Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Exekutoři zlomili ženě ruku

  12:56aktualizováno  12:56
Zlín - Pětapadesátiletá Františka Petrová bude minimálně osm týdnů na neschopence, protože jí justiční stráž zlínského okresního soudu zlomila ruku. A to podle jejích slov pouze proto, že chtěla ze své rekreační chaty v Kostelci u Zlína vykázat exekutorku, která tady sepisovala majetek za dluh jejího přítele. "Ještě teď mě to bolí," stěžuje si žena.

"Půjdu na rentgen palce, pak uvidím," popisuje svůj současný zdravotní stav Petrová, když přejíždí zrakem po své pravičce schované v sádře. Vzhledem k tomu, že je zaměstnána v Barumu Otrokovice na úseku dodělávky pneumatik, vyžádá si její zranění také nějaký čas na rehabilitaci. "Těch osm týdnů je skutečně minimum," podotýká žena.

Při vzpomínce na zákrok "exekučního komanda" z konce minulého týdne ženě vyhrknou slzy do očí. Zaměstnankyně soudu vešla ve čtvrtek krátce po dvanácté hodině společně se dvěma uniformovanými strážníky do chaty zadním vchodem, aniž by zaklepali.

V té chvíli byl přítel Františky Petrové, který dlužil zhruba třicet tisíc korun, právě u ní. "Přítel exekutorce řekl, že je to jeho problém, ať ho jdou řešit do míst jeho trvalého bydliště, a šel se do předsíně obout," popisuje sled událostí Petrová.

I přesto se však podle ní snažila exekutorka udělat soupis věcí přímo na místě.

"Už jsem ale neměla čas. Musela jsem spěchat na jednu hodinu do práce na odpolední směnu. Proto jsem je poprosila, ať odejdou a položila jsem exekutorce ruce na ramena, abych jí to názorně naznačila. Nato oba strážníci přiskočili a vyvrátili mi ruce dozadu," vzpomíná. "Pak jsem jim říkala, ať tady zůstanou a počkají na mého syna, že teď už máme co řešit. Tušila jsem totiž, že mám ruku zraněnou."

Na to však soudní zaměstnanci podle Petrové nereagovali, sedli do auta a odjeli. Michal Petr našel svoji matku v chalupě už samotnou. Byla v šoku a měla nateklou ruku.  "Je mi jasné, že v tomto případě půjde o tvrzení proti tvrzení. Ale hodláme podat trestní oznámení na oba strážníky za ublížení na zdraví z nedbalosti a možná i na exekutorku. Na soud ale rozhodně podáme stížnost," vyjmenovává syn zraněné ženy.

Místopředseda zlínského okresního soudu Dalibor Bruk zdůrazňuje, že postup exekutorky byl oprávněný. "Soudní exekutor má přístup do míst, kde má dlužník majetek, kde se zdržuje, a to nemusí být jen jeho trvalé bydliště. V takovém případě by totiž byla většina exekucí neúspěšná," zdůvodňuje soudce.

Také přítomnost justiční stráže bývá podle Bruka při výkonech rozhodnutí žádoucí. Zákrok justiční stráže proti poškozené ženě byl podle něj vyvolán její neadekvátní reakcí, když dala exekutorce ruce na ramena.

"Soudní exekutor je v pozici státního orgánu, který vykonává svou pravomoc," zdůrazňuje. Pokud jde o konkrétní zranění, bude podle místopředsedy soudu záležet na podrobném šetření, pokud k němu poškozená žena dá podnět. "V následku, který měl nastat, se zatím verze obou stran liší," dodal Bruk.

Autoři:


Po stopách vrahů

Hlavní zprávy

Nejčtenější

Okamurova SPD se hroutí zevnitř. Straníci se napadají navzájem

Předseda SPD Tomio Okamura na tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

„Špiníte jméno SPD! Dělali jste v krajských volbách osobní kampaň! Vynášíte informace a děláte si, co chcete,“...

Krásná smrt zaručena. V Nizozemsku představili sebevražedný přístroj

Sebevražedný přístroj v představách designéra  Alexandera Bannicka

Na pohřebním veletrhu v Amsterdamu byl představen sebevražedný přístroj, který člověku umožní zabít se stisknutím...Německo opouštějí stovky Syřanů, ztrácejí naději na příchod příbuzných

Německá policie doprovází k registraci uprchlíky, kteří překročili...

Řada syrských uprchlíků, kteří získali právo zůstat v Německu, se v posledních měsících rozhodla dobrovolně odejít zpět...

České děti zůstaly v Londýně na ulici. Hostitelské rodiny pro ně nepřijely

(Ilustrační snímek)

Pětidenní zájezd žáků 6. a 7. třídy Základní školy Horoměřice do Londýna nezačal zrovna dobře. Po celodenním chození po...

Mladí Turci houfně opouštějí islám a stávají se deisty. Politici zuří

Ilustrační foto.

Mezi mladými Turky přibývá odpadlíků od islámu. Podle zprávy, která pobouřila tureckou veřejnost, se čím dál víc...

Další z rubriky

Bývalý strážník je obžalovaný, že při zásahu na nádraží zmlátil opilce

(Ilustrační snímek)

Bývalému plzeňskému strážníkovi hrozí až deset let vězení. Podle obžaloby loni v květnu nejméně dvanáctkrát udeřil...

Smrt přijela výtahem. Vrah zaskočil policisty, jednoho zastřelil

Petr Chromek zavraždil 23. dubna 1998 v Táboritské ulici v Praze policistu a...

Na ten den před dvaceti lety Martina Linhartová nikdy nezapomene. 23. dubna 1998 zavraždil Petr Chromek v Táboritské...

U Opavy zemřel v neděli večer motorkář, v regionu o víkendu druhý

Místo nehody v Opavě-Vávrovicích, při které po střetu s automobilem zemřel...

Hodně tragický byl pro motorkáře uplynulý víkend v Moravskoslezském kraji. Dva zemřeli, další je zraněný. První...

Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·
Škoda Superb 2.0 TDI 2016 ·

r.v. 2016, naj. 75 877 km, diesel
640 000 Kč (s DPH)

Najdete na iDNES.cz