Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Drogy dostaly vyšetřovatele před soud

  17:47aktualizováno  17:47
- Před senátem Krajského soudu v Ostravě začalo hlavní líčení s devíti muži podezřelými z prodeje a přechovávání více než pětadvaceti kilogramů heroinu. Mezi obžalovanými jsou také dva současní vyšetřovatelé Městského úřadu vyšetřování v Brně Miloš Jeřábek a Stanislav Mozga a také jejich bývalý kolega a Mozgův bratr Petr Netík.

Na začátku hlavního líčení využili obžalovaní Ar Abajyan, Daniel Bittner, Petr Kolesa, Jiří Herold a Petr Netík svého práva nevypovídat a proto byly u soudu čteny jejich výpovědi z přípravného řízení. Všichni obžalovaní shodně tvrdí, že s drogami neměli nikdy nic společného a už vůbec s nimi neobchodovali. 

"Naše víra nám zakazuje kšeftovat s drogama a holkama. Nikdy bych se do ničeho podobnýho nepustil. Když jsem se dozvěděl, že v restauraci, kam jsem chodil na pizzu se prodávají drogy, tak jsem tam přestal chodit, abych neměl problémy," řekl před soudem Arménec Ar Abajyan.

Všem obviněným obžaloba klade za vinu, že se podíleli na prodeji heroinu, který zabavili policisté v roce 1998 na česko-slovenském hraničním přechodu v Lanžhotě.

Vyšetřovatelé Netík s Mozgou podle obžaloby v lednu loňského roku spálili místo zabaveného heroinu jinou, nezjištěnou, látku a drogu pak Mozga za pomoci kolegy Jeřábka prodal  spoluobviněným  Heroldovi, Kolesovi a Michelovi.

Ti podle státního zástupce, který vypracoval obžalobu byli prostředníky pro konečného odběratele drogy Makedonce Bedriho Eljmaziho. Proti němu je veden soudní proces jako proti uprchlému, jelikož se ho policistům nepodařilo zadržet a nyní se skrývá neznámo kde. Právě jeho výpověď by mohla objasnit řadu otázek, protože podle obžaloby to byl právě on, kdo drogu vyvezl za hranice.

Hlavní líčení pokračuje ve středu, kdy bude vyslechnut vyšetřovatel Stanislav Mozga. Soud bude pokračovat do 7. dubna a mimo jiné budou jako důkazy puštěny záznamy odposlechů mobilních telefonů obžalovaných.

Eskorta přivádí obžalované k senátu ostravského krajského soudu, 21. března 2000

Autor:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Kárný senát snížil ústeckému soudci plat za manipulaci s protokolem

Soudce René Příhoda u Krajského soudu v Praze

Kárný senát Nejvyššího správního soudu snížil soudci z Ústí nad Labem Renému Příhodovi plat o 15 procent na pět měsíců....

Vítr lámal stromy, několik jich spadlo na auta u karlovarských hotelů

Vítr v Karlovarském kraji lámal stromy, ty spadly na několik aut.

Nepříjemné překvapení čekalo na majitele aut zaparkovaných před karlovarskými hotely i na dalších místech v kraji. Při...

U nákupního centra unikla kyselina, nadýchalo se sedm lidí

Voda pro Prahu - Vodní nádrž Želivka

U děčínského obchodního centra unikla odpoledne kyselina peroctová. Sedm lidí se nadýchalo výparů této žíraviny,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Najdete na iDNES.cz