Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

I seek You. Co ty na to, babi?

  0:01aktualizováno  0:01
ICQ, MSN, Email, Myspace, Facebook,....... Mnt, LOL, ROFL, WTF, JJ, hh, ....... To aby měl člověk pomalu speciální slovník co říkáte? Tohle když vidí starší generace, musí se jim z toho stmívat před očima.

Studenti čtou a píšou noviny

Tento text vznikl jako studentská práce. iDNES.cz neovlivňuje obsah těchto článků a není­ jejich autorem.

Ilustrační snímek.

Ilustrační snímek. | foto: Profimedia.cz

Co to sakra vlastně je to LOL, řekne si taková moderní babička 21.století a hned píše to nové slovíčko Božence od vedle, která si právě pořídila facebook. Domluví se a ve 22:00 se sejdou na chatu, kde v místnosti "55 plus" probírají s ostatními seniory, co nového se událo. Ovšem rychlostí jeden úhoz za tři sekundy.

Naštěstí má většina z nich nás, nastávající generaci, budoucnost národa, pro kterou je hlavní být online. Poněvadž, kdo není online, jako by žil jen na půl.

I když mají babička s dědou internet, ještě pořád se hádají z očí do očí. Jenže tohle je už pro nás taky out, rozcházet, seznamovat, hádat se, to jde přece daleko líp přes dráty a stěny. Člověk se alespoň tak nestydí, a navíc si může svojí odpověď důkladně připravit, když na to přijde.

Ale málem bych zapomněl na to, hezky se prezentovat. Na nějakém společenském serveru o sobě napsat co nejvíc a co nejdetailnějších informací. Co mám rád, jak to mám rád, jak vypadám, kolik vážím atd..

Na závěr si ještě na svůj profil umístím pár fotek, aby každý viděl, jak mi to sluší. Samozřejmě slečny si tam vyvěsí obrázky co nejžhavější, abychom je my ostatní pěkně chválili.

Njn babi nemrzí tě, že tohle ve tvý době nebylo? :P

Jiří Vostatek
Gymnázium Zikmunda Wintra, RakovníkHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

STUDENTI: „Bojovat za mír“ zní stejně absurdně jako „solit cukrem“

Filipínští vojáci mise UNDOF na Golanských výšinách

Hlavním cílem OSN je celosvětový klid zbraní. Aby ho bylo možné zajistit, posílá organizace do světa své mírové sbory....

STUDENTI: Prapor morálky tančí valčík na rozloučenou

(ilustrační snímek)

Kdysi, když už byli lidé znechuceni stavem světa, šli a napsali dlouhé knihy o společnosti, která byla ztělesněním...

STUDENTI: Spor o burku. Znak víry, či útlaku

(ilustrační snímek)

Před dvěma lety bylo ve Francii zakázáno nošení burek. Tehdejší prezident toto rozhodnutí odůvodnil tím, že tento kus...

Najdete na iDNES.cz