Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hokej smí být jen na Hagiboru

  10:49aktualizováno  10:49
Praha - Středeční dohoda českého a finského hokejového svazu o tom, že si obě země prohodí termíny mistrovství světa v ledním hokeji nic na problémech kolem výstavby haly na Hagiboru nemění. Pokud vše dopadne podle představ předsedy českého hokejového svazu Karla Guta, bude se šampionát v ledním hokeji hrát v Praze na Hagiboru v roce 2004.

Dohodu Čechů s Finy, kteří by měli pořádat mistrovství namísto Prahy v roce 2003, však musí ještě definitivně schválit kongres mezinárodní hokejové federace IIHF.

Investor hokejové haly - finská firma Multiareena - dlouhou dobu tvrdil, že dokáže postavit víceúčelovou halu na Hagiboru tak, aby již na jaře roku 2003 sloužila tato hala šampionátu hokejistů, ovšem minulý týden prohlásil šéf Multiareeny Martin Saarikangas, že nedokáže zaručit časový skluz výstavby arény.

Odvolával se přitom na nejasnosti okolo vlastnictví pozemků v okolí haly a na to, že město ani stát jeho firmě doposud neposkytly záruky, že nebude muset investovat více než půl miliardy korun do nového vestibulu metra ze stanice Želivského.

Primátor Jan Kasl včera uvedl, že posunutí hokejového mistrovství o rok může přípravě stavby pomoci, ovšem vyvrátil, že by se i pro rok 2004 dala postavit nová hala jinde, než na problémovém Hagiboru.

"Hagibor skutečně není ideálním místem z mnoha důvodů a raději bych viděl halu například na Maninách, kde by se nová hala stala jakousi lokomotivou pro rozvoj celého území podél Vltavy, ovšem jiná možnost než stavět na Hagiboru prakticky neexistuje," řekl primátor Kasl. "Někde jsou totiž nejasnosti ohledně pozemků a jinde by se zase musel zdlouhavě měnit územní plán. Proto vidím jako jedinou reálnou možnost stavbu haly na Hagiboru. Obzvlášť poté, když jsme získali poměrně závazný příslib od poslanců parlamentu, že se bude na doprovodných investicích do infrastruktury nové haly podílet stát," dodal primátor.

Šéf rozpočtového výboru Poslanecké sněmovny Vlastimil Tlustý totiž minulý týden uvedl, že bude iniciovat poslanecký návrh zákona, který by z Fondu národního majetku převedl až jednu miliardu korun na stavbu nového vestibulu metra, který je podmínkou pro stavbu nové haly.

Jan Kasl také ostře reagoval na slova šéfa Teleaxisu a člena přípravného výboru pro pořádání mistrovství světa Petera Kovarčíka, který tvrdí, že by primátor měl kvůli problémům kolem haly odstoupit a dodal dokonce, že začal pracovat na jeho odvolání. "Pokud by měl takový člověk jako je pan Kovarčík rozhodovat o tom, kdo bude v Praze primátorem, tak nám pomáhej pánbůh a blaničtí rytíři," řekl primátor a poznamenal, že Kovarčík už zničil v České republice tenis a nyní ničí i hokej.

Studie víceúčelové haly, která je podmínkou mezinárodní hokejové federace pro uspořádání mistrovství světa v roce 2004 v České republice.

Takto si finské konsorcium Multiarena představuje víceúčelovou halu. Zatím však stále není jasné, jestli by stavbu stihla dokončit před zahájením mistrovství světa v hokeji v roce 2004, jehož je ČR pořadatelem.

Takovýto pohled se naskytne návštěvníkům mistrovství světa v ledním hokeji v roce 2004. Tedy pokud halu postaví Finové.

Průřez budoucí halou, kterou hodlají postavit Finové na Hagiboru. Komplex bude mít k dispozici i tréningové kluziště.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Katastrofa strany mě zasáhla, napsal Zeman platformě Zachraňme ČSSD

Miloš Zeman komentuje výsledky prvního kola prezidentských voleb. (13. ledna...

Prezident Miloš Zeman se týden před druhým kolem volby na Hrad vložil do situace v ČSSD. Podpořil platformu uvnitř...

Babišovy výroky ohrožují důvěru v naši práci, ohradila se policie

Budova policejního prezidia v Praze (ilustrační snímek)

Policie odmítla tvrzení premiéra Andreje Babiše (ANO) z dnešního jednání Sněmovny, že je v Česku možné objednat si na...

Najdete na iDNES.cz