Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dryml by měl podle Paroubka opustit i senátorský klub ČSSD

  17:30aktualizováno  19:12
Senátor Dryml by měl podle předsedy strany Paroubka opustit i senátorský klub ČSSD. Alespoň té doby, než se kauza se sháněním kompromitujících informací na poslankyni Orgoníkovou vyjasní. Už dříve Drymla vyzval, aby skončil ve vedení kraje a Orgoníkové se omluvil.

Předseda ČSSD Jiří Paroubek. | foto: Michal KrumphanzlČTK

"Tím, že odejde z pozice vicehejtmana Královéhradeckého kraje, se pak omluví i české veřejnosti," řekl Jiří Paroubek na krajském sněmu jihočeské ČSSD. "Protože on se především zesměšnil," dodal.

Paroubek ovšem celou kauzu zároveň označil za řízenou politickou provokaci. Zdůraznil také, že vše vnímá jako ojedinělé selhání jedince.

"Nenese ani znaky vydírání, politické korupce a zastrašování, tak jak tomu bylo v případě poslance ODS Moravy," uvedl Paroubek. - vše o kauze poslance Moravy čtěte zde

Celá záležitost by podle něj měla být vyřešena za několik dní. Navrhl také, že by senátorský klub ČSSD mohl pozastavit Drymlovo členství. Nebo jej vyzvat, aby se práce v něm neúčastnil. Nevyloučil ani to, že by Dryml z klubu odešel natrvalo.

Paroubek několikrát zdůraznil, že bude požadovat po deníku MF DNES veškeré informace a materiály. "Je nutné říci, od koho byly ty informace, kdo za nimi stál. Ale vznáší se tady pochybnost nad tím, jakým způsobem konala v této věci MF DNES. Já to nemohu charakterizovat jinak, než že to byla věc, která byla řízenou politickou provokací," uvedl Paroubek.

Podle šéfredaktora listu Roberta Čásenského však MF DNES jen pravdivě popsala aktivity senátora Drymla. "Figurant v roli detektiva se navíc opakovaně ujišťoval, zda senátor skutečně shání kompromitující materiály na své politické oponenty, pokaždé odpověděl, že ano. Záznam ze schůzky si každý může poslechnout na iDNES.cz," uvedl Čásenský. - čtěte o Drymlově kauze a poslechněte si záznam schůzkyHlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Devět vražd během pěti dní. Nic podobného nepamatuju, říká policista

Policisté v zahrádkářské kolonii u Střížovic, kde byli nalezeni tři mrtví.

Ubodaný host v restauraci, tři mrtví v chatové oblasti a zavražděný pár v obytném přívěsu. To je jen část tragických...

Na univerzitách vědkyň přibývá, v praxi ubývá. Vědu neskloubí s mateřstvím

Ve vědět musíte pořád zkoušet. A připravovat se na to, že to třeba zase...

Na českých univerzitách přibývá mladých badatelek. Zatímco v roce 2000 jich byla víc než třetina, v současnosti ženy...

Mladí puškaři míří do Uherského Brodu z celé země, mají široké uplatnění

Na Střední školu COPt v Uherském Brodě chodí čtyři stovky studentů, obor...

Na velký zájem o studium maturitního oboru technik–puškař na Střední škole COPt v Uherském Brodě reaguje Zlínský kraj,...

Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem
Receptem: Lehký rýžový salát s ledovým salátem

Nevíte, co s sebou do práce? Na oběd zkuste lehký rýžový salát

Najdete na iDNES.cz