Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu


ON-LINE REPORTÁŽ
Konec on-line reportáže. Děkujeme za pozornost.
15:16
Na vysvědčení kabinetu odbory ohodnotily ministra vnitra Stanislava Grosse takto: "Záměrně se neprojevuje. Kdo si počká, ten se dočká." Celé vysvědčení najdete na iDNES.
15:11
Pokud reforma projde parlamentem, uspořádají odbory na podzim další protesty s podobným scénářem, řekl Milan Štěch. ČMKOS ale nečeká, že se podaří zorganizovat společnou demonstraci různých odborových organizací.
14:58
Na závěr demonstrace vystavili odboráři vysvědčení vládě. Kromě slovního hodnocení jednotlivých ministrů přečetl moderátor také prohlášení ČMKOS k reformě. S přítomnými se rozloučil slovy, že se zase brzy sejdou.
14:46
Premiér mluvil asi deset minut, slyšet byl ale jen chvílemi. Při odchodu ujistil odboráře, že reforma není jeho výmysl, ale reakce na danou situaci. Předchozí vlády neměly ke změnám odvahu, uzavřel Vladimír Špidla.
14:41
Mluví předseda vlády Vladimír Špidla. Téměř není slyšet - někteří lidé pískají, další křičí "Hanba!".
Protest odborářů VÍCE FOTOGRAFIÍ ZDE
14:32
Milan Štěch soudí, že před Úřadem vlády se shromáždilo očekávaných pět tisíc odborářů. Policejní odhad je poloviční.
14:27
Šéf Českomoravské konfederace odborových svazů Milan Štěch přivítal účastníky demonstrace a promluvil o důvodech, proč se v Praze sešli.
14:30
Profesionálním moderátorem, kterého slibovaly odbory před zahájením akce, je Jaroslav Matoušek z odborového svazu pracovníků kulturních zařízení. Ten také demonstraci zahájil.
14:24
Z Úřadu vlády vyšel premiér Vladimír Špidla a slíbil, že promluví k demonstrantům a vysvětlí jim důvody reformy. Zatím se vrátil do budovy.
14:24
Policie odhadla počet účastníků demonstrace na 2 až 2,5 tisíce.
14:21
Ministr práce a sociálních věcí Zdeněk Škromach řekl zpravodaji iDNES, že si přišel poslechnout názory odborářů, na které mají podle jeho slov plné právo. Nebojí se, že by po něm lidé začali házet. "Nemají k tomu důvod," vysvětlil.
14:19
Z Úřadu vlády vyšli ministři Zdeněk Škromach, Milan Urban a Pavel Dostál. Odboráři je vypískali. "Začněte u sebe," křičel dav na členy kabinetu.
14:06
Jaroslav Matoušek z odborového svazu pracovníků kulturních zařízení zahájil demonstraci. Mimo jiné obvinil sociální demokracii, že neplní předvolební sliby.
13:51
Odborářů už dorazilo asi půl druhého tisíce. Přesunuli se před budovu vlády na nábřeží Edvarda Beneše, policie ho proto uzavřela. Lidé hvízdají a čekají na oficiální zahájení akce, kterou má provázet profesionální moderátor.
13:33
Před Strakovou akademií je zatím více pořadatelů z ČMKOS než demonstrujících, hlásí reportér iDNES. Zní tu reprodukovaná hudba, u pódia vlaje transparent se sloganem: Potřebujeme reformu, odmítáme deformu.
13:30
Asi 200 lidí čeká na začátek protestu v ulici U Bruských kasáren poblíž Úřadu vlády. Policie ji uzavřela pro dopravu.