Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Europoslanec Kožušník zabalil buchty a vyrazil na kole do Štrasburku

  17:07aktualizováno  17:07
Ranec buchet, placatku slivovice, vojenský balíček první pomoci nebo malou lupu na evropskou legislativu dostal dnes na svou cestu do Štrasburku nový europoslanec ODS Edvard Kožušník. Na první zasedání Evropského parlamentu se rozhodl dojet v duchu předvolebního slibu na kole.

Osmatřicetiletý Kožušník na trať dlouhou 647 kilometrů vyrazil před polednem ze svého dosavadního působiště, ze Senátu. "Nevím, jestli si úplně všichni voliči zapamatovali má volební témata, ale co si zapamatovali, tak je to kolo," poznamenal Kožušník.

Začátek jízdy, kterou šéf Senátu Přemysl Sobotka odstartoval výstřelem z pistole, připomínal regulérní závod, europoslanec měl k dispozici i doprovodné vozidlo. Podle Kožušníka má ale cesta spíš propagační než sportovní charakter.

Chce jejím prostřednictvím popularizovat novou dvaapadesátičlennou europoslaneckou frakci evropských konzervativců a reformistů, v níž působí, a také kandidaturu Madridu jako jediného evropského města na pořadatelství letních olympijských her v roce 2016.

Spolu s Kožušníkem vyrazili do první etapy na kole i tři jeho příznivci, včetně seniora Františka Šestáka, který na bicyklu zopakoval a v knize popsal svou cestu Z Čech až na konec světa podle známého díla Aloise Jiráska.

Kožušník vyjel dva dny před startem třítýdenní Tour de France, která je ovšem o téměř 3 000 kilometrů delší než Kožušníkova. Svou "tour" si europoslanec rozdělil do třinácti denních etap. První z nich končí v Krušovicích, druhá v Karlových Varech. Kožušník věří, že nabídky tamního pivovaru a likérky jeho závod neohrozí.

Zážitky z cesty chce Kožušník popsat na svém webu, který hojně využíval ve volební kampani. Přislíbil zveřejnit i vyúčtování cesty, kterou si platí ze svého. Z europoslaneckých náhrad by ji beztak uhradit nemohl, protože, jak říká, s cestováním na kole nepočítají.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Policie může na Babiše a Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě a další sníh

Andrej Babiš a Jaroslav Faltýnek na pátečním jednání Poslanecké sněmovny. (19....

Sledujte Zprávy iDnes.tv. Uvidíte hřímajícího Babiše a sprostého Faltýnka, zmatky na Libeňském mostě, uzavřeném do...

Předseda pražské ČSSD Ludvík oznámil rezignaci, nahradí ho Pavlík

Ministr zdravotnictví Miloslav Ludvík v pořadu Rozstřel (3. února 2017)

Ředitel nemocnice v Motole Miloslav Ludvík odstoupil z pozice předsedy pražské ČSSD. Funkci složil na páteční krajské...

Najdete na iDNES.cz