Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

"Hon na čarodějnice", aneb soukromé podnikání v Čechách na prahu 21.století

  9:51aktualizováno  9:51
Je neuvěřitelné až šokující jakými metodami a s jak snadno již několik let sociálně demokratická vláda neustále útočí proti podnikatelskému stavu. Její stupňující se útočné a účelově zavádějící prohlášení zaměřená proti podnikatelům jdou až do takových důsledků, že se nabízí podobnost se "slavným porevolučním obdobím" Vítězného února 1948. Tehdy komunisté aby zdůvodnili "znárodňování" také používali demagogické argumenty všeho druhu.
Ke zdiskreditování podnikatelského stavu před veřejností neváhali použít všechny prostředky, aby tak obhájili na nich prováděné loupežné persekuce. Mimochodem, později také ve spolupráci se sociálními demokraty. Že to bylo okrádání a loupeže na poctivých lidech, kteří se provinili jen tím, že byli podnikatelé, dokazují již několik let probíhající restituce.
Líbivá a demagogická politika sociálních demokratů před veřejností, cíleně zaměřovaná proti podnikatelům, je pro zainteresované zřejmá i po více než 50 letech. Jejím cílem je získání a upevnění své moci a vlády tak, jak to potřeboval soudruh Gottwald v onom smutném období našich dějin.
Statistiky informují, že v tomto státě pracuje zhruba polovina obyvatelstva produktivního věku, tj. cca 5 mil. obyvatel. Z tohoto počtu je asi 1,3 mil soukromých podnikatelů podnikajících dle živnostenského zákona. Tato menšina pro získání a udržení moci není zajímavá. Zajímavější je získat si zaměstnaneckou volební většinu. Jak? No přece líbivým a neúčelným rozhazováním a plýtváním penězi, a to třeba i za cenu zadlužování budoucích generací. Líbivé, avšak neúčelné a nesmyslné jsou podpory zaměstnanosti, podpory v nezaměstnanosti, přehnané a nekoncepční zvyšování mezd ve státním sektoru, zákony na ochranu a celoživotní zajištění stále se rozšiřujících řad úředníků, apod. To vše, aniž by si stát na to vydělal. Připočtěme si k tomu okolo 2,2 mil. důchodců "okouzlených" doposud líbivou důchodovou politikou, a volební výsledky se zcela logicky přiklání v jejich prospěch.
Je to stupidní, účelová - pro společnost nebezpečná politika. Jak hodlají kompenzovat výdaje? No přece dalším zatěžováním podnikatelů "co odvádějí na zdravotním a sociálním pojištění méně peněz než lidé, kteří jsou v zaměstnaneckém poměru", co "neplatí" daně, co "nepřiznávají" příjmy, co si "snižují" základy daně neoprávněnými výdaji, co si kupují drahá auta, atd... atd..., a co vlastně okrádají stát a tak vlastně i vás občané poctiví daňoví poplatníci ze závislé pracovní činnosti! Od nich ruku v ruce s odboráři často slyšíme: "podnikatelé jsou zloději, tuneláři, banda kapitalistická, jsou to oni kteří zavinili, že vám zbankrotovala firma a vy proto nemáte práci"! Když už je nemůžeme "zlikvidovat" (jako komunisté po Vítězném únoru 1948), tak si na ně alespoň došlápneme! Nutno říci, že většina z nich vlastně žádní podnikatelé nejsou. Jsou to živnostníci - říkejme jim nadále raději osoby samostatně výdělečně činné (OSVČ), tj. lidé, kteří se dokázali a zatím se ještě stále dokáží sami o sebe postarat (většinou bez jakéhokoliv přispění státu)! Dle statistik je jich asi 1 milion. Stát by jim za to měl ozlatit pr... a ne se po nich ještě vozit!!
Běda zemi, jejíž vládnoucí garnitura nehce vzít na zřetel, kdo a co je hnacím motorem rozvoje ekonomiky ve státě. No, že to není proletariát, dělnická třída a masy pracujících zaměstnanců to snad už neví jen socialistická vláda sociálních demokratů. Jdou už tak daleko, že by rádi ještě více ztížili již dnes převážně demotivující podmínky, které podnikatelé - OSVČ musí překonávat aby mohli podnikat, starat se lépe sami o sebe a o svoji pracovní příležitost (kterou si sami a svým přispěním pracně dokázali vytvořit). Svědčí to o tom jak se tyhle "špičky" nedokázaly zbavit socialistického myšlení. Smutné je, že s tím souhlasí i jejich koaličnípartneři, kteří doposud hlásali o podnikání zcela něco jiného!
Proto tvrdím! Jestliže vládě nevyhovují podnikatelé a jejich podnikání - za již dnes tak depresivních podmínek, jestliže je neschopná vybírat daně jak se patří, zabránit tunelování a rozkrádání, jestliže hodnotí podnikatele podle kriterií, které jsou zcela nesrovnatelné se zaměstnaneckými, tak pak už ji nezbývá nic jiného než znárodňovat a vrátit nás zpátky tam, kde jsme již byli - k vládě "lidu". Protože já - a jsem přesvědčen že i Vy podnikající kolegové, se na to vys.... a vláda bude mít na krku dalšího půl milionu nezaměstnaných OSVČ. A předvídám, že se na to vys.... i zahraniční firmy, na kterých chtěla socialistická vláda postavit rozvoj a záchranu ekonomiky (s postbolševickým zákoníkem práce). První signály neschopnosti udržet si investory už jsou tady. Takže, socialismu zdar a hurá do Evropy!?
