Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hutnická zavádí elektronickou přepážku

  15:59aktualizováno  15:59
Zlín - Nový způsob komunikace s klienty představila včera ve Zlíně Hutnická zaměstnanecká pojišťovna. Jako první z českých zdravotních pojišťoven uvádí do provozu systém elektronické přepážky, prostřednictvím které komunikuje s klienty pomocí elektronického podpisu.

„Klient potřebuje počítač, připojení k internetu a certifikát, tedy elektronický podpis. Jeho získání, které běžně přijde na 600 až 800 korun, umožníme klientovi zadarmo,“ uvedl vedoucí odboru marketingu HZP Josef Křivánek. Podmínkou je také uzavření písemné smlouvy o využívání elektronického přístupu. Pojišťovna tento systém vyvíjela asi jeden a půl roku. V praxi jej zkouší už od letošního dubna. Za tu dobu přešla na elektronický způsob komunikace s pojišťovnou více než stovka klientů.

Elektronická přepážka umožňuje klientům vyřídit od svého počítače připojeného k internetu většinu záležitostí, u kterých by jinak byla nezbytná osobní návštěva pracoviště pojišťovny. Slouží jak pojištěncům, tak i plátcům pojistného a zdravotnickým zařízením, která naopak prostředky ze zdravotního pojištění čerpají.

„Nepředpokládáme samozřejmě, že by elektronická přepážka získala hned masovou oblibu. Bude to záviset na pomalu se zvyšují počítačové a internetové gramotnosti. Věříme však v nadčasovost tohoto systému. Do tří let bude tato komunikace mnohem častější,“ domnívá se Křivánek. „Chce to od klientů určité nadšení, aby si funkci elektronické přepážky vyzkoušeli,“ dodává vedoucí odboru informatiky Otakar Fišer.

Hutnická zaměstnanecká pojišťovna má nyní asi 330 tisíc pojištěnců, z toho na území Zlínského kraje jich žije přibližně 22 tisíc. V kraji má nyní své "kamenné" přepážky na šesti místech. O jejich omezování však pojišťovna ani při rozšiřování elektronické komunikace zatím neuvažuje.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Demise vlády, komunista Ondráček neuspěl, dostupnější osobní bankrot

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vláda hnutí ANO ve středu schválila svou demisi. Andrej Babiš současně zahájil jednání o...

Ve čtvrtek se Českem prožene silný vítr, v dalších dnech se počasí uklidní

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset centimetrů nového sněhu....

Během čtvrtka zasáhne Českou republiku silný vítr o rychlosti 70 až 90 km/h, na horách až 125 km/h. V průběhu ranních a...

Kvůli mohelnickému klubu se rozhořela špinavá válka o čistý fotbal

Pohled na tribunu stadionu fotbalového klubu FK Mohelnice.

Zvláštní vývoj nabrala kauza FK Mohelnice. Kvůli čínskému investorovi na klub padlo podezření z napojení na sázkařskou...

Najdete na iDNES.cz