Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hvězda Novy zhasla

  0:01aktualizováno  0:01
Nebeský pohyb těles má své přísné zákonitosti. Vláda, najmě sociální demokraté šlapou Nově na paty, obsazují svými lidmi televizní radu a majitel Novy (skupina PPF) logicky reaguje: obratem odvolává Vladimíra Železného. Odstraňuje muže, který televizi vynesl k výšinám.

Zbavuje se ředitele, který by ji s sebou mohl stáhnout do propasti. Kvůli jeho minulým hříchům by televize mohla přijít dokonce i o licenci. Lepší Nova bez ředitele než s ředitelem bez licence. Takovým počtům racionálně uvažující, nesentimentální podnikatel rozumí.

Odvolání je na první pohled účelový krok. Politici po prohrané arbitráži a desetimiliardovém účtu za Novu ztrácejí chladnou hlavu. Boj o televize při volbě nové vysílací rady propukl naplno. Co v tu chvíli dělá podnikatel, jehož byznysu se věc těsně dotýká? Předchází problémům.

A problémem Novy je (byl) Vladimír Železný. Jeden z nejúspěšnějších Čechů udělal v jistou chvíli osudový krok. Svým americkým společníkům zlatý televizní důl vyfoukl. Za přihlížení zdejších úřadů. Možná to nebyl zločin, ale jen rána pod pás - jenže pod pás tvrdých hochů se schopnými právníky. Cena: deset miliard.

Nova i pan ředitel se stali zranitelnými. Ředitel získal senátorský mandát, televize imunitu nezískala. Je v ohrožení. Přidáme-li napínání zákona v sobotním pořadu Volejte řediteli (senátorovi?), nová televizní rada by důvody pro odebrání licence či značné zkomplikování "nováckého" života i našla. Pokud by chtěla.

Proto Železný padl. Jeho jméno a jeho problémy se staly přítěží, poruchou na jasném obraze Novy. Co bude dál s jeho televizí? Vždyť se jménem Železný zapínala i vypínala? Řediteli kvůli tomu nevolejme. I když - možná by nám naposledy vysvětlil, že televize je opravdu normální byznys. A jak je vidět, řádně tvrdý!

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Sníh komplikuje dopravu, na D1 jsou mnohakilometrové kolony

Sníh komplikuje i dopravu v Karlovarském kraji. Silnici I/13 u obce Damice...

Sněžení a silný vítr od časného rána komplikují dopravu na řadě míst republiky, policisté řešili desítky nehod. Kdo...

Středočeští politici odmítli vyjmout Čapí hnízdo z evropských dotací

Prezident Miloš Zeman navštívil farmu Čapí hnízdo, patřící ministru financí...

Středočeští zastupitelé zasedající ve výboru regionální rady ROP v úterý odmítli vyjmout projekt Čapí hnízdo z...

Rožnov chce udržet mladé pracující, až na tři roky jim zlevní nájem

(ilustrační snímek)

Rožnov pod Radhoštěm se vylidňuje. Ještě v roce 1999 žilo ve městě něco přes 18 tisíc lidí, nyní jich téměř o dva...

Najdete na iDNES.cz