Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Epidemie salmonelózy je na ústupu

  9:01aktualizováno  9:01
Vsetín - Epidemie salmonelózy, která vypukla před čtrnácti dny mezi vsetínskými důchodci, je na ústupu. Přesto hygienici ještě v posledních dnech našli další tři desítky nemocných, kteří se stravovali v restauračním zařízení Kohútek.

"Konečný počet je sto třicet nemocných. Hlásí se nám ještě jednotlivci, kteří se v tom období v Kohútku stravovali," potvrzuje ředitelka Okresní hygienické stanice ve Vsetíně.

Hygienici připravují také správní řízení s provozovateli postižené restaurace.

"Správní řízení jsme ještě nezahájili, ale blíží se mílovými kroky. Čekáme, až bude epidemie u konce, abychom měli v rukou všechny podklady," vysvětluje Orolinová.

Epidemie salmonelózy vypukla na začátku srpna převážně mezi Vsetíňany důchodového věku. Důchodci, kterým poskytuje stravování Okresní úřad sociálních služeb, byli po jednom z doručených jídel postiženi prudkými průjmy a celkovou nevolností.

Většina z postižených byla hospitalizována v průběhu prvních čtyř dnů epidemie na infekčním oddělení vsetínské nemocnice. Z celkem čtyřiceti hospitalizovaných bylo také několik pacientů v ohrožení života.

Bakterie salmonely napadla také zaměstnance restaurace Kohútek. Kuchyni Kohútku hygienici uzavřeli a do budoucna zařízení odebrali souhlas s přípravou jídel pro účely sociálních služeb.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

OBRAZEM: Nejtragičtější požáry za 30 let. Na vině byly svíčky i msta

Požár na pražské Florenci, 27.10.2010

Poté, co se počet obětí sobotního požáru v pražském hotelu Eurostars David zvýšil na čtyři, se tato nešťastná událost...

Kde je doma prezident. Na Hradě má tři byty nebo Lumbeho vilu

Pražský hrad - sídlo českých prezidentů

Stát ve státě s vlastní policií, armádou – Hradní stráží, hasičskou stanicí, samosprávou a přísně střeženou hranicí. To...

Čtyři oběti požáru hotelu v Praze a eutanazie jako Paroubkův lék pro ČSSD

Hlášení o požáru v hotelu Eurostar David v pražské Náplavní ulici dostali...

Podívejte se na Zprávy iDNES.tv, mimo jiné se dozvíte, že počet obětí sobotního požáru hotelu v centru Prahy vzrostl na...

Najdete na iDNES.cz