Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


Sněmovna rozhoduje o dalším osudu vládní koalice.
12:50
Schůze Poslanecké sněmovny skončila. Topolánkova vláda hlasování o nedůvěře ustála. Podle oficiálních informací bylo pro návrh 97 poslanců, proti 101.
On-line reportáž končí, děkujeme za pozornost.
12:48
"Je to pro mě jenom ztráta času, kterou jsme mohli věnovat užitnější práci," řekl premiér Topolánek poté, co opozici nezískala potřebných 101 hlasů nutných k vyslovení nedůvěry. Na dotaz, proč nijak nereagoval na kritické výtky opozice, prohlásil: "Na to nebylo co říct, bylo to třeba jen vydržet."
11:56
Miroslava Němcová: Poslanecká sněmovna návrh na vyslovení nedůvěře vládě nepřijala. Končím 17. mimořádnou schůzi.

Nepřehlédněte

Hlasování o nedůvěře dopadlo 101 : 97 ve prospěch koaliční vlády
11:53
Podle sčítání iDNES.cz skončilo hlasování 101 hlasů proti návrhu a 97 hlasů pro návrh vyslovit vládě nedůvěru. Opozice tak se svým návrhem dát vládě nedůvěru neuspěla.
11:44
Miroslava Němcová ukončila hlasování. Nikdo nemá připomínky. Němcová vyhlásila desetiminutovou přestávku, po které budou zveřejněny výsledky hlasování.
11:38
Poslanec Pavel Ploc hlasoval pro návrh vládě dát vládě nedůvěru. "Přeběhlík" Michal Pohanka hlasoval proti návrhu.
11:39
Proti návrhu vyslovit vládě nedůvěru se vyslovila i Lucie Talmanová. Krátce po ní se stejně vyslovil i sám premiér Mirek Topolánek.
11:37
Poslanci teď jeden po druhém nahlas říkají, zda jsou pro návrh vládu odvolat, zda jsou proti, nebo se zdrželi hlasování.
11:27
Začíná hlasování. Miroslava Němcová zopakovala pravidla hlasování. První Radko Martínek - nahlas řekl pro návrh. Miloš Melčák byl proti.
11:26
Miroslava Němcová končí rozpravu a svolává všechny kolegy, kteří jsou mimo Sněmovnu, aby se vrátili do sálu. Schůze je na pět minut přerušena.
11:25
Podle Kováčika vláda nemá důvěru občanů této republiky a po zavedení reforem ji ztratí ještě více. Zavádí se tu Jánošíkovské heslo obrácené naruby: Chudým brát a bohatým dávat.
11:22
Poslanec Pavel Kováčik: Nebudu dlouho mluvit. S mnoha zde vyslovenými argumenty poslanci KSČM souhlasí. Měli jsme tu vlády s různými přídomky, stejně tak ve světě. My tu máme vládu národní ostudy. To samotné by stačilo k vyslovení nedůvěry, a v normálně fungující demokratické společnosti i k odstoupení vlády.
11:21
Hašek popřál Čunkovi, aby se lidsky dokázal očistit od všech obvinění. Mirku Topolánkovi, aby našel odvahu konat. Měli bychom hlasovat v zájmu země a občanů.
11:17
Vyšetřování kauzy Čunek je podle Haška ovlivňováno. Topolánek podle něj není schopen řídit vládu. Když se vláda zabývala korupcí v ČR, její jednání řídil Jiří Čunek, který je obviněn z korupce.
11:13
Podle Haška všechny strany vládní koalice podvedly své voliče tím, že nedodržují svůj volební program. Vláda občanům vzkazuje, že její místopředseda, přestože je obviněn, si zasluhuje zvláštní zacházení.
11:11
Michal Hašek říká, že hlasování o důvěře vládě bychom měli brát vážně. Není to standardní politický střet. Důvody, které vedly k tomuto hlasování jsou velice alarmující. Přestože nesouhlasíme s programem vlády, vadí nám, že naše republika má nálepku korupce. Vadí nám zmatek a trapnost v zahraniční politice, že ignoruje většinový názor společnosti ohledně radarové základny.
11:10
Schůzi začala řídit Miroslava Němcová.
11:05
Grebeníček: ústavní formuli, že vláda patří lidu, kabinet Mirka Topolánka pošlapává. K tomu nemůžu mlčet, protože dochází k vydírání lidí. Republika tu není jen pro 20 tisíc členů ODS, špičky SZ a lidovců. Mír, sociální spravedlnost jsou nejdůležitější hodnoty. Nekonečně se nedá nadávat na chyby minulosti, je třeba více hledět na to, aby jim v budoucnosti bylo co nejméně. Dobrá vláda a zajištění kvality vzdělávání spolu souvisí.
11:02
Grebeníček upozorňuje, že na školství má špatný vliv i jeho decentralizace, střednímu školství chybí koncepce, vysoké školy jsou ohroženy poklesem úrovně a ministerstvo financí jim plánuje snížit finančí podporu, přestože počet studentů narůstá.

