Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězdy zazpívaly pro Haiti, na dvou koncertech se vybraly miliony

  10:36aktualizováno  22:04
Na pražském Staroměstském náměstí skočil úderem deváté večer osmihodinový koncert na pomoc Haiti, další humanitární koncert v klubu La Fabrika o hodinu později. Celkem se na Haiti vybralo přes osm milionů korun, z toho pět milionů přispěli dárci přímo přes DMS.

Vybraná částka ale přímo s koncerty nesouvisí, DMS konto se už totiž několik dní propaguje na různých místech (viz box).

Na Staroměstském náměstí vystoupilo více než třicet zpěváků a významných hostů. Nejznámějšími hvězdami akce byla Lucie Bílá, Monika Absolonová, Roman Vojtek nebo Yveta Blanarovičová a hudebníci Pavel Dobeš a Jiří Dědeček.

Akci pořádal pražský magistrát, Česká televize, Český rozhlas Regina a organizace Člověk v tísni.

POŠLETE DMS

Součástí koncertu Help Haiti byla sbírka formou dárcovských SMS. Účastníci koncertu mohou stále přispět formou textové zprávy ve tvaru DMS SOSHAITI na číslo 87777. Cena DMS je 30 korun, na pomoc obětem zemětřesení bude připsáno 27 korun.

"Byli bychom rádi, kdyby se dnes co nejvíce lidí připojilo a posílalo dárcovské SMS, které situaci na Haiti pomohou alespoň trochu zlepšit," uvedl dopoledne mluvčí pražského magistrátu Jiří Wolf.

K podpoře Haiti na místě Pražany vyzval také primátor Prahy Pavel Bém nebo generální konzul sousedící Dominikánské republiky v Praze Ramon Carreňo. 

"Koncertem snažení města o zmírnění následků zemětřesení na Haiti nekončí. Na základě průzkumu aktuálních potřeb a konzultací s humanitárními organizacemi jsme se rozhodli věnovat na pomoc Haiti téměř 12 milionů korun. Pražští záchranáři také nabídli možnost zapůjčení mobilní ošetřovací stanice Golem, která může být potřebná ve fázi ošetření zraněných," informoval pražský primátor Pavel Bém. - čtěte také Primátor nabídl Hummery městské policie

Osmihodinový koncert na Staroměstském náměstí na pomoc Haiti. (21.1.2010)Osmihodinový koncert na Staroměstském náměstí na pomoc Haiti. (21.1.2010)

Přestože chtěli pořadatelé na místě vidět co nejvíce lidí, speciální bezpečnostní opatření nechystali. "Nebudou žádná výjimečná opatření. Jedná se o benefici, nečekáme, že přijde 50 tisíc lidí," uvedl dopoledne Wolf.

Na pořádek dohlíželi pražští strážníci. Na místě byla mobilní informační kancelář a na veřejný pořádek dohlíželo asi 5 okrskářů. "Ti mimo jiné hlídali kasičky na peníze pro Haiti," informoval mluvčí pražské městské policie Jan Čihák.

Benefice v La Fabrice

Přispět na pomoc obětem zemětřesení na Haiti mohli lidé i zakoupením vstupenky na druhý benefiční koncert, který se konal od 19:00 v pražském klubu La Fabrika. Částka vybraná během koncertu dosáhla
5 319 907 korun. Návštěvníci v sále mezi sebou vybrali v hotovosti 100.000 korun. Šek na zhruba 1,1 milionu předal na koncertě jeden z mobilních operátorů. Další dva miliony věnovala městská část Praha 6.

Vystoupili na něm Nightwork, La Putyka, Aneta Langerová, David Koller, Jaroslav Svěcený, Eva Pilarová a Roman Holý s Matějem Ruppertem. Program uváděla herečka Eva Holubová s moderátorkou ČT Marcelou Augustovou, vstupné bylo 500 korun.

Koncert vysílala Česká televize. Ve video spotu benefici podpořili i manželé Havlovi. 

Pomoci můžete i zde

České organizace vyhlásily finanční sbírky na pomoc obětem úterního ničivého zemětřesení na Haiti.

- Člověk v tísni - konto 40954095/0300 u ČSOB.

- Číslo konta Arcidiecézní charita Olomouc u Komerční banky je 35-1868350237/0100, variabilní symbol 99999. Dárcovská sms pro charitu má tvar DMS HAITI na číslo 87777.

- ADRA připravuje vyslání humanitární pomoci, na kterou lze přispět zasláním finančních prostředků na účet č. 40284028/0300, variabilní symbol 391, nebo zasláním dárcovské sms v hodnotě 30 Kč ve formě DMS ADRA na číslo 87777.

- Lékaři bez hranic vyhlásili veřejnou sbírku na pomoc obětem zemětřesení na Haiti a do oblasti posílají také chirurga z ČR. Číslo sbírkového účtu: 2101050700/2700, variabilní symbol 111.

- Český červený kříž vyhlásil sbírku, jejíž výtěžek jde na náklady pomoci Mezinárodního výboru Červeného kříže v oblasti. Pomoc probíhá už nyní. Příspěvky lze zasílat na účet 222826/5500 (bez variabilního symbolu).

Autoři: ,


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Dvanáctiletý chlapec se nebál říct pravdu. Zachránil tím kamarádovi život

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl (vpravo) zachránil život o rok mladšího kamaráda...

Dvanáctiletý Jaroslav Šísl pomohl zachránit život svého o rok mladšího kamaráda Jiřího Kadlece, který si při pádu těžce...

Na Manhattanu explodovala trubková nálož, útočil Bangladéšan

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde je hlášena exploze (11. prosince...

Newyorská policie zasahuje na Manhattanu, kde vybuchla nálož. Lékaři ošetřili čtyři zraněné. Výbuch zranil i muže,...Severokorejské lodě duchů připlouvají k Japonsku, jsou symbolem bídy KLDR

Jeden ze člunů, které v uplynulých týdnech připluly k pobřeží Japonska.

Kritický nedostatek potravin a zahraniční měny přispívá k tomu, že je na pobřeží Japonska vyplavováno stále více silně...

VIDEO: Skladníci obklíčili ujíždějící zloděje vysokozdvižnými vozíky

Skladníci v akci. Zloděje obklíčili vozíky

Zaměstnanci ostravské prodejny stavebnin společnými silami zadrželi trojici zlodějů, která se pokusila vykrást...

Němečtí piloti se bouří. Odmítají létat s deportovanými migranty

Do Afghánistánu se vrátila skupina 34 běženců, kteří byli deportováni z...

Piloti po celém Německu odmítají odvážet neúspěšné žadatele o azyl zpátky domů. Vadí jim zejména létání s migranty do...Další z rubriky

Žena prodala stejné pozemky dvakrát, soudy pak špatně určily podvedené

Nová ústavní soudkyně Milada Tomková bude místopředsedkyní soudu (3. května

Hned dvakrát prodala nyní už seniorka své pozemky v turnovské městské části Bukovina. Napodruhé skoro za trojnásobek...

Starosta Nymburku uzavřel lávku stejné konstrukce, jako spadla v Troji

Lávka pro pěší přes řeku v Nymburku

Ve středočeském Nymburku odpoledne uzavřeli lávku přes Labe, která je totožné konstrukce a od stejného projektanta jako...

VIDEO: Divočák s dogou tvoří nerozlučný pár, na útěku překvapili řidiče

Rocky a Janička spí každý den společně ve stáji pro koně.

Po silnici pobíhá velký pes a honí divočáka, hlásili začátkem prosince řidiči milevským strážníkům. Ti ale na místě...Najdete na iDNES.cz