Heroin netáhne, lepší je internet

  • 17
Nelegální drogy mají v Rakousku zdatného konkurenta. Lidé totiž začínají stále víc chorobně propadat celosvětové počítačové síti internet, víc než například heroinu. Touhy po této droze se nedokáže zbavit na 20 tisíc lidí. Závislých na internetu je o deset tisíc víc.

Přístup na internet mají zhruba tři miliony Rakušanů, z nichž asi třetina se na celosvětovou počítačovou síť připojuje doma nebo v práci každý den.

Virtuální realitě propadla tři procenta pravidelných uživatelů internetu. Výjimkou nejsou ani případy, kdy se někteří postižení nedokázali odtrhnout od monitoru plných 40 hodin.

Experti upozorňují, že rychlé navyknutí na internet způsobují především různé on-line hry či komunikace v diskusních skupinách (chat).

Nejohroženější jsou nezaměstnaní a lidé bez partnerů. Zaměstnancům zase hrozí výpověď, protože v noci "surfují" po internetu a přes den mají problémy se zvládnáním pracovních povinností.

"Může se to však stát každému," míní Hubert Poppe, primář odvykacího ústavu v Kalksburgu. Během léčby se lékaři musí každému pacientovi věnovat individuálně a vedle psychoterapie se používají i léky proti depresi.

,

Eurovolby 2024

Volby do Evropského parlamentu se v Česku uskuteční v pátek 7. a v sobotu 8. června 2024. Čeští voliči budou vybírat 21 poslanců Evropského parlamentu. Voliči v celé Evropské unii budou rozhodovat o obsazení celkem 720 křesel.

Video