Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Po letech ponižování žena ubodala manžela nožem, kterým krájela maso

  17:07aktualizováno  17:07
Léta musela snášet urážky, ponižování a dokonce i fyzické útoky. Hrubé chování svého manžela policistům nikdy nenahlásila, v úterý však starší žena ze Vsetínska nervy neudržela a skončilo to tragédií. Při hádce a následném souboji muže podle policie ubodala sedmnácti ranami.
Žena ze Vsetínska svému muži zasadila celkem sedmnáct ran kuchyňským nožem (ilustrační snímek).

Žena ze Vsetínska svému muži zasadila celkem sedmnáct ran kuchyňským nožem (ilustrační snímek). | foto: SXC.hu

Soužití třiasedmdesátileté ženy a jejího o tři roky staršího manžela z Velkých Karlovic nebylo nikdy idylické, což podle policistů dokazují i svědecké výpovědi příbuzných a známých.

"Domácnost i výchova dětí byly na ženě, přesto musela desítky let snášet urážky, ponižování a dokonce fyzické útoky. Nikdy však nic nenahlásila, příčiny zranění si prý vymýšlela. Vulgarismy byly na denním pořádku," popisuje dřívější soužití manželského páru krajská policejní mluvčí Jana Macalíková.

Žena podle ní možná doufala, že se muž na stará kolena uklidní, opak byl však pravdou. "Spory v posledních třech letech spíš gradovaly," upozorňuje mluvčí.

Pohotová pomoc záchranářů už nepomohla

V úterý ráno se další hádka vyklubala z naprosté banality. Manžel prý řekl, že nejlepší bude, když svou ženu zabije a hodil po ní židlí.

"Jeho paní se však nedala a bodla ho do břicha osmnácticentimetrovým nožem, kterým právě krájela maso. Muž jí ještě uhodil do hlavy tak, že spadla. Ale když přišel blíž, paní znovu bodala," poznamenala Macalíková.

Muž měl nakonec v těle 17 bodných ran. Když se manžel přestal hýbat, žena okamžitě volala policii a záchranku, jejich pokusy o první pomoc však byly zbytečné. Ošetřit bylo nutné také samotnou pachatelku, která měla tržnou ránu na hlavě.

"Tento případ je pro nás svou podstatou zcela výjimečný. Neobvyklé bylo také to, že zde nehrál roli alkohol. Přestože pachatelka léta velmi špatně psychicky snášela ataky svého muže, její jednání jsme kvalifikovali jako trestný čin vražda," doplnila policejní mluvčí.

I když trestní rejstřík třiasedmdesátileté důchodkyně je naprosto čistý, hrozí jí trest odnětí svobody na deset až osmnáct let.

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Požár obří haldy dřeva v Cerekvi se po jedenácti dnech podařilo uhasit

S požárem obrovské haldy dřevního odpadu a dřevotřískové drti v Nové Cerekvi...

Jedenáct dnů bojovali hasiči s požárem obrovské haldy dřevního odpadu a dřevotřískové drtě v Nové Cerekvi na...

Řidič na Hradecku po nehodě přebíhal dálnici, usmrtilo ho jiné auto

Auto, které usmrtilo na D11 řidiče, který přebíhal dálnici (18.1.2018)

Tragická dopravní nehoda na dálnici D11 u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku ve směru od Prahy na Hradec Králové...

Hasiči vyjížděli ke dvěma požárům. V obou případech hořelo kvůli topení

Hasiči museli zasahovat při požáru novostavby v Ostravě-Svinově.

Dvě novostavby hořely ve čtvrtek v Moravskoslezském kraji v souvislosti s topnou sezonou. V Kobeřicích na Opavsku může...

Najdete na iDNES.cz