Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Finanční poradce dával úvěry „bílým koňům“, svou banku připravil o miliony

  9:26aktualizováno  9:26
Rozsáhlý případ úvěrových podvodů odhalili karlovarští kriminalisté. Hlavním aktérem kauzy, do které je zapleteno třináct lidí, byl podle policie finanční poradce z Karlových Varů. Celková škoda, kterou bance způsobili, je 18 milionů.
Ilustrační foto

Ilustrační foto | foto: Profimedia.cz

"Policisté jsou si jistí, že do rozsáhlé kauzy je zapleteno daleko více osob. Prověřují i korupční jednání úředníků, kteří mají za úkol údaje před poskytnutím úvěru prověřit," uvedla krajská policejní mluvčí Andrea Pomichalová.

Hlavním aktérem celé kauzy je pětačtyřicetiletý finanční poradce z Karlových Varů, který při zprostředkování úvěrů nepožadoval příslušné dokumenty. Například daňová přiznání, finanční výkazy zisků a ztrát, doklady o vyrovnání závazků.

"V několika případech uzavřel smlouvy s klienty, kteří sídlili mimo působnost jeho pobočky," doplnila krajská policejní mluvčí.

Kromě tohoto poradce se na úvěrových podvodech podíleli ještě další tři zaměstnanci banky. "Dva jsou současní a dva již bývalí zaměstnanci finančního institutu v Karlových Varech," potvrdila Pomichalová.

Hlavní aktér kauzy podle policie spolupracoval také se zprostředkovateli úvěrů, kteří nebyli řádně registrováni jako finanční poradci a nebyli oprávněni zprostředkovat úvěrové obchody pro právnické osoby. Také ty policie obvinila.

"V případu figurují i takzvané bílé koně, kteří byli využíváni k získávání miliónových částek," řekla Pomichalová s tím, že podobná trestná činnost byla k vidění již v devadesátých letech. Za poslední dobu kriminalisté takto rozsáhlé podvody neevidovali.

Aktérům kauzy hrozí až osm let za mřížemi.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Štěně se propadlo do úzké šachty, ven ho vytáhli strážníci a hasiči

Zachráněné štěně aljašského malamuta.

Strážníci v Mostě zachraňovali psa, který spadl do úzké šachty hluboké zhruba tři metry. Společně s hasiči museli otvor...

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Najdete na iDNES.cz