Klávesové zkratky na tomto webu - základní­
Přeskočit hlavičku portálu

Dostál chybí vládě, pomoc nabízí Dolejš

  1:00aktualizováno  1:00
Koalice má opět problém kvůli zdravotním potížím svého poslance. Na schůzi sněmovny, která se koná příští týden, bude vládě chybět ministr kultury Pavel Dostál. Vláda tak nebude mít 101 hlasů, aby sama přehlasovala veto prezidenta či Senátu k jednotlivým návrhům zákonů.

Dostálův příchod do sněmovny je vyloučen, dnes podstoupí chirurgický zákrok na slinivce břišní.

"V tuto chvíli počítáme s tím, že pan ministr bude mimo úřad zhruba šest týdnů," řekla MF DNES mluvčí ministerstva Kateřina Besserová.

Největším problémem může být pro koalici hlasování o evropském zatykači, který vrátil prezident Václav Klaus. Vládě však předběžně nabízí pomoc místopředseda komunistické strany a poslanec Jiří Dolejš.

"Jsem o správnosti eurozatykače přesvědčen," uvedl v úterý pro MF DNES Dolejš. Pokud se své straně vzepře, trest mu podle šéfa komunistů Miroslava Grebeníčka nehrozí.

"V prvních dnech schůze nám bude chybět také poslanec Vlček, ale na hlasování o vrácených zákonech už bude přítomen," řekl předseda poslanců ČSSD Petr Ibl. V některých případech je koalice připravena akceptovat podobu zákonů, tak jak je vrátil Senát.

A pak by vládě stačila jen prostá většina hlasů. To upřednostňuje ministryně Petra Buzková u školského zákona. Pokud projde senátní verze, maturita z matematiky nebude povinná.

Autoři:


Hlavní zprávy

NejčtenějšíDalší z rubriky

Ve vězení se naučil i kastrovat. Na svobodě by chtěl vlastní stádo ovcí

Chovatel musí umět zkontrolovat ovci i chrup.

Petr Hokynář dostal za řízení pod vlivem alkoholu 33 měsíců nepodmíněně. Trest si odpykává ve Věznici Jiřice, kde...

Ochladí se. Bude opět sněžit, ale v nížinách se sníh neudrží

V Zermattu husté sněžení a nebezpečí lavin uvěznilo 13 tisíc lidí (9. ledna...

Po velmi teplém začátku ledna budou příští čtyři týdny chladnější. Na horách připadne další sníh. V nižších polohách se...

Voda z nových vrtů v Náchodě-Bělovsi je léčivá, potvrdilo ministerstvo

Vizualizace Malých lázní v Náchodě.

Voda čerpaná z nových vrtů Jan a Běla v náchodské místní části Běloves získala osvědčení od ministerstva zdravotnictví....

Najdete na iDNES.cz