Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Hejtman slíbil během kampaně kolo, dívka na něj půl roku marně čeká

  12:01aktualizováno  12:01
Už půl roku čekají děti v Dětském domově v Krompachu na slíbené výhry ze soutěže s neúspěšným kandidátem do Senátu a bývalým hejtmanem Libereckého kraje Petrem Skokanem. Horské kolo, knížky nebo draky jim nikdo nepředal, podle dětí i vychovatelek nepřišla ani zpráva o uschované výhře.

Po neúspěchu Petra Skokana v senátních volbách je ticho po pěšině. Děti se slíbené odměny nedočkaly. | foto: www.petrskokan.cz

Děti malovaly obrázky obojživelníků v rámci akce Skokanova soutěž pro děti a rodiče, která byla součástí jeho senátní kampaně.

"Z toho, že Ilona vyhrála kolo, měla obrovskou radost. Už půl roku na něj ale čeká a je to pro ni obrovské zklamání," řekla Regina Stiblíková, ředitelka Dětského domova z Krompachu na Českolipsku.

"Nevím, jestli kolo ještě dostanu. Ráda sportuju, kolo nemám a těšila jsem se na něj. Proto jsem taky obrázky malovala," řekla šestnáctiletá Ilona Větrníková.

O tom, že dívka získala za druhé místo kolo v hodnotě pěti tisíc a další děti si pak "vymalovaly" draky nebo knížky, se v domově podle ředitelky dozvěděli z novin.

Protože ani po půl roce nevěděli, jak jim výhru organizátoři soutěže předají, rozhodli se tento týden napsat bývalému hejtmanovi mail. Teprve od tohoto týdne si organizátoři soutěže problém uvědomili.

"Situaci řešíme. Majitel prodejny čeká na to, jaké kolo si domov vybere. Nechápu jen, proč nezavolali dřív, jestli tam byl problém. Draky i knížky jsem nakoupila, teď jen nevím, jestli je děti v dětském domově dostaly," uvedla Pavlína Bílková, bývalá asistentka hejtmana. Petru Skokanovi pomáhala s organizací jeho senátní kampaně.

Exhejtman: Jde o nedorozumění

Bývalý hejtman tvrdí, že jde v případu krompašského domova o nedorozumění. Například první cenu, kolo v hodnotě 13 tisíc, si už výherkyně z Nového Boru užívá.

"Kolo si dětský domov nevyzvedl, je stále u firmy Kvapil cyklosport Česká Lípa. Jsem přesvědčen, že se to museli dozvědět z mailu, zpráva se někde zatoulala. Měli jsme snahu udělat dětem radost a mrzí nás, že to tak dopadlo, rozhodně nešlo o žádný úmysl," uvedl Petr Skokan.

"Měli kontakt na dětský domov. Jestli viděli, že si cenu tak dlouho nikdo nevyzvedl, není přece problém se ozvat. Samozřejmě bychom pro ni přijeli," uvedla sociální pracovnice domova Pavlína Adamková.

"Kolo měla Ilona dostat před Vánoci, kdy jsme znali výsledky. Mrzí nás jen, že to tak dlouho trvá. Vím, že podobný dar je pro děti z dětského domova značný a určitě by na něj nezapomněly," dodala Adamková.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Babiš: Pokud bych byl zásadní překážka, nemusím být za každou cenu premiér

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Šéf ANO Andrej Babiš řekl, že o tom, kdo by měl sestavovat vládu, rozhodne vedení hnutí. „Podvolím se hnutí. Pokud bych...

Není to o strachu, ale respektu, říká Brabec o možnosti být premiérem

Ministr životního prostředí Richard Brabec.

Ministr životního prostředí a místopředseda ANO Richard Brabec řekl iDNES.cz, že cítí „obrovský respekt a obrovskou...

Do pražské integrované dopravy se letos přidá Příbramsko a Berounsko

(ilustrační snímek)

Pražská integrovaná doprava (PID) se letos rozšíří o oblasti Příbramska a Berounska. V létě by mělo být do systému...

Odvážné maminky ukazují poporodní bříška
Odvážné maminky ukazují poporodní bříška

Těhotenství je krásné období, během kterého se největší změny odehrávají uvnitř ženského těla. Rostoucí bříško, nově získaná kila, napnutá kůže - i tyhle proměny k němu ale patří.

Najdete na iDNES.cz