Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Formuláře projektů jsou příliš složité

  20:38aktualizováno  20:38
Havlíčkův Brod - Zřejmě složitost dokumentace zapříčinila, že referát sociálních věcí havlíčkobrodského Okresního úřadu neobdržel ani jediný projekt v rámci integrace romské komunity. Akce, vyhlášená ministerskou meziresortní komisí pro romské záležitosti, jejímž cílem je sbližování Romů mezi sebou, tak letos zřejmě přijde vniveč.

"Už jsme na tento problém upozornili, dotazníky jsou opravdu obsažné a nepřehledné. Měly v průměru dvacet listů plných složitých kolonek a běžně neužívaných výrazů," přiblížila vedoucí referátu sociálních věcí havlíčkobrodského okresního úřadu Věra Veingärtnerová. Vyplnění náročných formulářů by podle ní byly problémem i pro vysokoškolsky vzdělaného člověka.

V okrese fungují tři romské organizace: v okresním městě Rom Art a místní základna Demokratická aliance Romů a v Chotěboři romská komunita. Vloni zaměstnanci úřadu mohli takto poskytnout čtyřicet tisíc korun například na Romský ples či na mikulášskou besídku. Pro nezájem Romů však sešlo například z turnaje v minikopané a výlet do zoologické zahrady se také neuskutečnil.

"Oslovili jsme romské aktivisty, nabídli jim pomoc, ale vzhledem k loňské zkušenosti se složitými formuláři je to letos zřejmě odradilo," doplnila vedoucí referátu. Účelově vázané dotace tak poputují zpět do státního rozpočtu. "Jakmile poskytuje peníze stát, tak je na každou korunu potřeba doklad, zřejmě kvůli tomu žádná žádost nepřišla," dodala Věra Veingärtnerová.

Projekty měly být místního charakteru, zaměřené na jednu z vymezených oblastí. Jednou z nich je například kultura, kde se do projektu mohly zapojit i nestátní neziskové organizace a mohly tak podpořit třeba umělecké aktivity. Projekt školství byl určen občanským sdružením a zabýval se využitím volného času mladých Romů.
Projekt sociální měl zase například podpořit realizaci "domů na půl cesty", které mají sociálně slabým spoluobčanům usnadnit začlenění do společnosti.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Obětí vládní čistky má být protidrogový zmocněnec, který kritizoval Babiše

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (19. 6. 2015)

Práci národního protidrogového koordinátora Jindřicha Vobořila chválí odborníci i Evropská unie, přesto bude muset...

Čtyři oběti požáru hotelu v Praze a eutanazie jako Paroubkův lék pro ČSSD

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že počet obětí sobotního požáru hotelu v centru Prahy vzrostl na...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Najdete na iDNES.cz