Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Falešný asistent ministra Kavana zakládá stranu

  20:22aktualizováno  20:22
Českou politickou scénu obohatí nová strana Směr. Zakládá ji Lukáš Kohout, který se vydával za asistenta ministra Jana Kavana nebo za mluvčího CzechTeku. Se stranou chce uspět v červnových volbách. Kohout je v podmínce za výlety na útratu Sněmovny a další podobné kousky.

Kohout tvrdí, že jeho strana má už 250 členů. | foto: Radek CihlaMF DNES

Dvaadvacetiletý mladík, který proslul cestami po světě pod hlavičkou Sněmovny a na cizí útraty, už odeslal na ministerstvo vnitra žádost o zaregistrování nové strany a její stanovy.

"Chci v těchto volbách přesáhnout pětiprocentní hranici a usídlit se na Malostranské," prohlásil Kohout. Podle svých slov bude lídrem pražské kandidátky. Vymyšlené má i volební heslo strany. "My už svůj Směr máme, lepší směr vám přichystáme."

V kampani se strana zaměří na lidi do 25 let. Jejich hlasy chce získat například příslibem, že ve Sněmovně bude usilovat o legalizaci marihuany. Pokud by se do Sněmovny vrátil zákon o registrovaném partnerství, Kohout by pro něj hlasoval.

Nově vznikající strana má podle svého šéfa 250 členů. Kohout je pověřen jejím řízením. Teprve na sjezdu, který se má uskutečnit do dvou měsíců, bude zvoleno vedení strany. O plánech Směru chce Kohout veřejnost informovat na tiskové konferenci, kde představí i volební lídry pro jednotlivé kraje.

V případě volebního úspěchu, o kterém Kohout nepochybuje, hodlá Směr ve sněmovně podporovat pravicovou ODS. Na dotaz, kdy Kohout změnil svou politickou orientaci, když dříve patřil k mladým sociálním demokratům, odpověděl, že nikdy nebyl příznivcem ČSSD, že "to dělal z vydřidušství."

Mluvčí CzechTeku a zástupce Sněmovny
Šéfa strany Směr odsoudil v září 2005 pražský soud k dvouletému trestu s pětiletým odkladem. Vyučený kuchař a číšník pro sebe i známé objednával jménem Sněmovny letenky do různých zemí světa. Spolu pak navštívili například Maledivy či Thajsko.

Od firmy Weber Service vylákal letenky za téměř 1,8 milionu korun. Společnost je fakturovala Sněmovně, která je však odmítla zaplatit. O další milion měl Kohout připravit i firmu, která mu v prosinci 2002 zařizovala let na Srí Lanku. - více zde

Předloni se zase Kohout několik dní úspěšně vydával za mluvčího technoparty CzechTek.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Zóna s africkým morem prasat se zmenší, vyhlásil ministr

Jiří Milek, ministr zemědělství

Ministr zemědělství Jiří Mílek při návštěvě Zlínska oznámil, že se od začátku února zmenší vyznačená oblast zamořená...

Dbalého pustili z psychiatrie, další sledování už podle znalců není třeba

Vladimír Dbalý při příchodu k pražskému městskému soudu.

Bývalý ředitel pražské Nemocnice Na Homolce Vladimír Dbalý, který je podezřelý z korupce, ukončil soudem nařízený pobyt...

Škoda po tragickém požáru, odříznutá alpská střediska a soutěž dřevorubců

Hasiči jim pomáhali uniknout pomocí výsuvných žebříků. (20. ledna 2018)

Sledujte Zprávy iDNES.tv. Dozvíte se, jakou škodu způsobil víkendový požár hotelu v centru Prahy, kolik peněz žádá po...

Najdete na iDNES.cz