Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fišer chce kvůli Motolu změnu rozpočtu

  18:25aktualizováno  18:25
Motol - Ministr zdravotnictví Bohumil Fišer slíbil Fakultní nemocnici Motol v Praze 5, že kvůli jejich transplantačnímu oddělení vypracuje návrh na změnu rozpočtu. Fišerovi se totiž líbí projekt na vybudování nové dětské transplantační jednotky kostní dřeně, který obdržel od Fakultní nemocnice Motol. Ministr sdělil, že projekt předává pracovní skupině odborníků pro hematologii a onkologii, aby se k němu vyjádřili. "My začneme připravovat pozměňovací návrh pro poslance, aby pomoc, kterou první náměstek Michal Pohanka při jednání v Motole slíbil, byla racionální," řekl ministr.

"Celková hodnota je asi 90 miliónů korun. Je to částka racionální, když si uvědomíme, že Motol původně navrhoval rekonstrukci dětského pavilónu za tři miliardy a potom vystupoval s návrhem v hodnotě kolem 130 miliónů," poznamenal ministr.

Po jednání Pohanky v Motole z počátku listopadu ministr oficiálně oznámil, že uvolnění peněz závisí na tom, aby nemocnice odevzdala racionálně vypracovaný projekt s finanční účastí nemocnice. Motolští poté projevili obavy, že řádně vypracovaný projekt, který zpracuje firma vzešlá z výběrového řízení, jsouschopni předložit nejdříve za půl roku.

"Je to tak, jak jsem si to představoval," potvrdil ministr s vysvětlením, že nepožadoval vypracovaný projekt, ale jen investiční záměr a návrh na řešení.

A kde ministerstvo slíbené peníze vezme? "V roce 2001 by Motol měl dostat 20 až 40 miliónů, zbylá částka by byla připravena do rozpočtu 2002," připomněl Pohanka. Stavba by podle Pohanky mohla být zahájena ještě před prázdninami. "Peníze nehodláme vzít jedné nemocnici jako celku, ale postahovat z několika částí," vysvětlil náměstek. Podle něj záleží ještě na diskusi s poslanci, zda najdou ještě další rezervy.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ve čtvrtek se Českem prožene silný vítr, v dalších dnech se počasí uklidní

V Jihlavě v noci z úterý na středu napadlo přes deset centimetrů nového sněhu....

Během čtvrtka zasáhne Českou republiku silný vítr o rychlosti 70 až 90 km/h, na horách až 125 km/h. V průběhu ranních a...

Z Žitavy odešli i migranti. Bourá proto domy a láká Čechy na levné byty

Zatímco po válce žilo v Žitavě 48 000 lidí, dnes jich je sotva polovina.

Čtyři tisíce volných bytů, ve kterých nemá kdo bydlet, má nyní německá Žitava. Situace s vylidňováním už je tak vážná,...

Demise vlády, komunista Ondráček neuspěl, dostupnější osobní bankrot

Premiér Andrej Babiš v diskusním pořadu iDNES.cz Rozstřel. (17. ledna 2017)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Vláda hnutí ANO ve středu schválila svou demisi. Andrej Babiš současně zahájil jednání o...

Najdete na iDNES.cz