Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Fakta převáží, říká o kauze ´mobil´ Tlustý

  13:12aktualizováno  13:12
Na dotazy čtenářů iDNES odpovídal šéf poslanců ODS Vlastimil Tlustý. Rozhovor se točil hlavně kolem aféry s odposlechem jeho mobilního telefonu. "Nebylo by důstojnější uznat svou chybu a umožnit voličům, aby na to zapomněli?" ptal se jeden ze čtenářů.

ODPOVĚDI VLASTIMILA TLUSTÉHO ZDE

"Nejsem si vědom žádné chyby, kterou bych v této kauze skutečně udělal. Jsem si vědom toho, že mediální prezentace je ovšem zcela jiná. Doufám, že fakta postupně převáží nálepky a urážky, které zatím převažují," odpovídal Tlustý.

Vlastimil Tlustý se za jedenáct let v parlamentu vypracoval mezi nejvlivnější občanské demokraty.

Jeho pověsti však mediálně uškodila aféra s mobilem. Poslanec se domníval, že byl odposloucháván a že záznam rozhovoru kdosi odeslal do jeho hlasové schránky.

Soud v prosinci Tlustého žalobu na Eurotel zamítl. Po operátorovi zpočátku žádal pětimilionové odškodné, později byl ochoten spokojit se s omluvou.

Poslanci vadilo, jak mluvčí operátora incident prezentoval. Veřejnost podle něj získala dojem, že neumí telefonovat. Soudkyně však dospěla k závěru, že zájem o svou osobu vzbudil Tlustý sám.

Poslanec poté prohlásil, že fakta a právo jsou na jeho straně a že se odvolá. - více zde

Pověst si osmačtyřicetiletý politik nevylepšil ani svými výroky na adresu Petry Buzkové, která si nechala ze zdravotních důvodů upravit poprsí. "Paní ministryně přišla o své dvě přednosti," komentoval to Tlustý. Omluvit se odmítl.

V politice se Tlustý přeorientoval ze zemědělství na finance. Jako stínový ministr trvale kritizuje vládní politiku. Upozornil na sebe také alternativním návrhem rozpočtové reformy, která spočívala ve vyplácení čtyřtisícové dávky všem občanům.

Vlastimil Tlustý, který ve volném čase sedlá harleye, by už za rok mohl řídit také ODS. "Nechá Topolánka provést stranu tím nejsložitějším obdobím, a jakmile se moc přiblíží, zbaví se ho," tvrdí jeden z občanských demokratů.

V případě úspěchu bude mít poslanec otevřenou cestu do vlády. Tlustý už před časem připustil, že by se jeho strana mohla se sociální demokracií dohodnout ještě před rokem 2006.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Předsedou Zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4

Předsedou Strany zelených se stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4.

Předsedou Zelených se v sobotu stal Petr Štěpánek, starosta Prahy 4. Většinu získal už v prvním kole volby. Měl dva...

Duely na vlně emocí. Jak budou vypadat diskuse Zemana s Drahošem?

Ve druhém kole prezidentských voleb se utkají Miloš Zeman a Jiří Drahoš.

Finalisté druhého kola prezidentské volby – Miloš Zeman a Jiří Drahoš – se chystají na televizní duely. Současná hlava...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Najdete na iDNES.cz