Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dýchněte si, kontrolovaly policistky na Vysočině myslivce před honem

  16:34aktualizováno  16:34
Ve Stříbrném Dvoře, místní části obce Zborná nedaleko Jihlavy, v sobotu ráno policie kontrolovala před honem myslivce. U čtyř desítek střelců a dvaceti honců dohlížela na platnost jejich dokumentů a měřila, zda nenadýchají alkohol.

Policisté kontrolují myslivce | foto: Petr Lemberk, MAFRA

"Vítám vás na dnešním honu. Je to tady moc hezká oblast, ale pohybují se tady turisté, dávejte proto pozor. Nestojí nám za to žádnej zajíc, žádnej bažant, abychom postřelili kamaráda," vítá nastoupené účastníky honu předseda mysliveckého sdružení Stříbrný Dvůr Josef Duben.

Jeho sdružení patří k nejmenším u nás, má jenom pět členů a působí v příměstské honitbě Jihlavy o rozloze necelých 900 hektarů.

Předtím, než myslivci vyrazí na hon, je trochu zdrží trojice usmívajících se policistek, které přijely zkontrolovat dodržování předpisů. Během soboty to ale na Vysočině nebylo místo jediné.

Fotogalerie

Policistky kontrolovaly na devíti místech zbrojní průkazy, lovecké lístky, u zbraní pak nejen výrobní číslo, ale i platnost zkušebních značek i celkový stav zbraně. Kontrolovaly i to, jestli myslivci nejsou "ohřátí" nějakým tím lihovým ohřívačem.

Nikdo z myslivců nenadýchal

"Stejně jako při kontrolách na patnácti místech minulý týden, tak ani při dnešních kontrolách jsme zatím nezjistili, že by některý ze střelců nadýchal," řekla mluvčí jihlavské policie Dana Čírtková po jedné z prvních ranních kontrol.

Podle ní se ani při sobotním honu příliš nepředpokládalo, že by si některý z myslivců před honem "přihnul". Může se ale objevit zbytkový alkohol z předchozího dne. To je ale podle policistky spíš záležitost dřívějších let, teď jsou myslivci disciplinovanější.

"Kromě Stříbrného Dvora dnes (v sobotu, pozn. red.) kontrolujeme hony v Mrákotíně, Markvarticích, Vanově, Arnolci a Kněžicích, na další místa vyjíždí kolegové z ostatních okresů," řekla ráno jedna z kontrolujících policistek Pavlína Valentová. S kontrolami prý nejsou problémy.

"Myslivci spolupracují, nastoupí, zkontrolujeme je, jsou dobře informovaní o tom, jak mají být připraveni," dodává. Na každý z vybraných honů se přijdou policisté podívat nejen před zahájením, ale kontrolují i v průběhu a těsně po jeho skončení.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Štěně se propadlo do úzké šachty, ven ho vytáhli strážníci a hasiči

Zachráněné štěně aljašského malamuta.

Strážníci v Mostě zachraňovali psa, který spadl do úzké šachty hluboké zhruba tři metry. Společně s hasiči museli otvor...

Při požáru hotelu v centru Prahy zemřeli dva lidé, další jsou v nemocnicích

V Náplavní ulici v Praze hořel hotel.

V hotelu v pražské Náplavní ulici vypukl v sobotu po 18. hodině požár. Dva lidé zemřeli, několik dalších je zraněno....

V Budějovicích se srazila dvě auta, jedno vjelo do dětí na přechodu

V Českých Budějovicích se střetla dvě osobní auta. Zraněné byly čtyři děti.

V Českých Budějovicích se srazila dvě osobní auta. V tu chvíli poblíž stála skupinka dětí, do kterých byl jeden z vozů...

Najdete na iDNES.cz