Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Držme Čunka – program strany, která upadá

  1:00aktualizováno  1:00
Čunek je bezúhonný, rozhodlo státní zastupitelství, nic neprovedl, žádné nejasnosti nemá. Může se vrátit do vlády, soudí lidovci. Chovají se, jako by politická kariéra vznikala rozhodnutím státního zástupce či policie. Ale ona vzniká rozhodnutím voličů.

Lidovci obtížně hledají témata, která by voliče zajímala. Prožívají nebezpečné období – a nemají lepší nápad než nabídnout téma dosti kluzké: Držme Čunka. | foto: Dan MaternaMF DNES

Lidovci se rozhodli riskovat. Nedbají, jak voliči ocení Čunkovu věrohodnost.

Čunek byl problém orgánů činných v trestním řízení. Už není. Problém politický je to nadále. Politika je povolání háklivé. Věrohodnost se v něm měří všelijak – patří k politikově výbavě svou věrohodnost kormidlovat.

V tomto směru jsou čeští politici odvážní kaskadéři – do hlubin už jich padlo dost, přesto se následníci nechtějí poučit. Předseda Čunek se vrací do vlády jako nenahraditelný, zato s obrovskou zátěží – pro sebe i svou stranu.

Lidovci obtížně hledají témata, která by voliče zajímala. Prožívají nebezpečné období – a nemají lepší nápad než nabídnout téma dosti kluzké: Držme Čunka.

Má Čunek, kterého vzhůru vystřelila krize ve vedení strany a problematická lokální činnost, cenu zlata? Vyplatí se riskovat s ním pád obliby? Není mezi lidovci postava z hlediska všelijakých půjček a nejasných milionů méně problematická?

Strany, které padají dolů, bývají pozoruhodně slepé. Není jasné, zda pád způsobuje slepotu, nebo naopak slepota pád. Heslo "Držme Čunka" vyjadřuje obé: slepotu i pád.

A ještě něco: Čunek byl očištěn orgány, které by samy potřebovaly očistit.Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

O Čapím hnízdu bude rokovat i výbor Evropského parlamentu

Evropský parlament. Ilustrační snímek.

Případem Čapí hnízdo se bude zabývat kontrolní výbor Evropského parlamentu. Příští úterý se bude ptát komisaře Evropské...

VIDEO: Po zkolabované D1 jeli hasiči krokem, řidiči stále neumí uhnout

Hasiči se na dálnici proplétají skrz zácpu

Místo toho, aby k havarovaným vozům uháněli záchrannou uličkou, museli se hasiči v úterý při kalamitě na D1 složitě...

Babiš slyšel podmínky ČSSD. ANO ale nehodlá nabízet jiného premiéra

Šéf poslanců ČSSD Jan Chvojka, úřadující šéf strany Milan Chovanec a...

Andrej Babiš zahájil jednání o nové vládě a jako možného partnera oslovil ČSSD. „My se do vlády netlačíme. Není to...

Najdete na iDNES.cz