Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Grebeníček nám dal opratí přes pusu

  1:00aktualizováno  1:00
Oslavy patnáctého výročí listopadové revoluce roku 1989 se ve středu odpoledne v Poslanecké sněmovně na pár minut změnily v naprostou frašku - to když vystoupil šéf komunistů Miroslav Grebeníček. Hovořil mimo jiné o tom, co je lepší "než dostat zmrzlou opratí přes pusu".

Tou zmrzlou opratí však dostala většina české veřejnosti přes pusu právě jeho projevem.

Shromáždění ve sněmovně bylo první svého druhu v historii a někteří poslanci naznačovali, že by se mohla z něho zrodit i tradice.

Probůh, ne! Byl by to za účasti komunistů jen další příklad politického Absurdistánu. Alespoň že si poslanci ODS, unionisté a exprezident Václav Havel zachovali důstojnost a při projevu předsedy KSČM opustili sál.

Grebeníček v projevu vyzval i k tomu, že dějiny by měly být "posuzovány objektivně". Zde mu tedy předkládáme několik objektivních údajů: Komunističtí představitelé (ne všichni, ale Grebeníček mezi ně patří) se stále nedokázali distancovat od vražd, mučení a mrzačení tisíců lidí za totalitního režimu.

Komunistický marasmus zbrzdil ekonomický rozvoj země a napáchal křivdy při krádežích majetku, které už nešly napravit. Komunistický režim vyhnal z vlasti statisíce lidí a dodnes pro ně nenašel slova důstojné omluvy.

Komunisté, i mnoho těch řadových, podporovali zločinnou vládu, jež porušovala elementární lidské zvyklosti. Jenom pro připomenutí: Miroslav Grebeníček je členem komunistické strany od roku 1975. Slyšel snad někdo, že by před revolucí volal po demokracii (kterou se tak vehementně dnes zaštiťuje)?

Neslyšel, protože nic takového z jeho úst nezaznělo. Na rozdíl od dob totality si může demokracie a svobody užívat i poststalinista Grebeníček. Nikdo jej za jeho nesmyslné názory nepronásleduje. Zatímco on pronásledování kdysi schvaloval.

Dnes už však skutečně nedává smysl (to se mělo udělat po Listopadu), aby byla komunistická strana zakázána. Jenže Grebeníčkovo vystoupení na oslavách 15. výročí revoluce bylo jedním z nejtrapnějších momentů posledních let. Je to poučení propříště: slavit ano, ale bez komunistů.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kvůli mohelnickému klubu se rozhořela špinavá válka o čistý fotbal

Pohled na tribunu stadionu fotbalového klubu FK Mohelnice.

Zvláštní vývoj nabrala kauza FK Mohelnice. Kvůli čínskému investorovi na klub padlo podezření z napojení na sázkařskou...

O azylu ať si rozhoduje každá země, žádá Sněmovna vládu v jednání s EU

Uvnitř Zařízení pro zajištění cizinců nedaleko Bělé pod Bezdězem čekají lidé na...

Nevídaná věc se ve středu večer stala v Poslanecké sněmovně. Všech devět stran se shodlo na mandátu pro vládu pro...

Demise vlády, komunista Ondráček neuspěl, dostupnější osobní bankrot

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vláda hnutí ANO ve středu schválila svou demisi. Andrej Babiš současně zahájil jednání o...

Najdete na iDNES.cz