Již dnes mne - jako OSVČ hluboce uráží, srovnávání plateb zdravotního či sociálního pojištění OSVČ s platbami zaměstnanců. Neustále je nám to předhazováno. Všichni vědí, že zaměstnanci mimo pojistného nemají žádné výdaje, že se podnikatel musí o všechno postarat sám. Aby vůbec mohl podnikat, ještě dříve musel investovat. A investuje stále, chce-li být lepší a prosperující. Ze svého. Investice jsou v konečném důsledku u podnikajícího jedince ztráta, neboť většina z nich je po odpisech k ničemu. Zaměstnanec si mezitím za hodnotu podnikatelovy investice užívá životních požitků.
Podnikatel musí sehnat práci, nakoupit pracovní prostředky, zboží, zaplatit za energie, palivo, vodu a telefon i drahou reklamu, zajistit podmínky pro zaměstnance, splácet úvěr (pokud jej se štěstím získal) a dokonce část pojistného za zaměstnance zaplatit. Pokud si koupil automobil, tak jenom proto že jej potřebuje a musí jej také sám "uživit". Že si jej koupil za milión? Proč ne, když na to vydělá. Vládní špičky si z našich daní koupí automobil např. za miliony dva i více - a to vedou tuto republiku od desíti k pěti. Všechno to, co je třeba k podnikání se neustále zdražuje a zdražovat bude, a to odečteno od příjmů - které mohou, ale také nemusí přijít, tvoří základ pro výpočet pojistného. Tento může být logicky vzato za daných podmínek stále nižší, anebo i záporný. "Odměny" se navíc dočkají podnikatelé při výpočtu "závratné" výše důchodu při dovršení důchodového věku. Jestliže tuto jednoduchou matematiku někdo nechápe, neustále si plete jablka a hrušky a navíc podezírá podnikající štvance že to dělají schválně, tak je u mne hlupák (a může mít vystudovanou třeba i UK obor historie).
Je neuvěřitelné, že tato prohlášení vycházela a opakovaně vychází zejména z úst socialisticky a demagogicky smýšlejících - i vedoucích politiků, a následně z MnPSV a dokonce z MnF (nedivím se). Přál bych těmto chytrákům, kteří nám chtějí organizovat republiku, aby zažili alespoň jeden rok jako OSVČ (a nemusí ani pro rozumy do Irska). Ty musí platit několikatisícové pojistné každý měsíc a nikoho nezajímá jestli sehnal, nebo nesehnal práci, či zda měl nebo neměl v tom či kterém měsíci příjmy. Protože zakázky v této zemi po lidech nechodí, ty se musí těžce vyhledávat a to ještě se štěstím!! Pokud podnikáte v branži, která zrovna není v konjuktuře, pak si musíte jít i na pojistné půjčit, aby jste se mohli dočkat chvíle, že snad zakázku seženete a že za ni snad dostanete zaplaceno. Ano, ani to nemáte jisté. Půjčit si však musíte i na živobytí, aby jste alespoň chvíli přežili.
Mimochodem, víte kdo má už delší dobu nejhorší platební morálku v tomto státě? No přeci on sám - stát, který je naopak schopen vás vláčet po soudech za každou nezaplacenou korunu, kterou včas neuhradíte. Který by měl jít příkladem, ale je naopak důkazem toho jak je všechno prohnilé ve státě českém a jak má holou pr....
Je zajímavé, že nikdo z těch chytráků tam nahoře se nezmiňuje o tom, že z 1,3 mil. soukromých podnikatelů si platí nemocenské pojištění jen pouze asi 300 tis. OSVČ. Jsou to jenom ti, kterým se daří neboť mají např. větší prosperující firmy. Mohou si dovolit platit dobrovolné nemocenské pojištění, neboť na něj mají. Také si mohou dovolit onemocnět...? Co však ten 1 mil. OSVČ? To je jednoduché, tito nesmějí být nemocni. Na platby nemocenského jim nezbývá, neboť s bídou stačí tak akorát přežít. Jsou to většinou živnostníci a je také jasné, že je jich více. Nemají ani na tu blbou nemocenskou a kdyby měli, tak by jim to stejně bylo prd platné. Protože na vysoké pojistné a adekvátně vysokou nemocenskou by stejně nedosáhli. Nemocenskou zaměstnanců nehodlám rozvádět, protože jejich morální stále častěji aplikovaný přístup k práci či nepráci se zneužíváním a využíváním nemocenské, jsou každému zřejmé.
Dnes už chybí i peníze na nemocenské zabezpečení - jak naříká pan ministr Škromach. Teď už jen zbývá aby jej ve smyslu protipodnikatelsky naladěných "honů na čarodějnice" napadlo, že proč vlastně OSVČ nemusí platit nemocenské pojištění, vždyť jsou to vlastně oni kteří zavinili, že ty peníze ve státním fondu důchodového zabezpečení chybí...!!?
Chytráci namítnou, že podnikatelů stále přibývá. Ano, protože jsou to poctiví zoufalci, kteří se nechtějí smířit s tím, že přišli o zaměstnání, anebo jej vůbec nemohou sehnat. Je mi jich upřímně líto, protože to všechno shora uvedené je čeká a oni o tom ani nevědí. A s těmi chytráky co nám vládnou nám bude ještě hůř...!
Co vy na to OSVČ? Taky podnikáte až do úmoru a necháte si s... na hlavu jenom proto aby jste mohli pouze přežít a víc již nic? (Autor čerpal z publikace ČSÚ r. 1999).
Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Po těžké nemoci zemřela ve věku 49 let wimbledonská vítězka Jana Novotná

