Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hrubý se vrací na Štiřín jako šéf

  16:05aktualizováno  16:05
Václav Hrubý se vrací jako ředitel do konferenčního centra Štiřín. S převahou uspěl ve výběrovém řízení ministerstva zahraničí. "Předložil nejlepší koncepci," prohlásil generální sekretář ministerstva Vladimír Zavázal. Hrubý, kterého v roce 1999 odvolal bývalý ministr zahraničí Jan Kavan, se ujme funkce 1. dubna.

Hrubý se podle Zavázala stal ředitelem proto, že byl mezi adepty nejlepší. "Ví o tom daleko nejvíce," poznamenal. Odmítl ale možnost, že by byl Hrubý vybrán jen kvůli tomu, že ho soud očistil. "To by pak nemuselo být výběrové řízení," dodal.

Kavan odvolal Hrubého kvůli špatnému hospodaření. Hrubý proti tomu ale od počátku protestoval.

Tvrdí, že musel z funkce odejít, protože odmítl vyrobit důkazy pro výroky bývalého premiéra Miloše Zemana. Ten tvrdil, že za éry šéfa diplomacie Josefa Zieleniece byli na zámku upláceni novináři.

Kauza Hrubého se dostala až k soudu, a to na popud žaloby konferenčního centra, která napadala způsob, jímž Hrubý odměňoval pracovníky i sebe.

Soud ale loni v říjnu Hrubého očistil. Hrubý zákon neporušil, když  si v letech 1997 až 1999 vyplatil odměny ve výši 287 tisíc korun, konstatoval soudce.

Hrubý už při prvním soudním jednání uvedl, že v jeho případě jde o šikanování a mstu za to, že se nepodřídil nátlaku bývalého sekretáře ministerstva zahraničí Karla Srby.

Články o Hrubého kauze

Srba nyní stojí před soudem před soudem kvůli podezření z několika kriminálních deliktů, včetně přípravy vraždy novinářky Sabiny Slonkové.

Hrubý se loni do štiřínského zámku vrátil, do dubna tam okopával záhony jako zahradník.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda bez důvěry, sníh drtí Česko a sourozenci pod zámkem

Andrej Babiš na jednání mandátového a imunitního výboru (16. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Shrneme nabitý den ve Sněmovně. Sněmovní mandátový a imunitní výbor doporučil vydání Andreje...

Lidé v Praze protestovali proti Babišovi i komunistovi Ondráčkovi

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na demonstraci proti zvolení...

Na pražském Malostranském náměstí protestovalo asi dvě stě lidí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti tomu,...

Ředitel ČT Dvořák i astronom Grygar. Osobnosti chtějí krotit Babiše

Petr Dvořák přichází na jednání Rady České televize, kde by měl být zvolen nový...

Nedopustíme, aby vláda překročila mantinely demokracie, ozvou se podle zjištění MF DNES desítky osobností. Ředitel ČT...

Najdete na iDNES.cz