, který...

Japonci vítali nový rok koupelí v ledové vodě. Španělští jezdci na koních se v rámci svátečních oslav neohroženě vrhali...

OBRAZEM: Američanky demonstrovaly za práva žen, hlavním terčem byl Trump

Tisíce lidí se v sobotu  po celých Spojených státech účastnilo druhého pochodu...

Desetitisíce lidí se v sobotu po celých Spojených státech účastnily pochodu za práva žen, který byl uspořádán v rámci...

Najdete na iDNES.cz