Diskuse

hrhr2: cháchá.-) (12:35)

5alfa: Hel hrobec, i kdyby oba přeběhlíci hlasovalůi s opozicí, bylo by PRO návrh 99 hlasů. A podle ústavy je třeba 101....... (13:32)

Ferrda: a schopnost myslet klesá s růstem reklam kdekoliv (12:42)

Ferrda: nepravidelnost menstruačního cyklu národa je v poměru k vypitému pivu (12:41)

Hrubec: Být touo koaliční vládou styděl bych se za záchranu korýtka od lidí, kteří zradili voliče s jejichž pomocí se tito zrádci dostali ke korýtku. (12:36)

Ferrda: právilno (12:17)

mrozh: kto znajet?? (12:15)

mrozh: sranda skoncila, takze cest vasi pamatce a mejte se dobre :o) (12:15)

Ferrda: mrozh: leda by to na CT24 jeste 10 minut pozdrzeli+Ferrda si myslím, že to není náhoda, jde o možnost něco nepustit ven = pseudocenzura (12:14)

postoran: Ferrda: ja asi koncim a skocim si do kantyny na obed a pokracovat v praci. (12:14)

postoran: mrozh: aha. tak to sem nevedel. mam jen iDnes. (12:13)

Ferrda: vidím to tak, že mi pošlete mail na Ferr@volny.cz a já vám poskytnu možnost pokračovat v diskusi na mém ICQ, co Vy na to ? (12:12)

mrozh: leda by to na CT24 jeste 10 minut pozdrzeli... (12:12)

Ferrda: jak to tak vidím, tak jsem s tou svojí pravdomluvností vlastně pitomec (12:11)

mrozh: ne, mel jsem soucasne spustene vysilani CT24 a hlasovani skoncilo v 11:53 a soucasne to vlozili i sem, ale s casem 11:44 (12:11)

postoran: mrozh: coz tak vicemene odpovida. 10:44 -> 10min -> 10:56 (12:10)

Ferrda: jo to je asi pravda s tím časem, děkuji (12:10)

postoran: mrozh: rekl bych ze cas maji dobry - ten cas co pisou je cas, kdy se to stalo, ne kdy se zprava objevila na strankach. (12:09)

Ferrda: dotaz všem, kde a jak se hledáte do další diskuse ? (12:08)

Ferrda: mrozh vidím to stejně, tady vidíte neprofesionalitu stejně jako já (12:07)

Ferrda: demokracie je u nás doslova na smrt nemocná (12:06)

mrozh: Mohla by si Idnes seřídit čas na počítačích, když už chce dělat online reportáž? (12:06)

Ferrda: nejsem praštěnej, jen cituji variace na pitomce a pravdomluvných pitomce (12:05)

postoran: Ferrda: stejne porad nechapu... (12:05)

postoran: Pepek: souhlas. (12:05)

Ferrda: postoran - no takovou varovnou facičku jako Rath (12:05)

mamínek: Ferrda: ??? (12:04)

Ferrda: nehlasovalo o důvěře,ale o nedůvěře.Podle Ústavy ČR je to velký rozdíl ----a v tom to vlastně vězí ten průser našeho myšlení, je to sice k ho.., ale vypadá to jako demokracie (12:04)

PepekVyskoc007: mne nejvic se*re,ze nic nedelaji,jenom se navzajem obvinuji,hledaji kdo pred 100 lety praskal STB,plati pokuty za statni pru*sery,apd. Reformy nebudou,socanske vyhody nas zruinuji,vlada na nic (12:03)

postoran: Ferrda: a co takovegho dostala? (12:03)