Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fandové si stěžují na brutalitu strážníků

  10:53aktualizováno  10:53
Brno - Nedělní prvoligový fotbalový zápas v Brně, který byl premiérou týmu FC Stavo Artikel Brno na stadioně v Králově Poli, měl předehru v tramvaji. Tou na zápas mířili fotbaloví fanoušci. Zatímco oficiální zpráva brněnské městské policie o případu hovoří jako o legračním incidentu, fandové si stěžují na brutalitu zásahové jednotky.

Příznivci brněnského klubu jeli v přeplněné tramvaji. "Ta zastavila na České. Strážníci najednou začali vytahovat lidi ven. Když jsme se jich ptali, co se děje, dostali jsme pendrekem přes záda. S tím, že si asi vzpomeneme," popisuje událost muž, který si nepřeje ze strachu zveřejnit své jméno.

Městská policie však stejný případ popsala jako dovádění pubescentů.

"Třiadvacetiletý pan Stanislav zřejmě předváděl svému dvacetiletému  kamarádovi z Bratislavy, co všechno si může dovolit v brněnském dopravním prostředku. Když však vyhodil před vozidlo strážníků z okna tramvaje skleněnou láhev od alkoholu, bylo na čase udělat jejich řádění přítrž. Na ulici Joštova byli oba pánové cestujícími označeni jako pachatelé přestupku znečištění veřejného prostranství i dopravního  prostředku a buzení veřejného pohoršení vulgárním pokřikováním a neslušným chováním," stojí ve zprávě podepsané tiskovou mluvčí Jarmilou Hrabětovou.

Podle svědků sklo z tramvaje číslo dvanáct vylétlo, až když skupina lidí klečela pod dohledem strážníků na zemi. "Dotáhli nás ke zdi domu, kde jsme si museli kleknout a dát ruce za záda. Občas do nás bouchli či kopli. Pak najednou vyletěl z projíždějící tramvaje půllitr. To městskou policii ještě více rozzuřilo. Odrazilo se to v chování k fotbalovým fanouškům," říká muž.

"Když se někdo ptal, co se děje, dostal pendrekem přes záda. Obuškem dostal i čtyřicetiletý muž na zastávce tramvaje, který měl kolem krku fotbalovou šálu," líčí situaci jiný svědek, který také nechce prozradit své jméno. "Patnáct minut nás tam nechali klečet, pak zkontrolovali naše doklady a nechali nás jet na fotbal," dodává.

Mluvčí brněnských strážníků Vít Cvrček se však nad odlišnou verzí několika lidí jen usmívá. "Strážníci by nevytahovali lidi z tramvaje jen tak," tvrdí.

Žádný poznatek o nedělním incidentu nemá brněnský dopravní podnik. "V hlášení dispečinku žádnou podobnou událost nemáme. Zřejmě nedošlo ke zdržení tramvaje," říká mluvčí dopravního podniku Hana Pohanová.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Muži obviněnému z vraždy v Černolicích u Prahy hrozí až výjimečný trest

Policie vyšetřuje vraždu v Černolicích u Prahy. Prohledává okolí. (17.1.2018)

Kriminalisté zahájili trestní stíhání muže, kterého zadrželi po úterní vraždě v Černolicích v Praze-západ. Obvinili...

Opilec bloudil lesem. Zachránil ho hovor s otcem, který navedl policisty

Ilustrační snímek

Telefonát otci zachránil opilého mladíka, který zmateně bloudil lesem na okraji Brna a obával se umrznutí. Nakonec...

Vandal zdemoloval náhrobky na hřbitově, přitom už měl být ve vězení

Vandal poničil na hřbitově jedenáct hrobů. Když ho policisté dopadli, ukázalo...

Jen dva dny stačily policistům z Olomoucka na vypátrání vandala, který na jednom z tamních hřbitovů poničil část...

Najdete na iDNES.cz