Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Gymnázium na Velehradě letos nezahájí

  18:34aktualizováno  18:34
Velehrad - Konečné rozhodnutí už v těchto dnech přijalo Arcibiskupství olomoucké ve věci připravovaného otevření nového gymnázia v areálu kláštera na Velehradě. V nadcházejícím školním roce 2003/2004 zde výuka nezačne.

„Rozhodnutí z ministerstva školství jsme bohužel dosud stále nedostali. Ale čas už pokročil a my jsme věc nějak museli uzavřít. I kdyby ještě přišel z ministerstva nakonec souhlas, v září 2003 školní rok nezahájíme. V této chvíli po druhém kole přijímacích řízení už by bylo od nás nečestné stahovat si děti, které už třeba byly přijaty na jiné školy,“ uvedla vedoucí centra pro školy Zdislava Vyvozilová. Ujistila, že arcibiskupství se bude snažit otevřít gymnázium v září 2004. V dostatečném předstihu si novou žádost o zařazení do sítě škol.

Gymnázium chtělo v nadcházejícím školním roce otevřít tři třídy. Pro žáky už má také připraven internát s kapacitou sto lůžek. Zahájení výuky po technické stránce nic nebránilo.

„Internát teď v létě využijeme pro ubytování účastníků národní pouti a zasedání sněmu katolické církve. A během roku bude sloužit jako poutní dům pro ty, kteří se chtějí na Velehradě ubytovat, ale nevyhovuje jim přímo zvláštní klidový režim exercičního domu Stojanov,“ dodala Vyvozilová. Prostory učeben zůstanou uzavřeny.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

VIDEO: Razicí štít Viktorie rozebírají, zatím pro něj není využití

Razicí štít Viktorie, který se prokousával zeminou u Plzně pro stavbu...

Razicí štít Viktorie, který na okraji Plzně prorazil dva tubusy nejdelšího železničního tunelu v České republice, už...

Najdete na iDNES.cz