Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Drby a zločin

  0:01aktualizováno  0:01
Svoboda dal Kavanovi výpověď, ale s platností - až Kavan na podzim půjde sám. Má totiž v kapse stoprvní hlas vládní koalice. Od Rumlova slavného "normální je nelhat" dostala se vláda až k závislosti na hlase člověka, kterého sama označuje za škůdce státu.

To je hořký konec mužů, kteří slibovali "jinou politiku". Vláda Kavana nepropustí, leda by Kavan sám vzdal místo poslance a pustil za sebe do sněmovny slušnějšího náhradníka. Ale to hrabivec neudělá - vzdát se poslanecké prebendy. Neudělal to ani před rokem, když se stal ředitelem světa. Bez ostychu zůstal nejdražším poletujících hlasem parlamentu - a hákem, na němž kymácí se vláda.

Hrozné není, že vláda v této situaci je, ale že k ní nechala dojít. Kavanovi měla poděkovat už dávno. Čím je dnes, byl už dříve. Ale Svobodův útok na Kavana je málem tak podivný jako Kavan sám. Čpí aranžováním událostí.
Kavanovy skartace jsou Svobodovi známé dlouho, ven s nimi jde až před tváří tajemníka NATO Robertsona.

Jaké spisy to mizely a zjevovaly se? Spisy o dr. Železném? Má i Kavan načichnout deseti miliardami? Čarování s tajnými dokumenty je snad důvod, aby chlapík šel k soudu. U nás to zůstane v poloze vládních drbů? Kavanova obhajoba nezní špatně.

Když už Svoboda tak tvrdě zaútočí, má mít věc jasněji probádanou. Proč Kavan spisy místo do drtičky strkal do zásuvek, kde je teď nacházejí? V šeru skartační povídačky nám může tvrdit oni hanobí mé úspěchy. Kolikrát už jsme to zažili - bum, bum - a nic! Buď je Kavan trestně postižitelný, pak má jít k soudu bez ohledu na jeho stoprvý hlas, nebo nás Svoboda krmí bombastickými drby o nepořádku v zásuvkách.

Třetí možnost je zatím neviditelná. Copak to lidovci zase melou ve vládní koalici? Kavana jistě ne, na tom všem už čerta záleží.

Autoři: ,


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Hromadné nehody uzavřely dálnici D1, na jihu Moravy vyhlásili kalamitní stav

Sníh komplikuje dopravu na dálnici D1, stalo se několik hromadných nehod. (16....

Doprava na dálnici D1 stále stojí, a to na 99. kilometru u Humpolce. Další problémová místa policie zprovoznila v...

Fake news zneužívá Ovčáček i Babiš, tvrdí nová publikace o tomto fenoménu

Publikace Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! vznikla...

Nejlepší kniha o fake news, dezinformacích a manipulacích!!! Tímto záměrně přepjatým titulem se honosí publikace, která...

Lidé v Praze protestovali proti Babišovi i komunistovi Ondráčkovi

Neúspěšný prezidentský kandidát Michal Horáček na demonstraci proti zvolení...

Na pražském Malostranském náměstí protestovalo asi dvě stě lidí proti premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a proti tomu,...

Najdete na iDNES.cz