Online reportáž

Poslanci opět nezvolili nového předsedu Sněmovny. Jediným kandidátem byl lidovec Jan Kasal, který chtěl být šéfem jen dočasně, do doby, než koaliční vláda získá důvěru.
12:20
Schůze Sněmovny skončila. Dolní komora je stále bez předsedy. K další volbě se poslanci sejdou za týden opět v 10 hodin.
12:17
Počty odevzdaných hlasů potvrdil i předseda volební komise Petr Tluchoř. Třetí volbu předsedy Sněmovny navrhl na příští pátek 14. července od 10 hodin. Návrhy na kandidáty se mají podávat do středy do 16 hodin.
12:10
Jan Kasal získal podle informací MF DNES 99 hlasů od 198 poslanců. Miloš Patera z ODS byl vypárován. Tentokrát Kasal získal všechny hlasy vládní koalice.
11:58
Ani ve druhém kole volby Jan Kasal podle zatím neoficiálních informací nezískal potřebný počet hlasů. Další volba se musí uskutečnit do deseti dnů.
11:40
Šéf ODS Topolánek odjel ze Sněmovny na Hrad se stovkou podpisů poslanců koalice ODS, KDU-ČSL a zelených. Delší schůzku s Klausem ale zřejmě neplánuje, protože se musí vrátit do Sněmovny.
11:04
Začíná druhé kolo hlasování. Poslanci si opět vyzvedávají hlasovací lístky. Výsledky tajné volby šéfa Sněmovny by měly být do půl hodiny.
11:01
Sněmovna opět jedná. Šéf volební komise Tluchoř potvrdil, že pro Kasala hlasovalo 99 z 200 poslanců. Lístky neodevzdalo 74 poslanců, což odpovídá zastoupení ČSSD ve Sněmovně.
10:41
Jan Kasal získal podle neoficiálních informací jen 99 hlasů. Chyběl tak jeden hlas z koaličního tábora ODS, lidovců a zelených.
10:31
Nová sněmovna zůstává bez předsedy. Koaliční kandidát Jan Kasal nezískal v prvním volebním kole dost hlasů ke zvolení.
10:30
Premiér Jiří Paroubek řekl MF DNES, že hlasovací lístky poslanců ČSSD kontrolovat nebude. A dodal, že by bylo komické, kdyby komunisté hlasovali pro Kasala po všech protikomunistických projevech lidovců ve Sněmovně.
10:25
Probíhá první kolo druhé volby předsedy Sněmovny. Poslanci si vyzvedávají hlasovací lístky. Výsledky budou do půl hodiny.
10:06
Kasal podle svých slov nezískal ani podporu sociálních demokratů.
09:56
Jan Kasal před chvílí opustil poslanecký klub komunistů a reportérovi MF DNES řekl, že se mu nepodařilo vyjednat podporu pro svou kandidaturu.
09:50
Od osmi hodin zasedalo předsednictvo lidovců. Pak se byl Jan Kasal představit poslancům Strany zelených a navštívil poslanecké kluby ČSSD a KSČM.