Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


On-line reportáž

08:58
Poslední, šestý sled amerických obrněnců dorazil do Vyškova ve 4:30 ráno.
21:05
  • Porucha vozu na 182. kilometru směrem na Brno(13. 9. 2015)

    Porucha vozu na 182. kilometru směrem na Brno(13. 9. 2015) / Autor: Marie Stránská, MAFRA

19:15
Jeden z vozů druhé skupiny konvoje měl patrně technickou poruchu a nemůže pokračovat v jízdě.
18:35
První část konvoje doplnila v areálu pohonné hmoty, posádku teď čeká ubytování a večeře. Další jednotky by měly do Vyškova dorazit asi za hodinu.
17:46
Neznámý muž vyjádřil svůj postoj k přesunu amerických jednotek přes české území házením vajec na vojáky, kteří dorazili do Vyškova. Ti na něj však nereagovali a muž po chvíli odešel.
17:31
První část konvoje právě dorazila do Vyškova. Zbytek jednotek by měl dorazit do půlnoci.
17:27
  • Americký konvoj na 115. kilometru D1 u Měšína

    Americký konvoj na 115. kilometru D1 u Měšína / Autor: Tomáš Blažek, MAFRA

16:49
První skupina amerických vojáků by měla dorazit do Vyškova krátce po páté hodině. Podle Jozefa Bocána z policejního prezidia probíhá přesun jednotek zatím bez komplikací.
16:05
Šestadvacet vozidel a dvě cisterny, tvořící první část konvoje, právě projelo kolem Velkého Meziříčí. Na mostě je opět vítalo asi třicet lidí. Američtí vojáci zdravili přihlížející máváním a troubením, panovala zde pozitivní nálada, pochvaloval si atmosféru Drahomír Rybníček z Třebíče, který se na obrněnce přijel podívat spolu s přítelkyní.
15:38
První část konvoje právě projela kolem Měšína, kde je z mostu zdravilo asi třicet lidí, a pokračuje směrem na Velké Meziříčí. Před půl hodinou překročila hranici u Rozvadova i šestá skupina americké armády, na území Česka je tak už kompletní konvoj.
15:06
Konvoj jede zatím podle časového plánu. „Počítáme s tím, že první část k nám dorazí kolem 17. hodiny,“ oznámila mluvčí Velitelství výcviku Vojenské akademie ve Vyškově Monika Nováková. Ve vyškovském areálu budou mít vojáci zajištěnou večeři i ubytování.
14:51
Po přestávce v Bernarticích konvoj pokračuje dál. Policisté nemají hlášené žádné komplikace na trase.
13:34
První proud Dunajské jízdy je nyní v Bernarticích, kde má technickou přestávku. Redakci iDNES.cz to potvrdil mluvčí generálního štábu Šulc.
12:33
  • Americký konvoj Dunajská jízda při cestě po pražském okruhu u Jesenice....

    Americký konvoj Dunajská jízda při cestě po pražském okruhu u Jesenice. (13.9.2015) / Autor: František VlčekMAFRA

12:12
První část konvoje je na pražském okruhu a za chvíli bude najíždět na dálnici D1. Na mostu u nájezdu k Jesenici na ni čekalo několik lidí.
12:07
Policie ČR konvoj nedoprovází, ale například v Ostrově u Stříbra hlídky na hladký průběh akce dohlížely. „Nemáme hlášené žádné problémy,“ sdělil mluvčí Policejního prezidia Jozef Bocán.
11:39
Další přestávka čeká příslušníky konvoje až u D1 v Bernarticích, ve středisku Správy a údržby silnic. Jde o zastávku na odpočinek a tankování.
11:36
V Česku jsou tři ze šesti částí konvoje. Redakci iDNES.cz to potvrdil mluvčí Generálního štábu.
11:12
Jízda probíhá bez problémů, první i druhý konvoj jedou na čas,“ řekl mluvčí Generálního štábu AČR Jan Šulc. Třetí z plánovaných šesti částí konvoje je pravděpodobně již také v Česku. Tuto informaci ale mluvčí ještě nepotvrdil.
11:01
Do Ostrova přijela druhá část amerického konvoje. Vítali je lidé s americkými vlajkami.