Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Pavlovice ozdobí fotbalová perla. Nový stadion potěší i dvě velké školy

  10:06aktualizováno  10:06
Jeden z nejkrásnějších fotbalových stadionů v kraji vyroste v Liberci-Pavlovicích. Bude patřit klubu VTJ Rapid a Evropská unie na něj dá více než dvacet milionů. Už příští léto budou sloužit dvě fotbalová hřiště. Jedno s přírodní trávou a jedno s umělou.
Fotbalisté v Pavlovicích dostanou přírodní i umělý trávník. (Ilustrační snímek)

Fotbalisté v Pavlovicích dostanou přírodní i umělý trávník. (Ilustrační snímek) | foto: Reuters

"V Pavlovicích vyroste i běžecká atletická rovinka a sektory pro skok do dálky a hod koulí," řekl prezident VTJ Rapid Pavel Škoda. "V areálu počítáme i s dvěma tenisovými kurty a hřištěm na beachvolejbal."

V projektu nechybí ani kabiny. Rapid nový stadion naléhavě potřebuje. V oddílu jsou kromě dvou mužstev dospělých i mládežnické týmy od elévů až po juniory.

"Máme pouze jedno vlastní travnaté hřiště ve Svojsíkově ulici a u něj umělou trávu. Rozlohou odpovídá házenkářskému hřišti," řekl Škoda.

Nový stadion nevyužije pouze VTJ Rapid, ale i dvě školy -strojní, stavební a dopravní průmyslovka v Truhlářské ulici a základní škola Jabloňová.

"Chodí k nám tisíc studentů a tělocvična o rozměrech dvacet čtyři krát dvanáct metrů pro ně nestačí," uvedl ředitel střední školy Tomáš Princ.

Věří, že se Rapidu podaří získat i peníze na další rozvoj stadionu v Pavlovicích. Klub totiž usiluje také o dotaci na novou krytou halu pro míčové sporty s rozměry čtyřicet na dvacet metrů.

Stála by vedle fotbalových hřišť a její vybudování by vyšlo na třicet milionů korun. Kdyby peníze scházely, uvažuje klub alespoň o otevřeném víceúčelovém hřišti s umělým povrchem se šatnami za 15 milionů korun.

"Pamatuju ještě staré hřiště Rapidu u Nisy"

Místopředsedu krajského fotbalového svazu Karla Kapouna těší, že přibude další moderní stadion se dvěma travnatými povrchy.

"Vzpomínám si ještě na staré hřiště na Rapidu u Nisy. Jako rozhodčí jsem tam zažil Mirka Peltu," prozradil Kapoun. "Chytal za jablonecké béčko a otloukal se tam na promočené škváře."

Později se Rapid přestěhoval na hřiště v Pavlovicích, kde se hrálo na přírodní trávě. Před několika lety ho chtěl klub rekonstruovat. Práce však rychle skončily. "Firma, která nám slíbila, že vybuduje sponzorsky nový areál se dvěma hřišti, bohužel zkrachovala," konstatoval Škoda.

Pak se v Pavlovicích několik let nic nedělo a bývalé hřiště zarůstalo plevelem. Zachránil ho až současný úspěšný projekt. Klub se s ním prosadil do plánu rozvoje města Liberec, kam směřují evropské dotace.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Komunistům nevadí Babiš jako premiér. Budou jednat o toleranci nové vlády

Andrej Babiš a Vojtěch Filip při předvolební debatě lídrů stran v roce 2013.

Komunisté se s hnutím ANO dohodli, že budou jednat o podmínkách podpory menšinové vlády Andreje Babiše, kterého chce i...

Středočeský výbor ROP čeká po bitvě o Čapí hnízdo přeobsazení

Středočeský kraj má novou koalici, dohodu podepsaly ANO, ČSSD a KSČM. Potvrdila...

Výbor regionální rady ROP Střední Čechy, který odmítl vyjmout projekt Čapí hnízdo z evropského financování, čeká...

Pod stromy umírá příliš mnoho řidičů. Experti radí kácet a omezit rychlost

Zdemolované auto a strom, do kterého po smyku narazilo.

Zhruba každého šestého mrtvého při autonehodách má na svědomí srážka se stromy. Ta přitom podle dlouhodobých statistik...

Najdete na iDNES.cz