Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hinduistické svatyně v indické Goe zakázaly turistům vstup v bikinách

  11:51aktualizováno  11:51
Správcům hinduistických svatyní v indickém státě Goa došla trpělivost s rozjařenými turisty. Uvolněné mravy přijely před lety spolu s hipíky, kteří na zdejších plážích končili svou pouť Asií. Časem je vystřídali rozjaření turisté, kteří neváhají mezi zdmi hinduistických chrámů chodit v bikinách. Duchovní teď řekli dost a zavedli jasná pravidla oblékání.

Hinduistický chrám Šrí Mangéš v Goa | foto: Profimedia.cz

Goa má především u západních turistů pověst tropického ráje, kam si jezdí za levný peníz užít. I když okolí ani trochu nepřipomíná pravou Indii s žebráky a slumy, stále leží v zemi, která ctí své náboženství.

Jenže turisté v dovolenkovém rauši na to často zapomínají a zdi stovky let starých hinduistických chrámů už proto viděly leckterý odvážný model. Ve svatyních se běžně promenovaly dámy v bikinách nebo velmi průsvitném oblečení.

Do jednoho chrámu nesmí zahraniční turisté vůbec

Výjimkou nebylo ani to, že se páry v milostném opojení pod dohledem hinduistického pantheonu muchlovaly. Tomu všemu teď učinili duchovní přítrž a na stěnách svatyň se objevily prosby po oblečení, které bude respektovat náboženství.

Nejdále zašli ve 450 let starém chrámu Mahalsa Narajání, kde zakázali vstup turistům úplně. Populární svatyně Lord Mangueš zase žádá domácí i zahraniční turisty, ať ctí pravidla slušného oblékání.

Místní s novými opatřeními vesměs souhlasí a soudí, že když nemohou zahraniční turisté jít polonazí do bank nebo chrámů v USA nebo Velké Británii, proč by to tak mělo být v Goa. "Působí to jako zneužívání goanské pohostinnosti," míní Sabina Martins, která v Goa bojuje za práva žen.

Indická Goa leží na březích Arabského moře

Indická Goa leží na březích Arabského moře

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vláda USA kvůli sporům nemá peníze na provoz, nejde linka do Bílého domu

Cedule u Sochy svobody s oznámením, že kvůli neschválenému rozpočtu americké...

Američané se v pondělí probudili do třetího dne rozpočtového provizoria. Takzvaný shutdown ovlivňuje statisíce státních...

Turci a Kurdové se přetahují o Afrín, USA vyzvaly ke zdrženlivosti

Operace Olivová ratolest je namířena proti ozbrojencům z turecké Strany...

Turecké pozemní síly se v neděli probojovaly do severosyrské oblasti Afrín. Oznámil to podle tureckého rozhlasu premiér...

Naše ambasáda bude v Jeruzalémě do konce roku 2019, řekl Pence v Izraeli

Izraelský premiér Benjamin Netanjahu tleská projevu amerického viceprezidenta...

Spojené státy hodlají přesunout ambasádu z Tel Avivu do Jeruzaléma do konce roku 2019. Před izraelským parlamentem to...

Najdete na iDNES.cz