Wimbledonská vítězka Jana Novotná (1998)

Český tenis přišel o jednu ze svých nejvýraznějších osobností, v neděli zemřela wimbledonská šampionka Jana Novotná....

Právníci přechytračili soud. Vyhýbali se mu až do promlčení činu

Obžalovaní Karel Hnilica a Lenka Hnilicová na snímku z prosince 2012

Manželský pár advokátů Hnilicových názorně demonstroval, jak je v Česku možné se vyhnout trestu od soudu. Byť jde o...Ve věku 39 let zemřel veterán Mevald vyznamenaný za službu v Afghánistánu

Prezident Miloš Zeman a český voják Jaroslav Mevald při slavnostním udílení...

Ve věku 39 let zemřel v pátek náhle český veterán Jaroslav Mevald zraněný v roce 2014 v Afghánistánu. Za hrdinství,...

U požáru motorestu na dálnici D10 zasahovali hasiči i v noci

Motorest Čtyři kameny u dálnice D10 nedaleko Hlavence u Prahy na snímku z 19....

Středočeští hasiči v noci na neděli pokračovali v hašení požáru motorestu Čtyři kameny na mladoboleslavské dálnici...

Dopravní podnik testuje gumové bodáky, mají zastavit přebíhače kolejí

Na tramvajové zastávce v Braníku dopravní podnik testuje zábrany v kolejišti...

Pražský dopravní podnik zkouší na jedné z tramvajových zastávek v Braníku gumové zábrany ve tvaru malých bodáků. Mají...

Další z rubriky

BLOG: Povede sněmovní bezpečnostní výbor prokremelský konspirátor?

Kandidát SPD do čela výboru pro bezpečnost Radek Koten

Do čela poslaneckého bezpečnostního výboru se možná už brzy postaví nový poslanec Radek Koten z SPD. Mikrovlnky jsou...

Porucha ADHD se velmi podceňuje, příznaky jsou nonstop, varují experti

Kvasinková infekce může znepříjemnit život i mužům.

Problémy s udržením pozornosti, výkyvy nálad, vnitřní neklid a ukvapené rozhodování. Přestože hyperkinetická porucha...

Praha uloží do věže Staroměstské radnice hmatatelné vzkazy, digitální ne

Vrchní část věže je třeba opravit, protože do jejího krovu kvůli poryvům větru...

V pamětních schránkách, které dělníci uloží do makovic opravované věže pražské Staroměstské radnice, budou věci ze...

Pravý americký dýňový koláč
Pravý americký dýňový koláč

Vyzkoušejte recept na zaručenou podzimní delikatesu.Najdete na iDNES.czmobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.