Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

I teror je dílo lidského ducha

  1:00aktualizováno  1:00
Je to čím dál horší. Teror je stále krutější, teroristé bezcitnější. Nelidskost vítězí. Zažili jsme náboženský teror v Severním Irsku, teror evropských Rudých brigád podle Trockého, čínských dětí podle velkého Maa, teror polpotovských intelektuálů, nacionalistický teror Basků.

Trvale běží teror palestinský.

Každý teror má nějaký přívlastek, protože se narodil z nějaké intelektuální líhně. Člověk je sice tvor krutý, ale teroru se dopustí jen tehdy, když k tomu má dobré, fascinující zdůvodnění.

Dokážete vraždit lidi na ulici, v obchodě, v mrakodrapu, aniž vám to povolil či přímo nařídil nějaký bůh či něčí pravda, cesta k zářným zítřkům či přímo do ráje? Vraždit lidi bez víry a zápalu je těžké. I vrazi v Beslanu chtěli rychleji do ráje.

Komunisté vraždili buržoazii či třeba trockisty či jiné brzdy v cestě ke štěstí. Poručilo jim to vědecké učení o spravedlnosti a ráji na zemi. Muslimové vraždí Satanovy děti - chce to jejich bůh. Dobyvatel Cortes vraždil pohany - včetně dětí! Chtěl to jeho bůh. I Rudé brigády měly svatou teorii - proti kapitalismu.

Z muslimského světa se teď ozývá, že vraždění v Beslanu poškodilo islám. Teroristé měli obsadit něco příhodnějšího - vojenský objekt. Je to možná půl pravdy, druhá půlka zní: dnešní islám je také povzbuzující teoretickou studnicí, která teroristy legitimuje.

Proč neřekne některý z předních islámských politiků: terorista nepřijde do ráje, přijde do pekla? Proč neřekne: islámský bůh nežádá vraždit, přeje si toleranci? To žádný islámský politik z dnešních velkých islámských států neřekne, protože si to nemyslí. Myslí si to, z čeho teroristé čerpají vražednou sílu. Islámští politici kritizují USA, že na sílu odpovídají silou. Chtějí útočit a říkají: Nebraň se.

Teror tu bude do té doby, dokud někdo bude věřit, že po vraždění jej obejme bůh. Co chtějí bohové, nikdo neví. S lidmi nemluví. Víme však, co chtějí lidé. Za dnešní vraždění může islám, jako za ta dřívější mohl komunismus, křesťanství, rasismus...

Teror bez víry je nemožný. Je na víře, aby se zbavila teroru. Když vzal za své ničemný svět Trockého, vzali za své i vrahouni, které inspiroval. To je poučné. Změňte tento způsob islámu. Do té doby poteče krev.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

S Milošem mě spojil havlistický režim, říká Klaus v rozhovoru MF DNES

Bývalý prezident Václav Klaus

„S Milošem Zemanem jsme si vždycky byli blíž, když proti nám jakkoli definovaný režim přitvrdil, a naše velikánské...

Není to o strachu, ale respektu, říká Brabec o možnosti být premiérem

Ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec řekl iDNES.cz, že cítí „obrovský respekt a obrovskou...

Babiš: Pokud bych byl zásadní překážka, nemusím být za každou cenu premiér

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Šéf ANO Andrej Babiš řekl, že o tom, kdo by měl sestavovat vládu, rozhodne vedení hnutí. „Podvolím se hnutí. Pokud bych...

Najdete na iDNES.cz