Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


21:51
Vážení čtenáři tímto končí on-line reportáž z hlasování o vyslovení důvěry vládě. Děkujeme vám za pozornost.
21:45
Poslanci koalice gratulují podáním ruky členům vlády.
21:44
Němcová se rozloučila s poslanci. Členové ústavního výboru mají krátkou poradu přímo v sále.
21:41
Sněmovna se ještě zabývala druhým bodem programu. Jmenuje se Návrh časového harmonogramu projednávání státního závěrečného účtu České republiky za rok 2009 v Poslanecké sněmovně a jejích orgánech a návrh na přikázání vládního návrhu státního závěrečného účtu, jeho kapitol a závěrečných účtů státních fondů výborům k projednání.
21:37
Hlasování
Marek Benda oznamuje: Hlasování se zúčastnilo 200 poslanců, pro hlasovalo 118, proti 82. Vláda získala důvěru poslanců.
21:32
Byla vyhlášena pětiminutová přestávka.
21:16
Jalowiczor proti, Jandák proti, Janek pro, Jeník pro, Jeništa pro, Jirků pro, Jirout pro, John pro, Kádner pro, Kalousek pro - zní smích, Klán proti, Klasnová pro, Klučka proti, Kočí pro, Kohoutová pro, Končická proti, Konečná proti, Koníček proti, Korte pro, Koskuba proti, Kostřica pro, Kotalíková pro, Kováčik proti, Krákora proti, Krátký proti, Krupka pro, Křeček proti, Kubata pro, Langšádlová pro, Látka proti, Laudát pro, Lesenská proti, Levá proti, Lobkowicz pro, Lukša pro, Marková proti, Martinů pro, Mencl pro, Michalík proti, Navrátilová pro, Nečas pro, Nedvědová proti, Nekl proti, Němcová pro, Němeček pro, Neubauer proti, Novosad proti, Novotný ml. proti, Novotný starší pro, Ohlídal proti, Oliva pro, Opálka proti, Orgoníková proti, Paggio pro, Pajer pro, Papež pro, Parkanová pro, Paroubek proti, Peake pro, Pecina proti, Pecková pro, Petrů proti, Plachý pro, Ploc proti, Polčák pro, Pospíšil pro, Putnová pro, Rádl pro, Radová pro, Rath proti, Roztočil pro, Rusnok pro, Rusová proti, Rykala proti, Řápková pro, Seďa proti, Semelová proti, Schejbalová pro, Schwarzenberg pro, Sivera pro, Skalický pro, Sklenák proti, Skokan pro, Skopal proti, Smutný pro, Smýkal proti, Sobotka proti, Staněk pro, Stanjura pro, Suchá pro, Suchánek pro, Svoboda pro, Svoják pro, Šarapatka pro, Šeich pro, Šenfeld proti, Šidlo proti, Šincl proti, Škárka pro, Škromach proti, Šlégr proti, Šnajd pro, Šťastný pro, Štětina pro, Šťovíček pro, Šulc pro, Tancoš proti, Tejc proti, Tluchoř pro, Ulehla pro, Urban proti, Vacek pro, Váhalová proti, Váňa M. proti, Váňa R. proti, Vandas proti, Velebný proti, Vidím pro, Vilímec pro, Vodrážka pro, Vostrá proti, Votava proti, Vysloužil pro, Weberová pro, Wenigerová pro, Witoszová pro, Zaorálek proti, Zapletal proti, Zemánek proti, Zemek proti, Adam proti, Andrýsová pro, Antonín proti, Babák pro, Babor proti, Bárta pro, Bartoš pro, Baštýř pro, Bauer pro, Bebarová-Rujbrová pro, Bém pro, Benda pro, Bendl pro, Besser pro, Bezecný pro, Boháč pro, Bohdalová proti, Bohnisch proti, Braný proti, Bubeníková pro, Bublan proti, Bureš pro, Cempírek pro, Cogan pro, Čechlovský pro, Černochová pro, Černý A. proti, Černý K. proti, Dědič pro, Dobeš pro, Doktor pro, Dolejš J. proti, Dolejš R. proti, Drábek pro, Drastichová pro, Drobil pro, Eček pro, Emmerová proti, Farský pro, Fiala pro, Filip proti, Filipi pro, Fischerová pro, Florián pro, Foldyna proti, Fraňková pro, Fuksa pro, Gandalovič pro, Gazdík pro, Grebeníček proti, Gregora pro, Grospič proti, Halíková proti, Hamáček proti, Hanáková pro, Hašek proti, Heger pro, Hojda proti, Holík proti.
21:14
Hlasování
Poslanec Horáček je pro návrh, Horníková je pro, Hubáčková je proti návrhu, Hulinský je proti, Huml je pro, Husák pro, Chalánková pro, Chaloupka pro, Chalupa pro, Chlad pro, Chvojka proti.
21:13
Hlasování
Hlasovat se bude podle abecedního pořadí. K získání důvěry je nutná nadpoloviční většina hlasů poslanců.
21:12
"Pane premiére, my Vám důvěřovat nemůžeme a pro tuto vládu hlasovat nebudeme," ukončil krátký proslov Sobotka. Nyní budou poslanci hlasovat o důvěře vlády.
21:08
Hovoří Bohuslav Sobotka (ČSSD). "K vystoupení mě nutí způsob, jakým vládní koalice absolvovala tuto diskusi. Nevzpomínám si, že by se stalo, aby nikdo z členů vlády nevystoupil v diskusi a argumentoval na obhajobu vládního programu." Podle Sobotky koalice zvolila metodu "chladné arogance". Naráží tak na fakt, že v diskusi nevystoupil nikdo z koaličních politiků. Hovořili jen poslanci ČSSD a především KSČM.
21:06
Nečas děkuje za příspěvky. Ačkoliv byly kritické, chválí jejich autory, že se vyhnuli například pejorativním slovům. "Jsou věci, u nichž by se - napříč touto poslaneckou Sněmovnou - minimálně demokratické strany měly pokusit najít společné průsečíky," řekl.
21:02
Parkanová ukončila rozpravu. Závěrečného slova se ujímá premiér Petr Nečas .
20:57
Hovoří Alexandr Černý (KSČM). Je posledním písemně přihlášeným poslancem do dizkuze. Černý hovoří o části vládního prophlášení, která se týká armády.
20:56
"Tato vláda je podivný slepenec lidí, kteří nedůvěřují sami sobě. Ty plány, se kterými přicházíte, nic dobrého občanům České republiky neskýtají," skončil svá slova Rath. Kolegové z ČSSD mu znovu zatleskali.
20:50
Rath používá nadsázky a vypráví o muži se šroubovákem v oku, který čeká u očního lékaře, aby mu ten řekl "Á, tak to bude na oční." Teprve pak může jít ke specialistovi.
20:49
"Ve skutečnosti se vůbec nemáte rádi, vůbec si nevěříte," řekl o koalici Rath. "A teď nás předstupujete a říkáte: Vy nám věřte." Rath začal komentoval koaliční plány v oblasti zdravotnictví.
20:47
Rath je ironický: "Myslím si, že nezůstane u jednoho masserati a že budete za čtyři roky odcházet jako nejbohatší muž," vzkazuje Bártovi. "Proč se zabývat lobbingem, když můžu jít rovnou do politiky a vypořádat se s tím sám. (...) Myslím, že se ve finále tímto ušetří, protože proč plýtvat penězi na mezičlánky."
20:45
Sněmovnou zní smích. "Pana ministra to zjevně pobavilo, snaží se mě rozesmát svým mužným smíchem. To se Vám nezdaří, já se dovedu ovládat," řekl Rath před citováním ministra Bárty z jeho dopisu zaměstnancům firmy ABL, která Bártovi patřila.
20:41
Rath už poněkolikáté citoval slova, která podle něj řekl ministr Schwarzenberg, ten se jeho projevu usmívá. Smích má na tváři také Radek John, který sedí ve Sněmovně v koženém saku.

