V egyptské Alexandrii se srazily vlaky, nejméně 36 lidí zemřelo

Při srážce dvou vlaků dnes v severoegyptské Alexandrii přišlo o život nejméně 36 lidí a dalších 123 osob utrpělo zranění. Podle agentury AFP to uvedlo ministerstvo zdravotnictví ve své první oficiální bilanci.
Reklama

Podle serveru Ahram Online se vlaky srazily v Alexandrii poté, co jeden z nich vyjel z egyptské metropole Káhiry a druhý z města Port Said.

Fotogalerie

Zemřelo nejméně 36 lidí a dalších 123 lidí utrpělo zranění, počet obětí však nejspíš ještě není konečný. Na místo neštěstí bylo vysláno přibližně 25 sanitek. Zraněné záchranáři rozvezli do několika alexandrijských nemocnic.

Ministr dopravy nařídil vyšetření nehody, o které státní televize tvrdí, že ji patrně způsobilo to, že jeden z vlaků zůstal po poruše stát na kolejích.

„Na místě by podle našich informací neměli být žádní cizinci, většina cestujících byla z Alexandrie,“ uvedla pro iDNES.cz mluvčí českého ministerstva zahraničí Irena Valentová. „Obecně není moc pravděpodobné, že by se na místě nějací Češi vyskytovali, ale naše ambasáda událost sleduje i nadále,“ dodala Valentová.

V egyptských médiích se už objevily fotografie z místa nehody, na kterých jsou vidět přikrytá těla ležící na zemi.

11.srpna 2017 v 17:11, příspěvek archivován: 11.srpna 2017 v 17:25

30 dead at least 100 injured in Egypt's #Alexandria #train crash https://t.co/Pt6kLTSEIZ https://t.co/32l64ccDgM

Reklama

Nehody vlaků s mnoha oběťmi se v Egyptě stávaly i v minulých letech. V roce 2013 zahynulo nejméně 19 lidí, když vykolejila vlaková souprava v Gíze nedaleko Káhiry. V roce 2012 zemřely desítky dětí, když se u města Manfalút na přejezdu srazil vlak se školním autobusem.

Vlaky se srazily v Alexandrii, přičemž jeden z nich jel údajně z Káhiry a druhý z města Port Said.

Vlaky se srazily v Alexandrii, přičemž jeden z nich jel údajně z Káhiry a druhý z města Port Said.

Reklama
Reklama
Reklama