Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hygienik a obvod jsou ve sporu o dětský klub

  9:33aktualizováno  9:33
Praha - O dětský klub v ulici U Průhonu vede spor hygienik se sedmou městskou částí. Obvod zřídil v suterénu domu asi před rokem klub pro děti ze sociálně slabých rodin, nájemníkům však vadí nadměrný hluk a souhlasí s nimi i hygienik. "Některé kontroly hluk nezjistily, jiné ano. V jednom případě bylo v klubu dvacet dětí, které bubnovaly na bubínky," řekl právník hygienické stanice sedmého obvodu Božík Buchtela. "Vydali jsme proto závazný pokyn, v němž jsme městské části uložili, aby dodržovala kapacitu a režim upravila tak, aby obyvatelé domu nebyli rušeni," dodal Buchtela. Radnice se podle Buchtely proti pokynu odvolala. "Stanovisko hlavního hygienika, jenž náš pokyn potvrdil, napadla žalobou," sdělil.

Místostarostka Prahy 7 Ivana Kučerová soudí, že otázku hluku úřad při budování klubu podcenil. "My neustále hledáme náhradní prostory, ale městská část volné objekty prostě nemá," řekla Kučerová. "Ta situace mne velmi mrzí, nájemníci mají právo na klidné bydlení. Do klubu však dochází skupina dětí jako domů, často je to pro ně jediné místo, kde se s nimi vůbec někdo baví," dodala místostarostka. "Kdyby městská část žádala o klub v rozsahu a náplních činností, jak to tam dnes vypadá v praxi, tak nikdy nedostala souhlas k umístění v obytném domě," řekla vedoucí hygienička obvodu Olga Drašnarová.

Lidé si stěžují, že je obtěžuje hluk z klubu, který dětem nabízí alternativu k prožívání volného času na ulici. (4. ledna 2001)

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Tisíce lidí nevědí, že jejich zdravotní kartu po lékařích převzal úřad

(Ilustrační snímek)

Hromadné zavírání ordinací kvůli e-receptům se nekoná. Přesto si tisíce lidí musí najít nového lékaře a nevědí, že...

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Největší českou vlajku skládali v tělocvičně a stěhovali „jako epopej“

V Pelhřimově představili největší českou vlajku. Má rozměry 18 krát 12 metrů a...

Je tak velká, že se ani na výšku nevejde do brněnského veletržního pavilonu. Aby ji složili, museli si její výrobci...

Najdete na iDNES.cz