Diskuse

Will83: ToMiSoft: Jsou to trapáci (22:05)

ToMiSoft: Levice se ve sněmovně vy***a a po jejím dlouhém žvatlání přišla jejich konečná a předem očekávaná prohra (21:56)

Tajné: no, tak to je v pr**eli... (21:53)

bijec4: no nic jdu na jedno mějte se (21:45)

Alex..: Tobě také..bijec ať se jde zakopat :D (21:44)

EddieCz: Panove, hezky vecer :-) (21:44)

Alex..: 133 (21:44)

Alex..: supr jak se odhlašujou ..už jich tam je jen 158 (21:44)

username: nechápu proč s tím vůbec ztrácí čas (21:42)

bijec4: nemeje (21:42)

bijec4: třeba se nemej (21:42)

Alex..: :D (21:41)

Alex..: tomu především (21:41)

EddieCz: No ja bych to vzal s rozbehem radeji, to je pak takova stipana :-) (21:41)

bijec4: Alex: i Jyrkovi? (21:41)

Alex..: klidně bych jim ji políbil i já :D (21:40)

bijec4: Vsadil no, za mega (21:40)

EddieCz: Tak a je vymalovano, takze si opozice muze laskave polibit prdel :-) (21:40)

Alex..: vsadils, co? (21:40)

bijec4: kurz byl 1, 02 (21:39)

Alex..: bože nechápu jak ho mohli lidi zvolit :D (21:39)

Alex..: jsi fakt dobrý (21:39)

bijec4: Jo trefil jsem !!!! (21:39)

Alex..: já reaguji na jeho proslov (21:38)

honza83: to bijec4: Ty jsi inteligent, ono některé oeparace lidem s určitými chorobami nedělají, protože by to bylo moc rizikové (21:38)

bijec4: drath neni ministrem uz pet let (21:38)

Alex..: kecáš a nevíš .. to ti jde dobře, ale ničemu nerozumíš (21:38)

Alex..: ty ani nevíš, že on změnil úhradovou vyhlášku a snížil celkem výrazně úhrady všeho (21:38)

Alex..: no ne, to je díky toho co nastavil drath (21:37)

bijec4: Vidite uz je to tady nechteji to udelat, je to moc drahy a babicka to nezaplati a navic je stara (21:37)