Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


19:30

Vážení čtenáři, dnešní on-line zpravodajství z následků přívalových dešťů končí. Děkujeme vám za pozornost, další informace najdete v aktuálních textech.

18:45

„Hasiči zasahovali u případů zatopených sklepů po celém území Prahy. Jednalo se většinou o menší případy, kdy pražským profesionálním hasičům pomáhali kolegové z dobrovolných sborů v okrajových částech Prahy,“ řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči celý den monitorovali rozvodněný Radotínský potok, ve kterém odpoledne začala hladina klesat.

18:42

Pražští hasiči museli do 18:00 zasahovat u 71 událostí spojených s vydatným deštěm. Po 17:00 hodině se situace začala uklidňovat.

18:38

Na trati z Kolína do Kutné Hory budou omezení trvat až do 21:00. Ve Starém Kolíně totiž ráno spadl na koleje strom, do kterého narazil vlak. Nikdo se přitom nezranil, ale provoz je tam kvůli přetrženým trolejím jen po jedné koleji.

18:20

S bouřkami se potýká také Polsko. Zhruba 30 000 polských domácností dnes bylo bez elektřiny, uvedlo vládní středisko národní bezpečnosti (RCB).

18:03

Silný déšť napáchal škody také v Německu. Dočasně zablokoval jednu z nejrušnějších dálnic - berlínský vnitřní okruh A100. Dohromady berlínští hasiči kvůli dešti vyjeli k více než 200 zásahům. Zaplaveny byly mnohé ulice a sklepy. Přesměrovány musely být některé lety a mnohé byly na obou berlínských letištích opožděny.

17:46

Srážky už zvolna slábnou. Pásmo se přesunulo na sever a ve středních Čechách srážky pozvolna ustávají stejně jako v Plzeňském kraji. I na severu Čech je intenzita nižší a úhrny už by neměly být tak velké. Hodinové intenzity srážek v Libereckém kraji se pohybují maximálně mezi 5 až 10 milimetry,“ řekla iDNES.cz meteoroložka Jana Hujslová.

17:16

Úklid hlavní trati mezi Prahou a Berounem zkomplikoval po čtvrté hodině odpoledne sesuv půdy. Provoz tam byl opět zastaven a podle informací SŽDC se ho během dneška nepodaří obnovit. Na lince byla zavedena náhradní autobusová doprava.

17:14

„Na nejvíce zasažená místa jsem se jela podívat a věřím, i díky prognózám, že není důvod k obavám, srážek by mělo ubývat,“ prohlásila pražská primátorka Adriana Krnáčová s tím, že operační středisko Prahy vše pečlivě sleduje.

17:04
  • Primátorka Adriana Krnáčová se přišla podívat na rozvodněné toky v Radotíně (29. června 2017).

    Primátorka Adriana Krnáčová se přišla podívat na rozvodněné toky v Radotíně (29. června 2017). / Autor: Magistrát hlavního města Prahy

17:00

V Praze museli hasiči do 16:00 zasahovat u zhruba 40 až 45 případů. „Situace se po 15:00 počala uklidňovat a začali jsme řešit lokální zásahy u vytopených sklepů,“ řekl mluvčí pražských hasičů Martin Kavka. Hasiči celý den monitorovali rozvodněný Radotínský potok. V něm podle Kavky odpoledne začala hladina klesat.

16:56

„Lesy hlavního města dnes zahájí regulaci hladiny nádrže Jiviny vypouštěním tří metrů krychlových vody do Litovicko-Šáreckého potoka,“ uvedl mluvčí magistrátu Vít Hofman. Kvůli tomu bude na Litovicko-Šáreckém potoce vyhlášen první stupeň povodňové aktivity.

16:22

Na děti spadl při procházce se školkou strom. Jedno je vážně zraněné

přečíst článek

Záchranné složky nepotvrdily, zda měly na pád stromu vliv počasí a extrémní srážky.

15:25

Výstraha před extrémními srážkami platí nadále v okresech Kladno, Mělník, Mladá Boleslav a Praha-východ ve středočeském Kraji. Déšť by měl v nejbližších hodinách postupně slábnout. Napršet by mělo už jen pět až 15 milimetrů a výjimečně spadne až 30 milimetrů.

15:20

Řidiči jedoucí z Motola na Zličín, by si měli dát pozor před sjezdem na Stodůlky. Podle jednoho z posluchačů Rádia Impuls je tam na silnici asi 40 centimetrů vody.

14:05
  • Zaměstnanci radnice na Praze 10 sledují hladinu rozvodněného potoka Botič (29. června 2017).

    Zaměstnanci radnice na Praze 10 sledují hladinu rozvodněného potoka Botič (29. června 2017). / Autor: Praha 10

14:05

Magistrát Prahy doporučil omezit vstup do Stromovky a Letenských sadů. Hrozí pády stromů a větví. „Český hydrometeorologický ústav vyhlásil v Praze povodňovou pohotovost, neboť je předpoklad, že bude v dalších hodinách pršet. Jedná se o preventivní akt. V Praze zatím velká krize není, jedná se o lokální případy,“ řekl mluvčí magistrátu Vít Hofman.

13:50

„V ulici Na Cikorce zasahovala v 10:28 hodin jednotka z Modřan v místní škole, kde voda zatopila část tělocvičny. Hasiči odčerpali vodu a vytvořili z pytlů s pískem provizorní hráz. Na Starém náměstí v Ruzyni hasiči z Petřin odstranili v 12:00 hodin pomocí navijáku velký pařez, který zatarasil česlo potoka a hrozilo jeho vylití,“ uvedl mluvčí HZS Praha Martin Kavka.

13:36

Pražští hasiči zasahovali mezi 5:00 a 12:00 u 23 událostí v západní a jihozápadní části hlavního města. Nejvíce práce měli v Radotíně, kde se voda valila po ulici K Cementárně a kde byly zatopené sklepy a dvory. Voda se dostala také na dvůr místní hasičské stanice.

13:34

V Praze naposledy tolik pršelo při povodních v roce 2013, říká meteorolog

přečíst článek