Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hodač ředitelem televize? Nemožné, říká jeho kolegyně z BBC

  18:09aktualizováno  18:09
Za naprosto nekompetentní považuje rozhodnutí Rady České televize jmenovat Jiřího Hodače generálním ředitelem České televize bývalá vysoce postavená pracovnice a Hodačova kolegyně ve stanici BBC Mary Raineová. V Británii by se podle ní něco podobného nemohlo stát, protože by žádost o tak vysokou funkci musel Hodač doložit tím, že má minimálně desetiletou zkušenost s řízením velké společnosti, že prokázal manažerské schopnosti a dokáže motivovat a vést své pracovníky.

Aktuální článek o dění v ČT čtěte ZDE.

"Chci prostě říci, že jsem byla překvapena, že Rada vybrala někoho, kdo podle mého osobního názoru, ať už má jakékoli novinářské kvality, tyto zkušenosti a vlastnosti nemá," řekla Mary Raineová, bývalá editorka zahraničního vysílání BBC Radio News Feature a členka redakční rady zahraničního vysílání.

"Já jsem byla ve vysoké funkci, mnohem vyšší než Hodač. Ale ani já nemám kvalifikaci na to, abych mohla řídit televizi. Nikdy bych proto nemohla žádat o funkci generálního ředitele BBC nebo jiné televize. Nejsem na to kvalifikovaná," uvádí Raineová.

S řidičským průkazem nelze pilotovat concorde
Podle Raineové je Hodač manažersky naprosto nezkušený. "Člověk, který má řidičský průkaz, nemůže dělat pilota nadzvukového letadla Concorde. Musíte uvážit, jaké zkušenosti pan Hodač v BBC měl. On dělal novináře v rozhlase. Nikdy neřídil velký tým lidí," vysvětluje její manžel Miloš Vávra, bývalý vedoucí české sekce BBC, jemuž dělal Hodač tři roky zástupce.

Raineová soudí, že kdyby Rada pro ČT požádala BBC o reference na Hodače, dostala by z Londýna odpověď, z níž by byla schopna vyčíst, zda je Hodač vhodným kandidátem na tak vysokou funkci, či nikoli.

"Osobně proti panu Hodačovi nic nemám. Kladu si však otázku, jak je možné, že Rada v České republice může do takové funkce jmenovat lidi, kteří nemají zkušenosti vysoce postavených manažerů?"

Kdyby se například Hodač ucházel o vysokou funkci v BBC, byla by jeho žádost zamítnuta s odůvodněním, že pro takovou funkci není způsobilý.

"Kdyby chtěl být manažerem v mém oddělení, měla bych pocit, že mu tuto funkci nemohu nabídnout, ani ho zařadit do užšího výběru uchazečů, protože zkrátka nemá potřebné zkušenosti, není kvalifikovaný," vysvětluje Raineová.

Hodačova zkušenost s televizí BBC: Týdenní seznamovací kurz
Vávra podotýká, že Hodač pracoval pro rozhlas, nikoli pro televizi. V době, kdy Hodač pracoval jako Vávrův zástupce, požádal v BBC o týdenní seznamovací kurs v televizi, což prý byly také jeho jediné televizní zkušenosti.

"Tento kurs ale není určen pro televizní pracovníky, je určen pro jiné pracovníky, aby porozuměli tomu, co je televize," poznamenává Vávra.

"Když to po mně Hodač dočasně převzal, měl pod sebou asi 13 lidí. To znamená velmi malou redakci a například veškeré finanční záležitosti za něho zařizovala BBC," upozorňuje na Hodačovu manažérskou nezkušenost jeho bývalý šéf.

Také se podle Vávrova názoru nabízí otázka, proč Hodač, který byl jeho zástupcem, nebyl po jeho odchodu jmenován šéfem české sekce BBC v Londýně.

Autor:


Hlavní zprávy

Nejčtenější

Kasy cinkají, zaměstnanci Škody Auto utrácejí rekordních sto tisíc hrubého

Montáž dílu v podvozku modelu Superb v závodu Škoda Auto Kvasiny.

Fronty v supermarketech, většina míst v restauracích na večer rezervovaná, plná parkoviště obchodních center. Tak to...

Dvě mrtvoly v rokli. V Mexiku zavraždili cyklisty na cestě kolem světa

Zavraždění cyklisté Krzysztof Chmielewski z Polska (vlevo) a Holger Hagenbusch...

Je to případ, který opět připoutal pozornost světové veřejnosti k eskalující epidemii násilí v Mexiku. Tamní policie...Za extrémní sucho může anomálie. Počasí v Evropě je naruby

Vyschlý rybník v Budči na Třebíčsku.

V Helsinkách se opalují, na Jadranu prší. Proto je v Česku sucho už nyní. A dva či tři deštivé dny sucho nezaženou....

Rusko slavnostně otevřelo most na Krym, Putin po něm přejel v kamazu

Ruský prezident Vladimir Putin za volantem kamazu při slavnostním otevření...

Rusko a anektovaný poloostrov Krym od úterý spojuje nový most. Slavnostně ho otevřel prezident Vladimir Putin, který po...

Štítila se mě i lékárnice, říká žena, jíž roste kůže sedmkrát rychleji

Marie Žampachová má poškozené čtyři pětiny těla. Obličej je tou nejméně...

Trpí, když bere za kliku, nese nákup i při samotné chůzi. Kvůli vzácné formě ichtyózy se Marii Žampachové tvoří kůže...

Další z rubriky

Vězeňské hospice v USA se přeplňují seniory, musejí v nich pracovat i vrazi

Ošetřovna ve vězení

Počet seniorů v amerických věznicích za posledních pětadvacet let šestinásobně stoupl, mnoho postarších lidí v...

Chceme se smířit, vzkázali sudetští Němci. Na sjezdu řečnili i o dekretech

Šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení Bernd Posselt vystoupil v bavorském...

Šéf sudetských Němců Bernd Posselt v neděli zopakoval touhu pokračovat v dosavadní cestě usmíření s Čechy. Na sjezdu...

Na brazilském ostrově platí zákaz rodit. Porušili ho až po dvanácti letech

Brazilský ostrov Fernando de Noronha (4. prosince 2008)

Na ostrově Fernando de Noronha se po dvanácti letech narodilo dítě. Ostrůvek u Brazílie porody zakázal a všechny tamní...

Najdete na iDNES.cz