Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Ekvádorské matce ukradli lékaři jedno dvojče

  10:02aktualizováno  10:02
Že nemusí být všechny příběhy z jihoamerických telenovel vycucané z prstu, dokazuje příběh dvojčat z Ekvádoru. Čtrnáctiletá Andrea až do náhodného setkání v restauraci netušila, že má jednovaječnou sestru. A co více - nevěděli o tom ani její rodiče. Jedno z narozených dvojčat totiž ukradl porodník.

Dvojčata Andrea a Marielisa se poprvé setkala ve svých patnácti letech | foto: El Comercio

Příběh začal 24. listopadu 1992, kdy tehdy šestnáctiletá Petita Penaherrerová porodila dvě holčičky. Domů si však odnesla pouze jednu - v přesvědčení, že je to její jediné dítě.

Druhá dívka Marielisa mezitím vyrůstala v rodině porodníka Roberta Roma Caiceda. Ten zfalšoval papíry a za matku Marielisy v nich označil svoji manželku Isabel Garcíovou, která se rovněž živí jako doktorka. Dosud bezdětné manželství tak získalo vytouženého potomka.

Celá pravda vyšla najevo až před čtyřmi měsíci, kdy se sestry, které si jsou podobné jako dokonalé klony, překvapivě potkaly při večeři v restauraci.

Rodiče začali pátrat, co je to za dívku
Marielisu tehdy doprovázela i její domnělá matka. Podle svědectví biologických rodičů sester "se chovala nervózně a hned opustila místo, aniž by počkala na jídlo". Naprostá podoba obou dívek a podivná reakce paní doktorky přiměly Penaherrerovou a jejího manžela, lokálně známého obchodníka, k pátrání.

Zjistili, že Garcíová nemá nikde záznam o svém těhotenství. Pouze o porodu, který měl proběhnout dva měsíce po narození dvojčat.

Posledním potvrzením pro ně byla tajná schůzka s Marielisou. Dívka jim řekla, že od svých jedenácti let ví, že lékaři nejsou její praví rodiče. "Matka mi přiznala, že jsem dcera nezletilé ženy, která se mě vzdala hned po mém narození."

Soud rozhodl šalamounsky
Biologičtí rodiče dali párek lékařů k soudu s tím, že je záměrně neinformovali o početí dvojčat, aby mohli jednu z dívek přijmout za vlastní.

"Adoptivní" rodiče se brání s tím, že o osvojení dítěte je požádala sama Penaherrerová, protože by prý na výchovu dvojčat neměla dostatek peněz.

Ekvádorský soudce v zapeklitém případu rozhodl vpravdě šalamounsky. Marielisu přiřkl jejím biologickým rodičům, ale nařídil, aby víkendy trávila se svými dosavadními pěstouny. O tom, kdo může za "zatoulání" dívky do cizí rodiny, soud vůbec nerozhodoval.

Nejvíce nespokojená je Marielisa, která si k Romovi a Garcíové vytvořila silné citové pouto. Více než jimi se cítí zrazena svým skutečným otcem a matkou. "Slíbili mi, že proti nim nepodají žádnou žalobu. A přesto to udělali. Jestli mě moji biologičtí rodiče milují, budou respektovat mé rozhodnutí zůstat s doktory."

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

NATO změní velitelskou strukturu, kvůli Rusku i teroristům

Předseda Vojenského výboru NATO Petr Pavel (uprostřed), vrchní velitel...

Vojenský výbor NATO složený z náčelníků šábů jednotlivých členských zemí podpořil změny na úpravy velitelské struktury...

Jsme p*del světa, přijeďte se podívat, láká Zambie na Trumpova slova

Přehradní nádrž Kariba, která se nachází v Zambii na řece Zambezi.

Prostořeký prezident USA Donald Trump si nedávno opět nedal pozor a označil africké a další chudé státy za „p*dele...

Papež František na jihu Chile vyzval k jednotě a připomněl oběti diktatury

Papež ve středu sloužil mši ve městě Temuco (17. ledna 2018)

Papež František navštívil jih Chile, kde žije početná domorodá menšina Araukánců. Během mše vyzval všechny obyvatele...

Najdete na iDNES.cz